Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
60%

Nem adnék neki mást.

Egyrészt, a névnap nem akkora cucc, még ha pénzt is kapna, akkor sem 20ezret. És tetszik vagy sem, igenis pofátlan a lány, hogy nem csak szóvá teszi a pénz hiányát (ez az ő korában még oké, érthető, hogy így ad hangot a csalódottságának), de még azt is megszabja, hogy neki mennyi kell, és még a férjeddel való beszélgetésbe és beleszól. Azért na, van egy határ, és ez az a pont, ahol már hisztis vergődésről beszélünk a csalódottság helyett.


Emellett baromira helyre kéne tenni magadban, kérdező, hogy hogy viszonyulsz a lányokhoz, mert az itteni válaszaidból tökéletesen látszik, hogy kb. egyetlen mondattal meghunyászkodtál a lányodnak, mert szegény elnyomott, és már őt mentegeted, hogy miért járna neki mégis a pénz. Nem, nem "jár".


Szóval: én személy szerint nem adnék neki pénzt pluszban. Ez is egy tanulandó dolog, hogy nem követelőzik az ember, pláne, ha ajándékról van szó.

Ha mégis mindenáron ki akarod pótolni pénzzel, akkor utólag valami egyéni dolog miatt tenném (félévi bizi, otthoni segítség, stb.). De mindenképpen(!!!) a férjjel egyeztetve, és nem kivételezve a másik lány ellen.

2023. jan. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 A kérdező kommentje:

Nem szab meg semmit, de igen, névnapra 15-20 ezret szoktak kapni fejenként. Tudom, hogy valakinek ez rengeteg pénz, de valljuk be, ma már ennyitől azért nem kell a falnak menni, egy jobb parfümöt nem lehet venni ennyiből.

Nem szól bele semmilyen beszélgetésbe, de miért ne mondhatná el a véleményét? Igaza van abban, hogy ő bármire gyűjt X hetet, hónapot, a férjem lánya ha meglátja nála, azonnal neki is olyan kell... Persze, hogy valahol rosszul esik a lányomnak, hogy két hét múlva már ott van nála is, egy szóra.


De a kérdés tárgytalan. Mondta most reggel, hogy jön érte az apja, mert tegnap este alvás előtt beszéltek még, és elmesélte ezt neki, ő meg mondta, hogy emiatt ne legyen szomorú, elviszi ő, vegyék meg, ha ennyire szeretné. Szóval ennyit erről, végül megoldódott valahogy.

2023. jan. 28. 08:06
 43/88 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem anyagai helyzettől függ. Egy semmilyen ünnepre Soros Györgytől is sok lenne 20 ropi a 13 évesnek. Kicsik a gyerekeim, hetente vehetnék nekik egy szett legot, el is fogadnák, nincs kétségem, mégsem kapnak. Még csak nevnapra sem :-)


De megoldottátok a helyzetet szerencsére, a gyerek kihisztizte magának apucinál, aki rögtön rohant piros pontokat gyűjteni. Minden megtörtént ami szerintem nevelési strategiailag nem szerencsés, de a ti gyereketek, nektek kell bírni cérnával és pénztárcával.

2023. jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
46%

Nem 100%-ban, de nagyjából egyetértek 40-41-gyel. Igaz, hogy így “megoldódik” most, de azért tényleg érdemes pár dolgot végiggondolni.

(Bevallom, rám a meglepetés erejével hatott, hogy egy póló nem lehet ajándék…)

2023. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
25%

Azért az rohadt szánalmas, hogy egy ilyen dolgot nem a férjeddel beszélsz meg, hanem vadidegeneknek irigykedsz arra, hogy a férjed gyereke egy szavára megkap mindent, mikor a tiédnek te nem adod meg, amit szeretne. (Ne mondd, hogy nem tudtad, hogy mire gyűjt.)

De hogy válaszoljak is: Legközelebb kérdezd meg előre, hogy mit szeretne, és mindenkinek könnyebb lesz.

