Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
91%

80


elmentél a lényeg mellett: van választása


Az messze nem a gyerek uralma az, hogy nem azt kell hordania, amit az anyja mond 18. születésnapjáig.


A picsanadrág meg, hogy jön ide? A te gondolatmenetedből pont az jön le, hogyha az anya azt mondja, hogy "kislányom márpedig ezt a tangás bikinit kell, hogy felvegyed, mert így leszel nőcis" az rendben van, mert ne a nyúl vigye a puskát.

2023. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
68%
#80 Hát ez beszarás, hozod itt a legszélsőségesebb példát, mert nem vagy képes elfogadni, hogy általánosságban nincs igazad, csak a kirívó ritka esetekre vonatkozóan.
2023. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
91%

77


Az tök jó, hogy nálatok ilyen happy minden.

Engem anyám még huszonévesen is próbált lebeszélni a nekem tetsző ruhákról, ha valamiért együtt mentünk vásárolni. Nemhogy nem tudja, hogy mi tetszik nekem, nem akarja, hogy az tetszedjen nekem. (pedig amúgy akkor csak egy világos szürke/sötét szürke farmerról volt szó)

2023. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
24%

81-82.


Akkor a lényeg:

Szülei meglepték névnapján (ami abdzolút nem is kellene, higy jelentsen valamit, csak egy névnap).

Kapott egy szép ajándékot és éddességet

És szerintetek ennek nem így jellene lennie, mert nem egyeztettek vele.

Ajándék. Névnapon. Szülőktől.

Felfogtátok ezt? Mert nagyon úgy néz ki, higy nem.

De ja, "választás", "egyéniség" meg ilyenek, azok mennek.

Nevetséges.

2023. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
82%

Szélsőséges a példám? Nem esküvőről, ballagásról, de még csak nem is születésnapról vsn szó. Névnap! Névnap!!!

Nonszensz.

2023. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
80%

Én voltam a 82. Szerintem is fura névnapra a drága ajándék, nálunk nem szokás. DE a kérdezőéknél ezek szerint nem így megy, és próbáltam abból a szempontból közelíteni a korábbi válaszaimban is, mert az az életszerű a KÉRDÉSBEN lévő helyzet szempontjából. Ti meg azzal jöttök, hogy hogy szokás általában egy névnap, ami annyira nem releváns a kérdés szempontjából, mert a kérdezőéknél nem úgy megy.

Én csak szimplán azt mondtam végig, hogy megértem a kiscsaj problémáját, nekem sem tetszene egy olyan ajándék a szüleimtől, akik TUDJÁK, hogy mit akarok, erre adnak nekem valamit, ami ugyanannyiba kerül, nem személyre szabott, és nem is feltétlenül tetszik. Meg azt mondtam, hogy ha drága ajándékot akarok adni valakinek, és tudom, hogy mit akar, akkor nem veszek neki valamit, ami ugyanannyiba kb kerül, mert vagy tetszik neki vagy nem, tök lutri, felesleges bepróbálkozni, amikor van egy opció, aminek fixen örülne.

2023. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
27%

Ajándék.Amít meg kell köszönni nem fikázni megszólni.

Nem hogy másik ajándékot nem kapna legközelebb egy bombon és valami jelképes apróság lenne az ajándék tölem.

Igy lessz a gyerekből a legnagyobb zsarnokai a szülöknek.Ha minden úgy alakul és történik ahogy a kiss hercegnő akarja egy életre minden hejzetbe ezt várja majd.Tudjuk a világ nem így működik.A másik soha nem fog becsülni semmít elöbb utobb ha egy Ferrárit kap ajándékba azt is lefikázza majd.Ebben a hejzetbe te meg rettegsz majd hogy ugord meg a hercegnő igényét.

2023. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
88%

A #87-vel egyetértek, csak nem ilyen drasztikusan. Itt az van elrontva, hogy a gyereknek nem lett megtanítva, hogyan kezelje ezeket a szitukat.


El kell neki mondani, hogy csinálhatta volna úgyis, hogy megköszöni az ajándékot, majd tök normálisan elmondja az anyjának, hogy van ez a dolog, amire gyűjt, van xx ezer forintja már, de egy 20as még hiányzik. Fontos neki ez a dolog, már ennyi - meg ennyi ideje gyűjt rá. Ha anyának is rendben van, akkor a póló helyett inkább azt kérné, hogy pótolja a hiányzó összeget.


A féltékenységre nincs stratégiám, nem volt ilyenben részem soha szerencsére, de abban is segíteni kéne neki valahogy.


A póló, nekem felnőttként és gyerekként sem volt ajándék. Ugyanúgy festékes, ragasztós, paradicsomfoltos, lyukas lehet/lesz, mint a 3 ezer forintos. Csak qrva nagy lebszást kapnék érte, mert ez 9 ezerrel többe fájt. 🤪 12E-t egy db pólóra kibszni hülyeség, még ha tehetős is vagy. Az én értékrendem szerint legalábbis. Aztán ha nektek belefér, ám legyen, de mivel hisztizel az ára miatt, így valószínű, hogy annyira ott sem fér bele.

2023. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!