Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerekekhez bejelentke...

Felnőtt gyerekekhez bejelentkezés nélkül menni?

Figyelt kérdés

Mi arról a véleményetek,hogy a szülő felnőtt 20/30/40-es gyerekéhez megy előzetes jelzés nélkül?

Pl csönget vagy telefonál,hogy 2 perc múlva ott vagyok.

Szüleim rendszeresen ezt csinálják és megkértem őket,hogy telefonáljanak pár órával előtte.Szívesen látom őket,pont ezért is lenne jó,ha szólnának előtte.

Ők azonban nagyon zokon vették,hogy ilyet mondok,kisebb "balhé" lett belőle.

Mi erről a véleményetek?



jan. 23. 11:09
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt ember vagy, ahogy ők is. Szomorú, hogy nem lehet ezt megértetni velük, hogy attól mert ők a szüleid nem tehetik meg, hogy ugrásra kész legyél mert ő nekik ahhoz van kedvük, hogy átruccanjak hozzád. te nem azért vagy, hogy őket szórakoztassad, ha meg ezen megsértődnek akkor így jártak.
jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk kisbabánk van, és így sem értik meg, hogy jobb lenne ha időben szólnának, nem mikor 5 perc és itt vannak. Vagy épp altatom a babát, vagy örülök hogy végre sikerült letenni aludni, és én is pihennék, vagy épp indulnánk valahova, többnyire a legrosszabbkor toppannak be, mégsem tanulnak belőle.
jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
97%

Nemhogy pár órával előtte, hanem pár nappal előtte szóljanak.

Az ő érdekük is. Ha épp házon kívül van dolgom, akkor tök feleslegesen utaztatták meg magukat.

jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
97%
Legközelebbi alkalomnál azt mondanám, hogy kár, hogy nem szóltatok előre, mert nem vagyok otthon, nem érek rá. Máskor szóljatok előre és beszéljük meg előre.
jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezen kiakadnak, hogy szólsz nekik, hogy pár órával előtte szóljanak oda, az csak őket minősíti. Mindenkinek megvan a saját élete, amibe nem fér bele az, hogy bármikor haptákba álljon akár a szüleinek is.
jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
94%
Ne nyiss nekik ajtot, mondd hogy nem vagy otthon.
jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy nem nyitod ki az ajtót, úgy teszel, hogy nem vagy otthon. Majd megtanuljak, hogy előtte hivjanak.
jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
95%

Jöhet - és azzal a lendülettel szépen megy haza.


Volt rá példa, mikor vasárnap délután beállított, mondván, otthon vagyok.

Igen otthon voltam, de közöltem vele, bocs, nem szóltál, hogy jössz, akkor mehetsz haza, mert nem terveztem vendéglátást (ezt kaputelefonon).


Nem hitte el, de amikor csak nem nyitottam ajtót, akkor leesett neki, hogy komolyan gondolom.


Persze utána azt hallgattam, ÉN mekkora szem.t vagyok :D Nem ő a bunkó, dehogyis.

jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugodtam,mert nagyon nyomasztott egész éjjel.

Kb 20 km-re lakunk egymástól,jó a kapcsolat,hetente találkozunk.

A városban ahol lakunk vannak nagyobb bevásárló helyek stb,így szoktak erre járni.Nekem semmi gondom nem lenne azzal,ha mondaná,hogy 10 órakor,hogy megyünk az Auchanba és utána kb 1-2 körül beugrunk hozzád.De számtalanszor előtte pár perccel szólnak vagy még annyi sem.

Nem én vagyok a miniszter vagy a nm tudom milyen vezérigazgató,akihez időpont kell,de ők ezt teljesen így értelmezik,hogy milyen dolog,hogy csak bejelentkezéssel láthat egy szülő,milyen dolog ez stb

Én csak azért szeretném,hogyha szólnának kicsit előbb,mert akkor én is úgy alakítom a napom,minőségibb időt töltsünk együtt,nem éppen akkor rohanok,akkor megyek el itthonról.De hiába magyarázom csak as értettség szól belőlük

jan. 23. 11:40
 10/58 anonim ***** válasza:
33%
Mi a feleégemmel adtunk nekik kulcsot. Nem vendégk, családtag számunkra. Ha rosszkor jönnek, mert épp valamit csinálok, füvet nyírok vagy fát vágok, nem hagyom abba azért, mert megjöttek, és rend meg franciasaláta sincs mindig, ezzel számolhatnak. De jöhetnek bármikor. Hozzáteszem, em éltek ezzel vissza eddig
jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!