Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek másik...

Vennél a gyerekednek másik ajándékot, ha nem tetszik neki, amit kapott?

Figyelt kérdés

Névnapja volt, férjem lányának egy hét eltéréssel van szintén névnapja.

13 és 14 évesek, már pénzt szoktak kérni/kapni általában. Viszont találtam egy jó minőségű és szép pólót, volt belőle kettő, megvettem nekik azt, egyformát a két lánynak. Tegnap odaadtam a lányomnak egy csokival, ő meg kérdezte, hogy de pénzt nem kap? Mondtam, hogy nem, helyette kapták a pólót. Erre kiakadt, hogy neki az a póló nem kell, nem is tetszik neki és gyűjt valamire, már csak 20 ezer forint hiányzik hozzá, ezért várta a névnapját, hogy hétvégén megvehesse magának és hogy már mióta várja...

A nagyszülők szerint már abban a korban van, hogy ha ajándékot akarunk venni neki, előre meg kell beszélni vele és hogy igaza van, nem erre számított, ennyi erővel egy pár zoknit is adhattam volna neki.

A férjem (mostohaapja) azt mondja, hogy örüljön ennek, az ő lánya sem kap mást. Ezt hallotta a lányom is, aki mondta erre, hogy persze, mert ő az anyukájától megkap mindent az első szóra, neki semmire nem kell gyűjtenie.


Ebben is van igazság, mert pl. nyáron a lányom rollert kapott születésnapjára, közösen tőlem és a nagyszülőktől. Látta a páromnak a lánya, két hét múlva már a sajátjával jött, hogy kapott ő is. De mindennel kapcsolatban ez van, ez inkább nekem tűnt fel eddig, a lányomnak nem.


Ti hogy cselekednétek?


2023. jan. 27. 22:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
27%

"Tanítani úgy is lehet, hogy nem szívatod direkt a gyerekedet."


Az miért szívatás, ha nem azt tanítod meg neki, hogy drága dolgokat vegyen magának önálló kereset nélkül másoktól elvárva ?

2023. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 A kérdező kommentje:
13 évesről beszélünk, messze van még az, hogy önálló keresete legyen. Egyelőre nekünk, a családjának a dolgunk az, hogy egy normális életszínvonal legyen neki biztosítva. Nem gondolom, hogy diákmunkára kéne zavarni mindenkit, aki néha vágyik 1-1 drágább valamire. Viszont szerintem mi nagyon máshogy látjuk ezt, meg úgy az egész gyereknevelést is. Ezért felesleges több választ írnod.
2023. jan. 27. 23:39
 33/88 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ez kifejezetten tetszik, hogy nem elvár, hanem kivár és elfogad, nem költ feleslegesen. Van egy célja, arra türelmesen gyűjtöget. Ha meg az kell neki, akkor az kell. Ha nem tetszik neki mégsem, így járt, tanul belőle. Mi felnőttek is sokszor járunk így. Gyerekként ugyanúgy átmentünk ilyesmin.


Én adnék egy 5 ezrest most neki és kitalálnék valami feladatot, amit ha megcsinál rendesen, akkor kipótolod neki a maradékot.

2023. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
94%
Ha ilyen jól tutod, hogy gyűjt és mire, akkor mi a francnak vetted meg a pólóükat? Ezt nem értem.
2023. jan. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
89%

Iskolapéldája az ajándéknak, ami igazából nem is ajándék.


Én mamámtól kaptammindig ruhát (mondjuk az a fajta volt, aki még akkor is megvette azt a bizonyos ruhadarabot nekem gyerekként, ami neki tetszett, mikor már a felpróbálásnál is sírtam...). Ilyen téli pulcsit, olyan nem tudom mit, mindez persze új volt, egypár még jó drága is. De annak jobban örültem, mikor jöttek az unokatesóim a táskányi kinőtt ruhával, amiből aztán kedvem szerint válogathattam.

Már egy gyereknek is van azért ízlése, nemhogy egy tininek.

2023. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
24%

Kerdezo te most valojaban a gyerek vagy?

Mindegy.

Valasz egy anyukatol kb. hasonlo koru lannyal:

En nem vennek masik ajandekot, hiszen irtad azt kerdezte penut nem kap? Nalam ez mar kiverne a biztositekot. Igaz, mi onnan indulunk, hogy eleve nevnapra csak kisebb ajandek jar (csoki vagy virag vagy amikor jobban el voltunk eresztve, akkor elugrunk a cukiba es barmilyen sutit valaszthat vagy egy apróbb jatekocska, amikor kisebb volt (pl. kartyajatek, kulcstarto)). Szulinapra szoktuk megerdeklodni minek orulne, + Karacsonyra. Nalunk havi zsebpenz van, abbol kell es lehwt gyujtenie bizonyos dolgokra. (extra (es ezert dragabb) ruha vagy valamihez kiegeszito vagy meregdraga jatek stb.) Persze nagyszulok neha jobb hijjan penzt nyomnak a kezebe, de 10 eves kor alatt nekem adtak, hogy en tudom mit szeretne a gyerek es abba forgassam bele a penzt. Neha ezeket az osszegeket vagy egy reszet odaadtam neki, hogy tegye el, gyujtson.


Nalunk siman kap polot vagy pulcsit ajandekba, altalaban olyat, amit korabban emlegetett, de szeretne...de miert nem veszem meg vagy eleve kivalasztjuk kozosen, hogy mit szolna, ha kapna egy csinos felsot. (ismetlen de nem nevnapra mert ott legfeljebb 2000 ft ertekben kap barmit is).


