Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az idegbetegnek miért lehet...

Az idegbetegnek miért lehet gyereke?

Figyelt kérdés

Anyám idegbeteg. A betegsége miatt sikerült teljesen tönkretennie a gyerekkoromat. Nincs türelme az égvilágon semmihez, állandóan attól vízhangzik a ház, hogy ordít, senkihez nincs egy jó szava sem, mindenkivel kötöszködik.


Az ilyennek miért engedélyezik hogy legyen gyereke? Már azelőtt is beteg volt, hogy én és tesóm megszülettünk volna. Én az ilyet, mint anyám simán abortuszra kényszeríteném vagy születéskor elvenném a gyereket tőle, mert meglesz az eredménye, egy mentálisan sérült gyerek(igen veszem magamon észre, hogy néhány szituációt túl indulatosan reagálok le), aki normális környezetben valszeg egészséges lett volna. Sajnos még pár évig el kell viselnem ezt a poklot.



2023. okt. 21. 19:06
1 2 3 4 5
 41/47 Odüsszeusz92 ***** válasza:
81%
Nem tudom mi olyat írtam, amit így le kellett pontozni. Mindenesetre ha az állam vagy bárki megszabná (ilyen sosem lesz), hogy kinek lehet gyereke és kinek nem az sem lenne jobb, ők is a saját érdekeik és értékrendjük szerint szabnák ezt meg és egyáltalán nem biztos, hogy azok normális feltételek lennének.
2023. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 Odüsszeusz92 ***** válasza:
71%
Valószínűleg célszerű elfogadni, hogy a többi ember és így a rokonaink is olyanok amilyenek, csak magunkat tudjuk megváltoztatni, őket nem. Az meg eddig még sosem vezetett jóra, mikor külső szereplőktől, ideológiáktól vártunk jobb világot.
2023. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elmebetegek neveltek fel. Elég szar, de nincs más választása az embernek, minthogy felnő a helyzethez különben ő is elmebeteg lesz.

Gyűjts pénzt és lépj le minél hamarabb és kezdj valamit az életeddel. Ennél hasznosabb tanácsot nem tudok adni.

2023. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
63%

Illetve még valami.

Ilyen hülye kérdéseket ne is tegyél fel:"Az ilyennek miért engedélyezik hogy legyen gyereke?"

Nem ettől oldódik meg a problémád. Legyen inkább a fő kérdés az: "Hogyan oldhatnám meg a problémámat?"

Inkább erről a kérdésről szóljon inkább az életed. Ha talpraesett vagy akkor menni fog. Ha nem akkor így is úgy is összeroppansz és megeszi téged ez a csúnya vadkapitalista világ.

Útmotató:

1. Legyenek értékeid (morális értelemben)

2. Legyen benned fantázia (azaz könnyedén fel tudd magadat találni)

3. Ha nagyon nehéz lelki dolgokon mész keresztül, gyakrabban vonulj el, zárkózz el az emberektől, hogy az érzelmileg kitett állapotod ne veszélyeztessen téged.

2023. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
66%
Mert SAJNOS minden ember vállalhat gyereket, pedig sokaknak nem kellene.
2023. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Én már felnőtt vagyok, és apámnak nincs semmi diagnosztizált betegsége..Egyszerűen "idegbeteg", borzasztóan labilis, hirtelen haragú ember, aki megkeserítette a gyerekkorom.

Most együtt dolgozunk irodában, de rájöttem, hogy sosem fog megváltozni. Egyszerűn nem komplett több diplomás mérnök létére.

Van, hogy kocsiban ülve elkezd ordítva káromkodni, mert vki telefonálni mert neki. Vagy elkezd őrjöngeni, mert mondjuk bezártam a kaput.


Gyerekkoromban is ilyen volt, és mindig azon gondolkodtam, hogy egy ilyen ember mégis mi a búbánatért vállalt 2 gyereket? Azon kívül, hogy eltartott minket, semmi pozitívat nem tudnék róla elmondani, még anyámat is alaposan próbára teszi.

2023. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
46-os, az apádnak csak azért nincs diagnosztizált betegsége, mert nem ment el diagnosztizáltatni. De tuti, hogy találnának neki indulatkezelési zavart, esetleg borderline szindrómát.
2023. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!