Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az idegbetegnek miért lehet...

Az idegbetegnek miért lehet gyereke?

Figyelt kérdés

Anyám idegbeteg. A betegsége miatt sikerült teljesen tönkretennie a gyerekkoromat. Nincs türelme az égvilágon semmihez, állandóan attól vízhangzik a ház, hogy ordít, senkihez nincs egy jó szava sem, mindenkivel kötöszködik.


Az ilyennek miért engedélyezik hogy legyen gyereke? Már azelőtt is beteg volt, hogy én és tesóm megszülettünk volna. Én az ilyet, mint anyám simán abortuszra kényszeríteném vagy születéskor elvenném a gyereket tőle, mert meglesz az eredménye, egy mentálisan sérült gyerek(igen veszem magamon észre, hogy néhány szituációt túl indulatosan reagálok le), aki normális környezetben valszeg egészséges lett volna. Sajnos még pár évig el kell viselnem ezt a poklot.



2023. okt. 21. 19:06
1 2 3 4 5
 31/47 Justinianus ***** válasza:
17%

"Pl az a bizonyos népcsoport sem ontaná kifele magából az 5-8 gyereket a nagy semmire"

És? Ők nyolcan is jól megvannak, te meg...

2023. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:
28%
Hát, akkor Te sem láttad ilyen családokban milyen az élet. (Persze van kivétel)
2023. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Odüsszeusz92 ***** válasza:
21%
Értem a helyzetedet nekem is egy türelmetlen, hisztérikus anyám van, aki rengeteget ártott nekem. Viszont ezt idővel el kell fogadni, és mikor az ember össze tudja magát szedni el kell költözni és lehetőleg nem haraggal visszagondolni a toxikus szülő(k)re. Egy hisztérikus anyával az ember legalább megtanulja baromira megbecsülni és szeretni a stabil, higgadt, kedves embereket, akik példák is lehetnek.
2023. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
93%

,,Az ilyennek miért engedélyezik hogy legyen gyereke?"


Azért ez nem atomfizika. Nem kell hozzá senki engedélye. Ha teherbe esik, rajta áll, megtartja vagy sem.

2023. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
8%
Végre egyre több jogos kérdés arról, hogy idegbetegek, gonoszak, köpönyegforgatók, taplók, selejtesek, buták stb miért válhatnak szülőkké, feleségekké, férjekké....aki meg klasszisokkal jobb ember, egyedül szenved.
2023. okt. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez olyasmi, mint a joosítvány. *Elvileg* előfordulhatna, hogy egy autoriterebb fajta állam visszaéljen ezzel, gyakorlatilag azonban egy állam, ha már autokrata tendenciákat növeszt, akkor sem pont elsősorban a jogosítványok machinálásával fárasztja magát, megvannak az autokrcia kiépítésének a beváltabb módjai (választási körzetek átrajzolása, választási törvény módosítása, alkotmánybíóság elfoglalása). Rákosiról sem elsősorban azt tudjuk, hogy a jogosítványokkal szórakozott volna (ha megtette egyáltalán).


Igen, a gyerekvállalást szakmai kirtériumokhoz kellene kötni, mint a jogosíítványt.


Van egy másik dolog viszont, ami miatt bizonyos enyhíítéseket azért megtennék. Igazsgtalan lenne, ha pl. a lakhatási válság miatt egyes rétegek iszorulnának a családalapítás lehetőségéből. A lakhatási válság súlyos társadalmi bűn, ez pont nem a cigányok bűne. Valahogy gondoskodnám róla, hogy eg társadalmi réteget se verjünk kétszeresen. Normális lakhatáspolitikát vezetnék be, mint az NDK-ban, nem lenne az, hogy semmilyen felelőse nincs egész néptömegek lakhatásának, és a szabadipac örvén teljesen kiüresedetté váljék az ellátási kötelezetsség a lakhatás terén. A lakhatás nem kegy, és nem is magánügy, hanem katonai probléma, a lakhatás pedig a legontosabb *hadianyag* egy ország életében. Anélkül nincs egységes társadalom, csak ilyen tipikus baláni rendszerváltás utáni vadkeleti vadkapitalista szar.


Ezen túl viszont természetesen a gyerekvállalás szakmai engedélyezése normális felvetés. A gyerek élőlény, természetesen szakmai feladat, hogy ki jogosult rá.

2023. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
7%
Hívjatok ,,vendéget'', aki vendégségben ott ,,lakik'' pár napot, mint valamelyikőtök ismerőse, és rendreutasítja anyukádat, ha az zaklatna valakit. Persze ez igazából szakmai munka, és valójában nem erő, hanem tudás kell hozzá, szinte annyi, mint egy pszichológusé, és elég erős személyiség is. A személyiségzavarosok ösztönösen megérzik az érett erős személyiségek jelenlétét, és más módban működnek a jelenlétükben. Szóval ez elvileg működhetne, de a legnehezebb lenne az erre alkalmas személyiség kiválasztása, sajnos lényegében profi szakembert igényelne, ráadásul a szokatlan szerep miatt valószínűleg csak piaci alapon lehetne megoldani, és úgy is csak gondos keresgélés után.
2023. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Huh, mintha csak én írtam volna ki a kérdést, totálisan leírtad anyámat.

Annyi a különbség, hogy az enyémnek nincs talált konkrét szervi baja.

De már attól elkezd kiabálni, hogy egy tányért nem oda tettem, ahova kellene. Ha csinál valamit és leesik, eltörik vagy nem sikerül, hangosan szitkozódik, szidja az èletet, a tárgyakat.. a párom előtt nagyon szégyellem, amikor èpp otthon vagyunk. Mindent megszól, hova megyek, miért, meddig. Elvárja, hogy rögtön szaladjak, ha ő kitalál valamit, ha pedig nincs időm vagy nemet mondok lehord, ajtót csapkod, nem szól hozzám vagy flegma. Igazából én csak akkor jöttem rá mennyire nem normális környezetben élek, amikor láttam a párom szüleit, el sem hittem, hogy ilyen nyugodtságban is lehet élni.

Voltam aztàn teràpián, azóta kicsit jobb, de most is sok olyan dolog van ami miatt elcseszettnek érzem magam. Nem tudok jó kapcsolatokat kièpiteni, sokszor èn is bosszankodom apró dolgokon, nagyon félek, hogy hasonlítani fogok rá.

Azt tanácsolom neked is, hogy ha lesz rá kereted, vagy apád adna akkor menj el szakemberhez, most még tudod formálni a személyiséged helyes irányba, de csak segítséggel fog menni. Aztán amint tudsz költözz el!

26n

2023. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanaz a helyzet, több mentális betegséggel szenvedő szüleim 3 gyereket vállaltak szegénységben. Én 2 testvéremmel megörököltük tőlük mentális betegséget. Én öcsémmel nem vagyunk súlyos esett DE! nővérem szó szerint elmebeteg aki rég zárt osztályon kéne lenni, élete végéig ott kéne tartani. Csak annyit tudok tanácsolni neked, minél hamarabb menekülj tőle,míg nem késő!!! Ahogy idősődni fog egyre jobban be fog kattanni!

35/F

2023. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
85%
38-as, anyád borderline-os, ne járjatok haza. Ne hozd a párodat meg magadat se ilyen kellemetlen helyzetbe.
2023. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!