Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nettó 230 ezerből lehet...

Nettó 230 ezerből lehet családot alapítani?

Figyelt kérdés

MÁVnál vagyok jegyvizsgáló, nettó 230 ezret keresek.


Anno jártam egyetemre mérnöki szakra, megbuktam, full hülye vagyok matekos, fizikás, informatikai tárgyakhoz.

Fogtam elmentem a MÁVhoz jegyvizsgálónak, keleten nagyon nincs munka így ezért. Volt sulistársaim simán 4-5-600 nettókat kapnak, meg még többeket, és frusztrál ,hogy én keveset keresek meg nem tudok ezért lányokkal ismerkedni. Leblokkol, amikor látom volt sulistársaimat, párkapcsolat boldogság, menő külföldi nyaralások, én meg ennyi pénzből szülőknél lakok egy szobában se barátnő, se külföldi nyaralás.


Lehet ebből kivitelezni a családalapítást? Lehet szép gyerekkora ennyi pénzből a leendő gyerekemnek?


jan. 16. 13:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
17%

Ja: anyummal lakunk nagyobb szobában. Ezzel még semmi baj, csak hosszú évekre előre gondolva nem jó gyereket vállalni. Még 3 éves koráig talán, ha csak a szobát vesszük alapul. Persze kérdezőnél talán kisszoba van a helyzetben, akkor az inkább szintén felejtős.

Viszont az érem másik oldala, hogy attól még nem kell depressziósan bezárkózni és lemondani bármiről! Ha egy csaj pedig ezért nem áll szóba, akkor az nem normális. Lássuk: én is együtt élek így párommal és boldogok vagyunk.

jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
93%
Nettó 230 ezerrel rá tudsz-e venni egy nőt, hogy nevelgesse a kölyköd, míg a te életed nagyjából változatlan marad? Necces.
jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim válasza:
95%

Szia! Ha MÁV-os vagy akkor több lehetőséged van. Elsősorban talán érdemes megfontolni, hogy betanulj mozdonyvezetőnek. A vasútnál ők keresnek a legjobban (amennyire tudom). De egy forgalmista állásból is teljesen kivitelezhető egy család fenntartása. (Az apám forgalmista volt amióta gyerekeket vállalt és egy szép, teljes gyerekkorunk volt mind a testvéremnek, mind nekem. Tudta fizetni a lakhatást, saját házzal járó költségeket, egyetemet, nyaralásokat)

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de nem hiszem, hogy veszve lenne bármi is. Csak türelmesnek kell lenni. Illetve lehet, hogy érdemes lehet szolgálati lakást igényelni, amíg stabil pénzügyeid nem lesznek.

Szerintem egyelőre gondolkozz kisebb célokban, hogy azok a sikerélmények motiváljanak a további célokhoz.

jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Mozdonyvezetőnek próbáltam oda brutál túljelentkezés van, mivel az keres elfogadható összeget, a többi garantált bérminimum körül.
jan. 16. 14:46
 15/45 anonim ***** válasza:
85%
GYESEV (Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút) Ott egy jegyvizsgáló annyit keres, mint a Máv-nál az üzemmérnök. Merre élsz?
jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
86%
Alapítani lehet (feltéve persze, ha nem kell súlyos összeg már ehhez is, lombik etc) fenntartani már nem
jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
91%

Nehezen. Plusz ha az asszony nem fog keresni, plusz ha valami gond van a gyerekkel, neadjisten valami fejlesztés kell neki, logopédus, speciális étrend, gyógyszer, csak a vitaminok is kijönnek 10e/hó (csak a gyerekre). Hát, én ennyivel nem vágnék bele.

Tanulni mindig lehet. Ha feloldod magadban a "hülye vagyok ezekhez" blokkot, akkor tényleg bármit megtanulhatsz.

jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%
Persze! Ha nyersz a lottón vagy a nődnek 3x ennyi a fizuja és te maradsz otthon a gyerekkel.
jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: a lehető legtöbb pénzt tedd félre, havonta amint megkapod azonnal fektesd be és 2-3 év múlva nagyon jó lehet életkezdésnek...

Ne aggodalmaskodj a fizetés miatt hanem tegyél érte.

jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Ha gyereket vállalnék akkor az nagy szegénységben élne vagy hogy tudnám fenntartani?
jan. 16. 15:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!