Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető-e, ha ilyen esetben...

Érthető-e, ha ilyen esetben az apa elengedi a gyerekeivel a kapcsolatot? ⬇️

Figyelt kérdés
Három éve költözött el az apa a volt családjától, a barátnőjéhez. Azóta számtalan alkalommal próbálta megkedveltetni a párját a gyerekeivel, de azok passzívan állnak hozzá. Két kamaszgyerekről van szó. A barátnő az elején próbált kedves, közvetlen lenni, de a gyerekek elutasítóak, távolságtartóak voltak vele, így ő részéről elengedte a dolgot. Jogos, hogy az apa is elengedje, ha egyszerűen hiába próbálkozik (most már egyre krvésbé), nincs semmi látszatja a dolognak, a gyerekek részéről megmaradt ez a hideg, távolságtartó magatartás.
jan. 6. 09:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/155 anonim ***** válasza:
100%
Az apával is hidegek és távolságtartóak a gyerekek? Vagy miért kéne elengedni a kapcsolatot?
jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/155 anonim ***** válasza:
90%
Mi is az a szó ami egy ilyen viselkedésre illik? Ohh megvan, undorító. persze az pasi, mert ugye apának nem mondanám.
jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/155 anonim ***** válasza:
67%

#28

Már bocs, de marha lenne elmenni a nő a saját lakásából. Simán jogos az is, ha kiköti, hogy oda nem mehet a két kölyök.

jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/155 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Apámnak jöttek-mentek a női az évek alatt, nem kívántam velük találkozni, nem is találkoztam.

Volt, hogy mondta apám h fáj a nőjének, hogy elutasító vagyok, nekem meg az, hogy csalta anyát kiskorom óta és miattam nem vált el tisztességesen, hogy mindenkinek normális élete lehessen...

jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/155 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet kötelezni a gyerekeket arra, hogy kedveljék az apjuk barátnőjét. Ha nem kedvelik akkor nem kedvelik ennyi. Én sem lennék oda egy vad idegen mostoha anya után
jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/155 anonim ***** válasza:
10%
35, igen, csak azért ilyenkor a kölykök maguk ellen is dolgoznak, rendesen. A jövőre nézve.
jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/155 anonim ***** válasza:
16%

Iszonyúan le fogna pontozni, de szerintem kamasz gyerek már elég nagy, hogy elvárható legyen tőle, hogy megértse, egy házasság nem működött, és egy udvarias szintet hozzanak az új párral szemben, ha az tényleg nyitott. Nem, nem kell szeretni, de az apjuk választását tiszteletben kell tartani.

Azt viszont nem írtad, milyen apával a kapcsolat. HA apával alapvetően jó a kapcsolat, akkor a partnerrel való összebarátkoztatást elengedném, de a gyerekeket nem. HA apát is "büntetik", akkor bizony egy ponton túl nem tekernék a gyerekek után, mert minden emberi kapcsolatnak közép- és hosszú távon bizony kiegyenlítettnek kell lennie.

jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/155 anonim ***** válasza:
76%
Na a kérdező megsértődött. Mindenkire nyomja a pirosat. Na de mit is várunk egy ilyentől?
jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/155 anonim ***** válasza:
90%

"Nem, nem kell szeretni, de az apjuk választását tiszteletben kell tartani."

Apucinak is meg az új nőnek is illene tiszteletben tartani a gyerekek érzéseit! Nem csak elvárni kell!

És az sem mindegy, hogy a meg romlott házasság alatt baszott félre ez a kan a család háta mögött, vagy már egyedülállóként! Ha az előbbi, akkor nincsen mit tiszteletben tartani! Lehet megsértődni a hasonlóaknak. A nyers tény mindig fájdalmas.

jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/155 anonim ***** válasza:
93%

Mi van? Nem, nem érthető!


Anyaként elképzelni sem tudom, hogy "elengedjem" a gyerekem, pláne ilyen okok miatt, mert szeretem őket. Aki képes emiatt hagyni őket, az nem szereti a gyerekeit, ez az igazság.


Más az életét feláldozza a gyerekeiért, apuka meg azért hagyná abba a kapcsolattartást, mert a kamaszgyerekek nem szeretik az új barátnőt? Nevetséges. Szégyen.


Inkább mennék mindig akkor külsős programra és kész, de biztos nem hagynám el a gyerekeimet.

jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!