Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tagadják le a szülők,...

Miért tagadják le a szülők, hogy van amelyik gyereküket jobban szeretik?

Figyelt kérdés

A szüleim engem úgy érzem soha nem szerettek.

Sokszor kifejezték ezt több módon is.

Volt amikor kis dolgokkal volt amikor nagyobbal.

Csak pár dolog ami rosszul esett pl:

Nagyon beteg voltam nem vittek orvoshoz, semmi gyógyszert nem adtak a testvérem beteg lett őt egyből vitték orvoshoz váltották ki a gyógyszereket én pedig fel sem bírtam kellni elküldtek iskolába, ott az egyik tanárnő vitt el dokihoz mert kiestem a padból.

Karácsonykor sokszor nekem nem vettek semmit tesóimnak igen.

Fájt a fogam fogorvos mondta el kell menni szájsebészetre de nem vittek, testvéremnek fájt magán úton vitték el.

Most pedig karácsonykor engem nem hívtak el magukhoz csak a testvéreimet. Tesóim kérdezték megyek e? Mondom hova? Hát haza mert mindenkit meghívtak. Hát igen engem kihagytak.

Bevallom annyira rosszul esett, hogy nem mentem el.

Tudom ezek apró dolgoknak tűnnek de folyamatosan próbálkoztam nyitni feléjük és most úgy érzem fel kell adnom. Azt érzem nem kellek ebbe a családba. Mindig azt mondják ezt csak én érzem így de miért tagadják, hogy engem kevésbé látnak szívesen ha azt mutatják engem kevésbé szeretnek? Ezzel próbálják a lelküket nyugtatni?



dec. 26. 19:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs gyermekem de én sem tudom elképzelni, hogy az egyiket szeretem a másikat pedig nem.

Nálunk ez mindig így volt én félre voltam tolva és ha megemlítettem, hogy rosszul esik akkor én voltam a hibás mert ezt csak bebeszélem magamnak. Nekem most jött el az idő, hogy lezárom velük a kapcsolatot jobb lesz ez mindenkinek így .

dec. 26. 20:52
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
És még annyi: óriási manipulátori összjáték van a háttérben, hogy ha véletlenül az áldozat mégis csak kinyitná a száját, és családon belül segítséget próbál kérni, akkor senki ne higyjen neki.Ezt a "fegyvert" mindig minden esetben alkalmazzák az áldozattal kapcsolatban. Ezt tudnod kell, még akkor is ha nagyon naív vagy. Tehát, ha hallasz, vagy látsz magad körül "fekete-bárány" efectet-ott a háttérre tekints elsőként, és ott kezd a kotrást. Csak akkor nem fognak tudni megvezetni az előadással.
dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ez tendencia.

Mindenhol kiütközik, hogy van egy olyan gyerek a családban.

Általában felnőtt korban jobban kijön , hogy sokkal több támogatást kap.

dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
14%
Nem akarják megsérteni.
dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezek egyáltalán nem kis dolgok, amiket leírtál, sőt nagyon nagyok. Pl. hogy mindenkit meghívnak, téged meg nem. A testvereidnek sosem tűnt fel ez a kivételezés?

Én sem mennék, és megmondanám, ami tök evidens: hogy nem szeretnek. Az ok nem te vagy, de nem tudom, ki fog-e derülni.

dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, mert ciki. Nálunk is ez volt a helyzet, és persze lehetne, hogy csak belemagyarázom, ahogyan az anyám is állítja, ha nem hallottam volna a saját fülemmel, hogy elmagyarázza, miért jogos, hogy a bátyámat jobban szereti...
dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Hány eves vagy? Nem kéne hívd a gyámhatóságot? Amúgy nagyon sajnálom! Erre nincs magyarazat es bocsanat amiket leírtál róluk! Monstrumok. Erőt és kitartást
dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Leírtam fentebb felnőtt vagyok de gondolom ez már abból is kiderülhetett, hogy nem hívtak el= nem velük élek.

Gyàmhatóságot minek hívnèk?

Testvéreimnek ez természetes sőt szerintük csak irigy vagyok és velem is ugyanúgy bánnak a szüleim csak én mindent kiforgatok. Nem hívtak mert úgyis megyek ha akarok stb...

Nem mentem el erre a tesóim azt írták "nagyon jól éreztük magunkat" jelezve hogy nem baj, hogy én nem voltam ott.

dec. 27. 07:56
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad foglalkozz veluk mert tönkremész. Az igazságtalanság nagyon tud fájni
dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
48%
Mert az egyik nagyokos diplomás, a másik meg senki a szemükbe
dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!