Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan cselekednétek,...

Szülők, hogyan cselekednétek, ha a 16 éves lányotok egy nap beismerné nektek, hogy terhes, és nem tudja kitől?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 21. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
36%
#41 Egy pofon miatt nem. (Bár ez is jogos lenne.) De aki ilyen vehemenciával akarja megverni a lányát, mint a 28-as, ott nem csak egy pofon fog elcsattanni.
2023. ápr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
81%
Megpróbálnám rábeszélni az abortuszra. Ha nem sikerülne, akkor is támogatnám. Segíteném, hogy tanulhasson.
2023. ápr. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
91%
Megpróbáltam rábeszélni az abortuszra. Ha nem sikerülne segítenék neki felnevelni. Támogatnam, hogy végezze el az iskolát menjen föiskolára és dolgozzon utána. Majd álljon a saját lábára és nevelje a gyerekét. Akik pofozkodnának? Attól jobb lesz? Az majd visszafordìtja a terhességet és még nem történtté teszi? Lehet a szülőnek járna egy két pofon mert hol volt ő amikor a lánya feküdt fűvel fával védekezés nélkül? A család pedig attól család, hogy ott vagyunk egymásnak jóban és rosszban is. Ismerek egy lányt, ma már felnőtt nő egy nagylánnyal. 17 évesen szülte. Rendkívül jó anyuka. A nagymama segített neki mindenben. Nem lett világvége számukra a csecsemő. Megoldották mert segítő volt a családi légkör.
2023. ápr. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
72%
"vagy elveteted, vagy mehetsz az utcára mert a nyakamba biztos nem fogsz szülni"
2023. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
70%
Nem olvastam a vitát, de: pont 16 éves lányom van. Olyan a kapcsolat köztünk, és ismerem annyira, hogy vele ilyen csak akkor történhet meg, ha bűncselekmény áldozata lesz, tehát pl tesznek valamit az italába vagy erőszak történt. Ebben az esetben egyértelmű a rendőrségi feljelentés, a lányomnak pszichológus segítségét biztosítanám, és egyértelmű, hogy ő maga is abortuszt akarna. Ha mégsem, akkor is megértően viszonyulnék hozzá, de megpróbálnám rábeszélni. Ha mégsem erőszak miatt történt volna, akkor is elmondhatná nekem, megoldást keresnénk. Ha nagyon nem akarna abortuszt, bármely esetben, akkor is mellette állnék, de: kizártnak tartom, hogy eljussanak eddig a dolgok, ugyanis bármilyen esetben a lányomnak van annyi esze, hogy 1.nem keveredik felelőtlen kalandba, 2.ha mégis, vagy ha erőszak történik, azonnal szól, és van mód esemény utáni gyógyszert íratni a segítségemmel. Pontosan tudja, hogy ha tényleg gond van, sohasem vagyok mérges, mellette állok.
2023. ápr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
0%
Nem rábeszélni kell az abortuszrra hanem a saját döntésében támogatni, ha megtartja akkor abban, különben akár egész életére benne amrad a lelki seb.
2023. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
69%

Én is az abortusz felé próbálnám terelni, mert nem ilyen sorsot szánnék neki, hogy tiniként már babázzon. Ha nem lehetne rávenni, akkor segíteném a gyerek körül ahogy tudnám, anyagilag is, a nevelésben is.

Nyilván elsőre nagyon kiakadnék, de aztán vennék egy mély levegőt és vissza gondolnék saját magamra ennyi idősen. Volt bizony 1-2 alkalom, hogy nekem is csak szerencsém volt, mert csak megszakítással "védekeztünk" a szintén fiatal hülye pasimmal. Nem lenne semmi jogom ítélkezni.

2023. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
66%

19-es, a gyerekem egészsége nem azt követeli, hogy 16 évesen tönkretegye a testét egy nemkívánt terhességgel, annak minden szövődményével együtt.


Aztán vagy felépül belőle maradéktalanul, vagy nem, és akkor már hiába kesergünk, késő.


Szóval, igen, az abortusszal fizikálisan megkímélem ezer terhességi tünettől, esetleges szülési sérüléstől, és attól bármikor vállalhat később gyereket, AMIKOR készen áll ÉS akar.

2023. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
39%

és ismerem annyira, hogy vele ilyen csak akkor történhet meg, ha bűncselekmény áldozata lesz, tehát pl tesznek valamit az italába vagy erőszak történt - félelmetesen naiv vagy, ugye tudod?


17 évesen mondjuk pont nem rajtam múlt, hogy történt semmi a házibuliban megismert 20 éves sráccal, mert olyan simán elszédített, mint a huzat, és ha akart volna, ott lefektet erőszak nélkül, mert kívántam őt. Ennyi.


Dúlnak a hormonok, nem kell erőszaknak történnie ahhoz, hogy egy, amúgy normálisan nevelt kamasz széttegye egy kvázi ismeretlennek. Elég néhány kedves szó, csók, simogatás, felizgatja és kész.

2023. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
30%
49, igen, erre írtam, hogyha mégis megtörténne, akkor az én gyerekemnek van annyi esze, meg van olyan kapcsolatunk, hogy szól, és iratunk esemény utánit. Sajnálom, hogy neked 17 évesen egyik sem adatott meg (ész+bizalmi kapcsolat a szülővel), de ez nem engem minősít, és nem is az én gyerekemet.
2023. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!