Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
22%

50: én örülök az illatgyertyának is :-) Ha valakitől ajándékba kapok valamit, nincsenek elvárásaim. Ennyi. Eltartjuk magunkat, nem szorulok rá más pénzére, ajándékaira. Ismételten, ami kapok, ott a szándékot értékelem akkor is, ha az általam utált marcipanos csoki vagy a századik bögre. A gyereimet is ennek szellemében nevelem. Az ajándék egy extra, egy gesztus, amit megköszönünk és pont.


Miért kéne megbántani bárkit, ha jószándékúan adta? Egyszerűen nem értem...

2023. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
8%
Bruh tök jó ajik a pólók xd
2023. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
24%

A névnap az nem is olyan nagy cucc, csokikat szoktak kapni vagy valami apróságot a legtöbben nem 20 000 forintot. Ráadásul 13, 14 évesen nagyon nem kéne ennyire ráizgulniuk a pénzre.

Ha most azért adsz nekik zsét, mert követelik, olyanok lesznek kb mint a Charlie és a csokigyárból a mókusos csaj.

2023. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
90%
#51 Én úgy vagyok vele, hogy inkább mondja meg, ha nem örül. Illatgyertyás példánál maradva, én imádom őket, egyszer ezt megosztom mással, úgy ajándékozom. Én nem szeretnék évekig abban a hitben lenni, hogy a másik illető is szereti ezeket, ő is gyűjti, ezért mindig azt ajándékozni, amikor igazából első dolga továbbadni a gyertyákat. Alapból csak hozzám közelálló személyekkel ajándékozzuk meg egymást, ergo el kell bírnia a kapcsolatunknak azt, hogy ha valami nem tetszik, azt megmondjuk. Az ajándéknak meg az örömszerzés a célja, meg az, hogy kifejezés, hogy gondoltál rá. Na ha te örömöt akarsz szerezni, akkor azt nem úgy teszed meg, hogy tudod, hogy mit akar, a keretbe beleférne, de kb ugyanennyiért veszel neki valamit, amit nem akar. Az meg már csak hab a tortán, hogy mellé még másnak is veszel egy ugyanilyen valamit, mert így már nincs is ott a gesztus, hogy rá gondoltál. Ez ilyen 2in1 letudva két ember ajándéka dolog. Ilyen minél gyorsabban letudom dolgot maximum osztálykarácsonykor csinál, amikor olyat húz, aki nem a barátja.
2023. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, azért majd ha a sértett egód megpihen kicsit, gyere vissza, és olvasd vissza a korábbi válaszaidat.

Borzasztó rossz olvasni, az előző oldalon is, habár te tetted fel a kérdést, már ott tartunk, hogy te magyarázod meg, hogy miért van tök igaza a lányodnak...


Az meg, hogy apuci megveszi, a lehető legrosszabb dolog ebben a helyzetben, és szerintem rohadt gáz, hogy így kijátszik titeket egymás ellen és kihasználja az apját. Szomorú, hogy ezt te nem is akarod látni.

Igazi kis Angyalka!

2023. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
85%
9es akkor te mindennek őszintén örülsz amit kapsz de nem kérted meg nem a stílusod? Mert ha nem nagyon hálátlan vagy ám és megérdemled hogy soha többet ne kapj semmit, majd megveszed a fizetésedből
2023. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
23%

56-os


Van egy olyan mondás, hogy a szándék a fontos.

nem kell mindennek tetszeni, de nem kell megbántani a másikat,

nem az ajándéknak szoktak örülni, hanem a gesztusnak.

Persze, ha mondjuk rákérdez valaki, hogy tetszik, finoman meg lehet mondani, hogy nem az én stílusom, de azért köszönöm, de érted..

2023. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
88%
#57 Jó, de milyen szándéknak örülünk, ha a másik tudja, hogy mire vágyunk, megoldható lenne, és ennek ellenére nem az van? A szándéknak akkor örül az ember, ha tudja, hogy a másik fél nem tudta, hogy mire vágyik az ajándékozott
2023. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
75%

58, Van különbség az elszontyolodó kamasz között (köszönöm az ajándékot, és tök jó, de anya, pénz most nincs? azt hittem, már megvehetem a rézphaszú baglyomat...), és aközött, hogy - anyuka szavait használva - kiakad, leszólja az ajándékot, hisztizik, hogy ő erre várt, majd beledumál a szülei beszélgetésébe, hogy neki az igenis JÁR, ezek után jó elváltszülőkgyerekeként bepanaszolja az anyját a másik félnek, pontosan tudva, kit hogy lehet kihasználni (és el is érte a célját, mert apucitól megkapja az RFB-t, anyukát meg mardossa a bűntudat, hogy szegény pici lánykájától megtagadott valamit, bezzeg a másik).


Ez azért már egy picikét túlmutat azon, hogy csalódott, mert nem erre vágyott.

2023. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
82%
59: teljesen egyetértek, nagyvonalúan átlépnek a kommentelők ezeken az apróságokon... Vegyük azt hogy normális 13 évesen annyira infantilisnek lenni, hogy nem tudja leplezni a csalódottságot. Ám egyén, bár ezt valahogy kisiskolás korban illene elhagyni, dehát ma már mások a gyerekek, 20 évesen is gyerekesek. No de ahogy kijátszotta az elvált szülőket egymás ellen, valamint megraktad a tüzet az anyja és a jelenlegi párja között, az nem semmi. És ehhez tapsikol mindenki hogy hát te mit szólnál ha büdös az illatgyertya! :-D
2023. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!