Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
28%
*legyen, megrakta
2023. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
45%

"már ott tartunk, hogy te magyarázod meg, hogy miért van tök igaza a lányodnak..."


Mert lehet, ő a lány :)

2023. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
8%
57es jó nagy bunkó lehetsz ha megmondod hogy nem a stílusod. Miért nem értékeled a szándékot? Gondolom szívesen hordanál otthonkát hiszen jó szándékkal adták. Vagy használnál olyan tusfürdőt amire allergiás vagy hiszen a szándék a fontos, és mekkora tahó lennél ha nem örülnél és használnád.
2023. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
16%

Na, látom, végül apuci megoldotta a problémát, és így most ő a legjobb fej a világon! Legközelebb vajon a Ferrarit is megveszi majd neki, ha azt kér a gyerek? :)


Kérdező!


Érthető, hogy szeretetből mindent meg akartok adni a gyereknek, de akkor miért írtál ki kérdést róla, ha úgysem akarod megérteni a neked nem tetsző válaszokat?


Legközelebb gyereknapra adjál neki egy millát, aztán had tapsolja el az a kölyök és akkor téged fog jobban szeretni, ezzel rálicitálhatsz apura! :)


Fő a békesség, és a boldog családi életszínvonal...


Nem azért javasoltam a későbbi diákmunkát, hogy neki rossz legyen, hanem azért, hogy megtanulja értékelni a pénzt és megbecsülni netán megköszönni, ha kap valamit a szüleitől, de valóban nagyon nem érted, ezért inkább hagyjuk!


Minden jót nektek!

2023. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
64%

Én csak azt nem értem, hogy ha tudod hogy gyűjt valamire, és névnapra általában pénzt kap, akkor most hirtelen miért pólót kapott?

Egyébként ruhát megkérdezés nélkül nem illik venni. Én is mindig azt kaptam, egyiket sem hordtam soha. Ott rohadnak a szekrényben, eladni sem tudom őket annyira rondák szerencsétlen göncök. Nálunk is ez volt a magyarázat, hogy de hát drága, márkás darab. Igen, csak piszok ronda, meg nem az én ízlésem, hanem azé aki vette.

A másik lány mit szólt a pólóhoz? Ha neki sem tetszik, akkor inkább vidd vissza és add oda az árát nekik. Majd a nagyszülők kipótolják, vagy valami feladatért/jegyekért cserébe kivételesen adtok pénzt.

2023. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
64%

Én emlékszem, hogy gyerekkoromban, (tán pont annyi lehettem, mint most a lányod) egyszer kaptam a nagymamámtól egy szerintem nagyon csúnya hálóinget.


De annyira szerettem a nagyit (Isten nyugosztalja!:(), hogy semmiképp nem bántottam volna meg őt azzal, hogy megmondom nekem ez nem tetszik, nem kell, adja ide inkább az árát, hogy gondolta, nem erre számítottam stb, ezért nagyon csodálkozok, hogy ma ilyen gyerekek vannak, hogy ma a pénz fontosabb, mint az, hogy ne bántsuk meg a másikat, a családunkat, a szeretteinket, aki gondolt ránk, aki vette a fáradtságot és ajándékozni akart az ő legjobb szándéka szerint ?!


Engem nagyon elszomorított a kérdező által kiírt történet, de még jobban a hozzá érkezett, anyagias kommentek! :(


Szerintem az ajándéknak az a lényege, hogy szeretetből adjuk és tisztelettel fogadjuk...


Ellenkező esetben meg sem érdemeljük.

2023. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
58%

66


Nekem meg eszembe se jutna a szemébe hazudni annak, akit elvileg szeretek, de nem vagyunk egyformák...

2023. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
67%
67 gondolkozz pl 75 eves nagyanyad lenne es az o huszoneves koraban a csipkehaloing hu de meno volt meglat egyet ellagyul a szive tudja milyen belevalo csaj az unokaja es hiszi a csipkehaloing ma is meno vagy ujra es vesz egyet neked ajandekba. szeretettel adja, de te mondjuk epp a biopamut korszakod eled a pasidnak meg csipkeundora van na akkor te meg szeretetbol beszolsz oszinten a nagyanyafnak hogy hu de ronda nem a te stilusod es a pasid lekur...na benne szoval kar volt erte. o me ott allna leforrazva hogy de hat o ilyenben volt szexi es a tobbi...en is pont szeretetbol soha nem voltam ilyen esetben oszinte csak finoman hogy de jo de talan lehet tul ilyen vagy olyan nekem. de hat en nagyon szerettem a nagyszuleim nem akartam bantani oket vagy lenyomni a regi szokasaikat stb
2023. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
68%

"Nekem meg eszembe se jutna a szemébe hazudni annak, akit elvileg szeretek, de nem vagyunk egyformák..."


Kedves 67-es!


Igen, nem vagyunk egyformák...


Nem hazudtam a nagymamám szemébe !


Nem mondtam neki, hogy húúú de tetszik, nagyon menőőő, pont ilyet akartam, nem nem hazudtam !!


Hanem tudod, hogy mit csináltam ?


Őszinte szeretettel megöleltem Őt és megköszöntem, hogy gondolt rám!


Ennyi történt.


Nem kellett hazudnom és őt sem bántottam meg, mert az ölelésem őszinte volt, ahogy a köszönetem is, amiért gondolt rám...


Minden a hozzáállásodon múlik.


Lehet úgyis reagálni valamire, hogy azzal ne sértsünk meg másokat, de ne is kelljen hazudni...!


De írok neked másik példát!


Egyszer szintén a nagyinál történt, hogy anyám felpróbált egy nadrágot, ami nagyon nem állt jól rajta és megkérdezte, hogy mi a véleményem.


Erre én a következőt válaszoltam:


- Hm..! Ez egészen jó bokában!


Erre mindnyájan elnevettük magunkat, mert a válaszomból kiderült, hogy nem volt az igazi, de mégsem kellett hazudnom és mégsem bántódott meg senki.


Szóval minden csak a tálaláson múlik, és nem kell hazudni a szeretteinknek, hanem csak meg kell keresni és észre kell venni mindenben a jót !

2023. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
62%
69, nem értik, hagyjad... Ez valakinek vagy zsigerből jön, hogy empatikus, van érzelmi intelligenciája, vagy nem. Mások vagyunk, ennyi. Én is ugyanígy vagyok vele, és megriaszt hogy mennyi embernek tök alap a másik nyers kiosztása őszinteség címszó alatt. Valahogy nem vágyom rá hogy ilyen emberek szeressenek engem :-D
2023. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!