2023. jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
4%
Na, a pontozások alapján kiásták anyuci elkényeztetett kölykei az ágyból magukat:-)
2023. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
74%
Akik azt írják, hogy hálásnak kellene lennie, kíváncsi vagyok milyen képet vágnának, ha valami olyat kapnának, ami nem tetszik nekik... Ráadásul ezt nem is egy iskolai mikuláshúzáson vag valahol, hanem a saját szüleiktől.
2023. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
35%
47: mosolyognék, megköszönném, aztán tovább adnám vagy ilyesmi. Erre a trükkre nagyjából 8-9 évesen tanítottak meg. Nem egyszer és nem kétszer kaptam olyan dolgot, ami nem (annyira) jött be. Beleértve a szüleimet is, mert ők is nyúlhattak mellé... De szerintem én is jártam már így. Engem úgy tanítottak hogy a szándékot értékeljük, de tudom hogy ma már más szelek fújnak. Ezért van annyi szerencsétlen, boldogtalan ember, akik előtt ott van soha nem látott lehetőségek egész sora, és képtelenek élni vele, mert soha nem lettek kitartásra és kudarctűrésre szoktatva.
2023. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
82%

Na mint nem olyan rég voltam gyerek, ráadásul voltam hasonló szituációban:


- Ruhát ekkora gyermeknek a megkérdezése nélkül nem vennék. Most extrán fontos nekik, hogy mi van rajtuk, kezd kialakulni az ízlésük.


- Habár nincs féltesóm, én biztosan kiakadnék, hogy ugyanazt kapom. Nem azért mert sajnálom tőle, hanem mert személytelen, ciki.


- Ha gyűjtök valamire, és várom, hogy meglegyen az utolsó lépcsőfok, akkor hatalmas pofonként érne a dolog, hogy nem jött össze. Szegény számított rá, készült vele, teljes a csalódás (mint mikor kiesik a fagyi a kezedből, mielőtt belenyalhattál volna). Ekkora gyerektől a pillanat hevében teljesen normális reakció.


Amit javaslok:


Beszéljétek meg. Ajánld fel, hogy visszaviszitek a felsőt és az árát megkapja, hogy ha valóban ezt szeretné.


(Off: de ha a két felső 25.000, és azt mondod, hogy azért ez nem kicsi ajándék, akkor hogy természetes a 20.000 ft fejenként?)


Többi válaszolónak: nálunk is szokás volt a pénz-ajándék, mert gyerekként ennek is örültem, és megbecsültem, gyűjtöttem, és utólag így visszanézve sokkal jobban jártam vele, mintha csak felesleges kacatokat halmoztam volna fel az évek során, amiket kidobtam volna. Ehelyett összegyűlt egy kisebb összeg, amit már érdemes volt bankba rakni, és most ebből tudom a tanulmányaimat finanszírozni (no nem féléveket, de a szükséges eszközöket ebből tudom megvenni hozzá).

Névnapra kisebb összegeket, születésnapra, karácsonyra nagyobb összegeket kaptam. Ha a mostani árakat nézzük, sajnos nem is olyan sok az a 20.000 ft.


(Amúgy ha összeszámoljuk, ez kb 60-100.000 ft egy évben, ami KEVESEBB mint 10k havonta. Szerintem ennyi pénzzel már gazdálkodhat egy ennyi idős gyerek - persze ahol ez megvalósítható.)

2023. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
84%

48


S akkor csodálkozol, hogy miért kapsz tizedjére is valami drága illatgyertyát, mikor már a gondolatától is rádtör a hányinger, hogy milyen szagja lehet. (Vagy gondolj ode bármit, ami rád passzolna)

De igen, szerencsétlenek éljenek csak abban a boldog tudatlanságban, hogy hasznos amit vesznek, még add is alájuk a lovat, hogy költsenek minél többet feleslegesen, miközben te jóformán semmit se kaptál. Kinek jó ez?

2023. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!