Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
89%
Kezdjük ott, hogy ruha alap esetben(tehát pl ha nem arról van szó, hogy szegénység, mások levetett cuccai, majd egy ajándék az új ruha) nem ajándék-kategória. Maximum, ha rengeteg van neki, és kifejezetten azt kéri. Úgy meg még rosszabb, hogy kettőnek egyformát adsz. Még személytelen is...
2023. jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
94%

Mi meg szoktuk kérdezni a 14 éves lányunktol évek óta, hogy mit kér nevnap, szülinap, karácsony alkalmából.


Nevnap általában kis jelképes de hasznos valami szokott lenni.


Egyébként megvan mindene.

2023. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 A kérdező kommentje:
A két póló 25 ezer forint volt, szóval kicsivel drágább kategória, mint mondjuk egy H und M, vagy Reserved. Ezért gondoltuk a férjemmel ajándéknak.
2023. jan. 27. 22:37
 4/88 anonim ***** válasza:
71%

Mindegy mennyibe kerül, egy ronda póló, ronda póló akkor is. Meg póló ajándékba, gyereknek... Hát én se örülnék.


Mondjuk lehetne hálásabb, elmondhatta volna normálisan is, hogy mit szeretne.


Én lehet hagynám most csalódni emiatt.

2023. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
89%

Igaza van a lanyodnak.

Es igen,ebben a korban mar elore megkerdezzuk, mit szeretne. Es szerintem se ajandek annyira a ruha, hanem alap dolog, amit egyebkent is megkap.

Persze ha azt ker, oke.


Igen, most lehet azt mondani, hogy budos kolke, el van kenyeztetve es ennek se orul, de oszinten...mind voltunk mar tinik. Mind voltunk mar csalodottak szerintem, ha nem azt kaptuk, amit kertunk vagy ha nem kerdeztek meg csak vettek valamit, ami nem tetszett.

2023. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
87%
Be kell cseréltetni.
2023. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
91%
Ez elég nagy hülyeség volt tőled. Ha eddig pénzt kaptak, akkor most miért nem? Abból a korból meg már bőven kinőttek, hogy olyan ruhát kapjanak, amit te választasz ki nekik. Ez kb. 7 éves korig okés lehet... Teljesen mindegy, mennyibe került a póló, ha nem tetszik nekik. Vidd vissza a pólót és adj nekik pénzt. Ha nem veszik vissza a pólót, akkor meg így jártál, legközelebb okosabb leszel. De emiatt a gyerekeddel ne csesszél ki.
2023. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
90%

Vidd vissza a pólót az üzletbe. Ha eddig pénzt kapott, akkor nem mcsoda, hoogy most is arra számított.

Nekünk már jóval kisebb korunkban is megkérdezték, mit szeretnénk, és azt kaptuk. (és mellé egy kisebb meglepetést is).

2023. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
16%

Nem. De én előtte mindig meg szoktam beszélni...


Mondjuk ha az én fejemhez vágta volna, hogy nem kell neki a póló, mert nem tetszik, akkor tuti kiakadtam volna. És nem az őszinteségén, hanem a hálátlanságán szomorodtam volna el, meg a követelőzésén...


Én egy darabig most nem vennék a lánynak semmit!


A hiányzó összegét meg gyűjtse össze majd diákmunkából.

Talán akkor jobban meg fogja becsülni a pénz értékét és azt, ha kap valamit.

2023. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 A kérdező kommentje:
Általános iskolás, hogy diákmunkázna...?
2023. jan. 27. 22:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!