Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeköltözés a szüleim tudta...

Összeköltözés a szüleim tudta nélkül? Jó ötlet, vagy próbáljam még puhítani őket?

Figyelt kérdés

Budapesten élő egyetemista vagyok, suli mellett diákmunkázom. Annyi könnyebbségem van, hogy az albérletemet a szüleim állják, viszont az egyetem melletti munkámmal nem keresem magam halálra…


Otthon ezt nem értik meg, nagyon más körülmények között élnek. Anyukám óvónő, ő ebédel a munkahelyén, marad annyi kaja mindig, hogy vacsorára is visz haza belőle. Ha délelőttre megy, bent is reggelizik. Apukám meg megeszik mindent, ami éppen van. Szóval anya hétköznap kb. egyáltalán nem főz, hétvégére meg vagy csinál olyat, amit esznek két napig, vagy nagyszüleimnél ebédelnek. Húst, zöldségeket a nagyszüleimtől kapnak (gazdálkodnak még). Oké, hogy a munkahelyén lévő ebédért fizet, de azért a helyi közétkeztetés nem éppen egy árban van a budapesti éttermekével…

Munka mellett semmit nem csinálnak, nincs hobbijuk, nem járnak össze barátokkal, nem szoktak utazni, kirándulni sem. Szóval nagyon nincs mire költeniük. Én meg le vagyok kiabálva, mert “szórom a pénzt”, ha mondjuk elmegyek valahová, vagy megnézek egy filmet/színdarabot, vagy megengedem magamnak azt a luxust, hogy veszek mézet, amit tudok tenni a teámba, ételekhez.

Legutóbb kértem anyától pénzt, mert több mindent kellett fizetnem, mint amúgy és már tisztálkodó szerekre nem maradt. Közölte, hogy adjam el valamimet és vegyek abból magamnak fogkrémet, meg fürödjek a kézmosó szappannal, ő is azzal szokott, az is habzik. Szerintük minden szélhámosság és átverés, meg “minek az”. Pl. a karomon keratosis pilaris van, mondtam, hogy mivel lehet ezt kicsit jobban karban tartani, halványítani. Nem, az úgy hülyeség és pénzkidobás, ők kiskoromban már elvittek bőrgyógyászhoz, aki megmondta, hogy ezzel semmit nem lehet kezdeni.

Nagyon önfejűek és kicsit korlátoltak… A gond, hogy a pénzemből egyre nehezebben jövök ki, a párom segít anyagilag, konkrétan miatta tudok még egyetemre járni, vizsgázni… Felvetette karácsony előtt az összeköltözést, vagyis hogy én költözzek oda hozzá, mert így az én kiadásaim nagyban csökkennének. Én örülnék ennek, így is hetente 4-5 éjszakát nála vagyok. A szüleim viszont hallani sem akarnak erről, mert hogy biztos majd azonnal szülök 1-2 gyereket a nagy kényelemben, nem kell nekem még senkivel összeköltözni és tanuljam meg jobban beosztani a pénzemet, nem kell reggelit csinálni minden reggel, meg kávézni.


Arra gondoltam, hogy mégis odaköltöznék a páromhoz, úgysem jönnek soha hozzám a szüleim, mióta Pesten élek, összvissz kétszer voltak itt. Egyszer, mikor beköltöztem és egyszer, mikor apukám segített összeszerelni egy szekrényt. Félnek a fővárostól, mert itt sok az autó és az ember. A pénzt, amit kapok az albira, félretenném és ha ez kiderül, visszautalnám az egészet, egyben. Az az igazság, hogy vágyom a kényelmesebb életre, ahol nem kell figyelnem folyton az árakat, megvehetem magamnak, amit éppen megkívánok, vagy ha éppen nincs kedvem főzni, rendelhetek nyugodtan valamit, bűntudat nélkül. Maga a környék is jobb lenne, meg a lakhatási körülmények is. Plusz a párommal élnék, akit imádok, nem két lakótárssal.


Szerintetek mi a jó megoldás itt?



2023. jan. 20. 11:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/138 anonim ***** válasza:
90%
Mióta vagytok együtt? Ha nem friss kapcsolat (fél évnél) akkor nem is kérdés a költözés. Menj, éljetek együtt boldogan! Barinőm is azt csinálta, hogy mindig ott aludt végül 7-ből 7 napot, s rájöttek, hogy ennek semmi értelme, összeköltöztek. Ennek már 4 éve, azóta is jól megvannak. A legjobbakat kívánom.
2023. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/138 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsó hozzászólásod csak most olvastam. Muszáj függetlenedj a szüleidtől, 10 év múlva is ezt fogják eljátszani, ami nagyon nem egészséges.
2023. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/138 anonim ***** válasza:
79%
Te mennyit keresel, hogy egy tusfürdőt, vagy mézet sem tudsz megvenni magadnak? Éttermi kajalas manapság abszolút luxus. De anno mi is az egyetemen ettünk a büfében főtt kaját, olcsóbb, mint az étterem. Fozhetsz is, vagy rendelhetsz kaját, a napi menü nem annyira drága. Az átköltözessel kapcsolatban arra gondoltál, hogy bármikor szakithattok. Fiatalok vagytok, simán előfordulhat akkor hova mész lakni? Az alberletre csak akkor fogadd el a pénzt ha ott laksz. Gerinctelen dolog lenne nem szólni nekik.
2023. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/138 anonim ***** válasza:
99%