Ha korabban volt pelda nalatok arra, hogy nevnapon csak penzt kpott, hogy nesze tedd el, akkor valahol jogos a felhborodasa, vagyis csalodottsaga, hogy targyat kapott penz helyett. Vagy leginkabb jogos csak akkor lenne, ha o kerte volna anyu figyu jon a nevnapom, ne vegyetek semmit, mert en x-re gyujtok es amit az ajandekra szantok azt adjatok bele. 13 evesen azonban lehet ehhez még kicsi es nem.tudja ezt igy illik. Ezert el kellene ezt .ondani neki, hogy legkozelebb ertelmesen tudja jelezni, ha ilyen vagya van. Emellett, ha egy ilyen beszelgetest jol.fogad (amiben nem csak az elobbit tisutazzatok, hanem azt is, hogy akkor a jovoben hogyan legyen ajandekozas (kivansag elore vagy meglepi vagy kis ajandwk mwlle penz stb.), akkor felajanlanam neki, hogy ok, ha ez a polo nem.tetszik, akkor itt a blokkja es elmegyunk a boltba es ha hajlandoak visszadjak aapenut, ha nem, akkor levasaroljuk/becsereljuk. Erre a gyakorlati tapasztlatra kesobb ugyis szuksege lehet, raadasul lathatja van megoldas nem csak a kovetwlodzes. Ha nem cserwlik ki, akkor meg lehet lrobalni eladni es abban kerni a segitseget fotozza le, arazza be.

De masikat biztos nem.vennek, nem.egy 3 evesrol.van szo, aki sirva veri magat a foldhoz, hogy a.barbija nem szőke es vegul kenytelwn vagy hozni neki egy szőke barbit, hanem 13 eves lany

2023. jan. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
24%

Ez a névnapozás Magyarországon egy vicc. Valakinek 1 van, miközben másnak 6...

Arról nem is szólva, hogy ajándékot adni, ráadásul drágát (nekem ebben az esetben minden drága 1000ft fele, sőt)

Örüljön, hogy kapott valamit. Pont.

2023. jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
78%

Én nyugodt körülmények között rákérdeznék, tényleg nem tetszik-e a póló. Lehet, hogy hirtelen felindulásból mondta.


Mivel azt gondolnám, hibáztam, amiért nem voltam képben a saját gyerekemmel (ti. hogy gyűjt), bocsánatot kérnék.


Ezen felül megbeszélném vele, hogyan kellett volna illően intézni az ügyet az ő részéről (említse előre, hogyan illik nem tetsző ajándékhoz viszonyulni - akár azt, hogy a ti viszonyotokban oké volt így, de kevésbé közvetlen viszonynál mást tegyen stb.).


Végül pedig ötletelnénk közösen, honnan lesz pénze a vágyott fülesre. Pólót visszavinni, eladni, extra otthoni munkát vállal... Valamit csak ki tudtok találni.

2023. jan. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
12%
Az utolsó bekezdést én nem értem. A párod lánya az nem a te lányod?
2023. jan. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
38%

Én betojok a kommenteken. Itt mindenki orrba szájba tolja pénzzel noname ünnepekre a gyereket húszezrekkel? Ennyire jól megy? Vagy esetleg szokás szerint a családtopik szüleit gyűlölő kamaszközönsége próbálja sulykolni, hogy a kis csimótaistennek minden is jár ami kiesik a száján, különben mérgező nárcisztikus bántalmazó szarszülő az illető?


Amúgy igen, én egyezteték a gyerekkel hogy mit adok neki ajándékba egy bizonyos életkor felett. Hozzáteszem, névnapra pont semmit egy "boldog névnapot"-on túl, mert az ünnep az a születésnap, karácsony, esetleg húsvét. Egy csokit sem, mert nem ünneplünk senkit nonstop kamuindokokkal. Tegyen valamit az asztalra esetleg, és akkor.


Az hogy egy tizenéves hevesen reagál, a korából adódik, előfordulhat. Ugyanakkor valami csak félrecsúszott, ha egy kamasz belevágja az anyja képébe hogy pénzt akar gátlástalanul. Na ennek akkor és ott vetünk véget. Ilyen van a családban, minden, ismétlem minden ünnep a pénzbeli licitálásról szól a szülők részéről, és ennek ellenére minden karácsony kvaanyázásba torkollik pár éve, mert a kiskamasz csemete elégedetlen az ajándékkal. Nem elég számban, értékben, nem jó a színe, stb. Basszus nem vagyok egy boomer, mert a rendszerváltás után születtem, de volt olyan karácsony amikor egy pár zokni meg egy felső figyelt a fa alatt. Eszembe nem jutott földhöz csapni magam, mert jószándékúan adták és már akkor felfogtam ezt. Volt annyi rálátásom és kapcsolatom a szüleimmel hogy tudtam, hogy erre jutott, és lenyeltem a csalódást hognnem laptopot kaptam...


Szóval nem vennék másik ajándékot, megkapná a kis pénzét a kövi ünnepre, ha már erre szoktattam. Névnapot felejtse el, bár ez én vagyok. 16 évesen pedig pénzcsapot elzárnám fokozatosan, lehet megtanulni a pénz értékét, ha már addig nem sikerült.

2023. jan. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!