Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az idegbetegnek miért lehet...

Az idegbetegnek miért lehet gyereke?

Figyelt kérdés

Anyám idegbeteg. A betegsége miatt sikerült teljesen tönkretennie a gyerekkoromat. Nincs türelme az égvilágon semmihez, állandóan attól vízhangzik a ház, hogy ordít, senkihez nincs egy jó szava sem, mindenkivel kötöszködik.


Az ilyennek miért engedélyezik hogy legyen gyereke? Már azelőtt is beteg volt, hogy én és tesóm megszülettünk volna. Én az ilyet, mint anyám simán abortuszra kényszeríteném vagy születéskor elvenném a gyereket tőle, mert meglesz az eredménye, egy mentálisan sérült gyerek(igen veszem magamon észre, hogy néhány szituációt túl indulatosan reagálok le), aki normális környezetben valszeg egészséges lett volna. Sajnos még pár évig el kell viselnem ezt a poklot.



2023. okt. 21. 19:06
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Hajnalban megy, este 6 után ér haza általában.
2023. okt. 21. 19:58
 22/47 anonim ***** válasza:
88%
Én is így nöttem fel, mi még ráadásul szegények is voltunk és gondolom a pénzügyi gondok miatt lett idegbeteg az anyám, ő aztán kezeltette magát, de régen szokásos volt, hogy kiakadt, megvert és azután futott, hogy akassza fel magát...amikor kisebbek voltunk rosszul viseltük de aztan 15-16 éves korunkra már jobban a bátyámnal, a növérem ő nem annyira, neki 25 évesen már komoly bajok voltak az idegeivel, most 38 és gyógyszert szed. Én is terveztem az elköltözést, de mire oda jutottam már javult a helyzet, kezeltette magát és járt ki külföldre dolgozni és rendeződtek az anyagi gondjaink, attól függetlenül elmentem egyetemre más városba majd kiköltöztem külföldre.
2023. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim válasza:
34%

Vigyázz, mit kívánsz!

Nagyon sok alkalmatlan szülő vállal gyereket, ez tény. Az viszont nem javítana a helyzeten, ha jóformán állami jóváhagyás kellene és az állam dönthetne arról, hogy ki nevelhet gyereket és ki nem.

2023. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
76%
Akkor anyukádat meg a nagymamád nevelte félre. Azért majd vigyázz hogy te ne így neveld a gyerekedet, valahogy tudatosan fel kell dolgoznod ezt az időszakot.
2023. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Én ezzel vitatkoznék, hogy az állam beleszólásával nem javulna a helyzet. Pl az a bizonyos népcsoport sem ontaná kifele magából az 5-8 gyereket a nagy semmire, hogy aztán családiból éljenek.....


Mamám nem üvöltözött a legkisebb dolgon is, szóval ez féligazság.

2023. okt. 21. 20:28
 26/47 anonim válasza:
72%

Ez a baj a mai világban, bárkinek lehet saját gyereke, aki erre biológiailag alkalmas. Ha csak örökbe fogadhatsz, mert van valami gond, akkor meg hónapokon át kell tanulni, meg tesztelnek, hogy biztos alkalmas vagy e rá. Lehet ezt kéne átültetni a normál gyerekvállalásra is, csak akkor lehet nem születne elég gyerek (már így sem születik), mert a mostani szülők 50%a alkalmatlan lenne rá.

Utcán is olyan dolgokat látok, hogy csoda még nem vették el a szülőktől a gyereküket...

2023. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
91%
Na és ki döntené el, hogy ki alkalmas és ki nem?
2023. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
11%
25 Ez igaz.
2023. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
37%
Hasonló környezetben nőttem fel. Egyenesen utáltam. Egyébként egy kivizsgálást minimum megérne, hogy kinek lehet gyereke, de sajnos még az abortuszt is pénzhez kötik. Magyarul még több nem kívánt gyerek születik ilyen és hasonló élethelyzetbe..
2023. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
81%

"Ez a baj a mai világban, bárkinek lehet saját gyereke, aki erre biológiailag alkalmas."


Miért? Melyik világban nem így volt? :D

2023. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!