Bizony. Ezt az érzelmi zsarolást, amit a szüleid veled művelnek, ideje lesz - ha végre valóban független leszel tőlük már nemcsak a lokáció tekintetében, de anyagilag is - megszüntetni, elvágni.

Anya, apa, Pistihez költözöm jövő hó elején. Köszönöm az eddigi támogatást, nem terhelnélek benneteket tovább.

Sértődjenek meg, akadjanak ki... és? Ennek amúgy ebben a formában soha nem lesz vége. Gondolod, ha 5 év múlva költöznél bárkihez, nem csinálnák veled ugyanezt? Nem lenne a zsarolás ha nem szimpatikus a hapsid, ha nem tetszene nekik az esküvői meghívottak listája / a vendéglő / a fátylad, a leendő gyereketek neve?


Teljesen megértem, hogy szabadulni akarsz tőlük a függésből. De akkor szabadulj is, úgy, hogy fel is tudj szabadulni a nyomás alól.

Mi van, ha besértődnek? Mi van, ha rád teszik a telefont? Semmi. Majd megbékélnek. Ha meg nem... akkor ezért a látszat békéért cserébe egész életeden át hajthatsz fejet az ő elvárásaik előtt, csak hogy "szeressenek". Szerintem ne tedd, mert még jobban meg fognak betegíteni.

2023. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/138 anonim ***** válasza:
95%
20-21 évesen épp ideje túlesni a kamaszkori lázadáson. Az pontosan azt jelenti, hogy önálló döntéseket hozol, amik neked jók és nem engedsz a szülői nyomásnak. Morci lesz pár hónapig? Hát ez van, majd túl lesznek rajta.
2023. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/138 anonim ***** válasza:
81%

Kibírod, ha levegőnek néznek, nem kár értük. Az én kérdőjelem itt a kitartottság lenne, lehet, hogy tényleg olyan csodapasi, akinek nincs semmi hátsó szándéka és semmiképp nem élne vissza vele, de mi kívülről nem tudjuk, hogy ez biztos így van-e. Addig jó, míg az ember addig nyújtózkodik, míg a saját takarója ér, persze éppenséggel beválhat egy másik ember takarója is, de én nem szeretném a kiszolgáltatott helyzetet.

A szüleid albérletpénzét semmiképp ne tartsd meg, ha elköltözöl.

2023. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/138 A kérdező kommentje:
8 hónapja vagyunk együtt, a kezdetektől rengeteg időt töltök vele, vagy éppen a családjával. Szóval mondhatom, hogy jól kiismertem, bár igaz, lakva ismerszik meg az ember. De pl. a szülei is olyanokat tettek már meg értem, amiket a saját szüleim soha. Náluk a nyugalom az, ami elfog, teljesen feltöltődök. Ha hazamegyek a szüleimhez, 2-3 sírás és veszekedés a hétvége alatt garantált, már az úton veszek be nyugtatót és alig várom, hogy induljak vissza Pestre... Szóval nagyon máshogy nőttünk fel a párommal.
2023. jan. 20. 12:10
 28/138 anonim válasza:
71%
Én azt mondom maradj az eredeti tervednél. Azt már úgyis 1001 féle képpen leforgattad a fejedben, és ahogy nézem még mindig az csábítóbb. Költözz a barátodhoz, tedd félre a pénzt, ha meg elcsípnek vissza adod mind, vagy amennyi maradt belőle, a többit pedig ha éppen olyanok a szüleid, hogy felhányják, akkor majd vissza adod, amikor lesz komoly munkád pár év múlva. Úgy csináld, hogy neked legyen jól, ne érdekeljen még a saját szülőd sem, ha nem szívesen adja azt amit ad és alig várja, hogy később hánytorgatozzék vele. Nyilván nem a legjobb ötlet, hogy a párod pénzétől függj egy ideig, de te ismered a legjobban, és ha még a szíved mélyén sincs kétséged, hogy pár hónap múlva kidobna semmi magyarázat nélkül, akkor go ahead! :) idővel majd úgyis rendeződik minden.
2023. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/138 anonim ***** válasza:
92%
Minek mész haza? Házhoz mész a pofonért? Mért rettegsz a szüleidtől? Egy pszichológusra nem akar a barátod befizetni?
2023. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/138 anonim ***** válasza:
100%
Én költöznék.
2023. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!