Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetben biztos vennék, de én eleve nem lennék olyan hülye, hogy ekkora gyereknek meglepi ruhát vegyek.
2023. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
14%

10: azt írtam, hogy MAJD !!


Addig meg otthon is besegíthetne...

2023. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen igen!


Ha a gyermekem gyűjt valamire, akkor nem gyűjt már semmire sem, mert megadtam neki.


Ruhát a gyereknek???

17 évesen kaptam egy minőségi nadrágot. Most vagyok csak úgy vele, hogy "na ez egy jó nadrág". Az előző 10 évben egy haszontalan semmi volt. ( Most is, csak most nem kell megvegyem egy napi pénzemből). Szóval egy semmit adtál, ami a következő 50 év minden napján egy semmi lesz, majd szétrohad.

Egy gyereknek...


"A két póló 25 ezer forint volt () Ezért gondoltuk a férjemmel ajándéknak."

Ezért?? Mert drágább? Azért gondolsz jó ajándéknak valamit, mert több pénzbe kerül, mint máshol?

2023. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
47%
Névnapozást amúgy sem kell túlzásba vinni, max egy tábla csoki, aztán viszlát. Ez a baj, amikor el vannak kényeztetve a kölykök, aztán már elvárás lesz, hogy minden alkalommal pénzt kapjanak. Ezt korábban kellett volna átgondolni. Akik meg azt írják, hogy a póló személytelen ajándék, akkor azoknak a pénz az mi? Örüljön, hogy kapott valamit egyáltalán, és egy névnapra igenis nagy ajándék egy 10 ezer érték feletti cucc.
2023. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 A kérdező kommentje:
12-es, értem, hogy "majd". De 15 éves kortól vállalhat diákmunkát egy kamasz (tudtommal), az még másfél év. Kicsit kegyetlennek tűnik az ötleted, hogy addig várjon azzal, hogy megvegye, amit kinézett...
2023. jan. 27. 23:03
 16/88 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy azért, mert névnapkor, szülinapkor és karácsonykor kapnak ajándékot, el lennének kényeztetve... Mi ma már 15-20 ezer forint? Sajnos nem egy túl nagy összeg...
2023. jan. 27. 23:04
 17/88 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha akarsz valamit venni, azt csak úgy tedd, ne alkalomra.
2023. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
66%

"Ha a gyermekem gyűjt valamire, akkor nem gyűjt már semmire sem, mert megadtam neki."


Ó, szóval ha a gyerek kitalál valamit, akkor rohansz és megveszed neki. Ez minden, csak nem jó taktika.

2023. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 A kérdező kommentje:
18-as, azért írhatsz normális stílusban is! A gyerekemről beszélsz így!
2023. jan. 27. 23:08
 20/88 anonim ***** válasza:
94%
De minek vettél neki úgy pólót, hogy tőle meg sem kérdezted, hogy tetszik e neki? Ez így kidobott pénz, neki meg elrontottad a névnapját, mert kapott egy ajándékot, ami nem tetszik neki. Ennél még az is jobb lett volna, ha nem veszel neki semmit. Nincs rosszabb, mint amikor az ember kap valamit, amire semmi szüksége.
2023. jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!