Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerekekhez bejelentke...

Felnőtt gyerekekhez bejelentkezés nélkül menni?

Figyelt kérdés

Mi arról a véleményetek,hogy a szülő felnőtt 20/30/40-es gyerekéhez megy előzetes jelzés nélkül?

Pl csönget vagy telefonál,hogy 2 perc múlva ott vagyok.

Szüleim rendszeresen ezt csinálják és megkértem őket,hogy telefonáljanak pár órával előtte.Szívesen látom őket,pont ezért is lenne jó,ha szólnának előtte.

Ők azonban nagyon zokon vették,hogy ilyet mondok,kisebb "balhé" lett belőle.

Mi erről a véleményetek?



jan. 23. 11:09
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
93%

#27 Hát, ha valaki adnék valakinek, akkor nem is kell ajtót nyitnom, hanem bejön.

Be is baxna, ha anyám, akinek kulcsa lenne, betoppanna mögém a meeting alatt, vagy szex közben.

Nem, ha vendégem van, nem jelenti azt, hogy elfér még 1-2. Lehet az az ember van nálam, akivel épp ismerkedem. Lehet egy régen látott barát, jó újra kettesben beszélgetni. Lehet a legjobb barátnőm szeretne lelkizni a szakításáról. Egyik esetben se kellenek oda a szüleim, lehet nem is ismerik egymást a másik vendégemmel.


Én azért vagyok ellene ennek a "felhívlak érkezés előtt és kijelentem, hogy két perc és ott vagyok" dolognak, mert rendszer lesz belőle, esetleg idővel annyira rászokik a másik fél, hogy fel se hív. Ebből nem szabad rendszert csinálni szerintem, főleg akkor nem, ha olyan emberről van szó, aki megsértődik, ha nemet mondasz.

Itt arról van szó a kérdésben, hogy a szülő váratlan kvázi kötelező programot csinál a kérdezőnek. Senki nem szereti a váratlan kötelező programokat, amire ha nemet mondasz, kapod az érzelmi zsarolást.

jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
6%
Én, egyelőre még nem járkálok, hozzánk jönnek. De korántsincs az, max évente egyszer-kétszer, hogy potyára jönnek, vagy nyilvánvalóan zavarnak. Azt meg ki lehet bírni
jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
91%
Apám is ilyen, hív, hogy 'itt vagyok', sokszor volt már, hogy otthon sem voltunk, ilyenkor mindig mondom, hogy szóljon előtte, de meg sem hallja. A legtöbbször akkor jön mikor dolgom van és letáborozik 1,5-2 órára... 😒
jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
32: Ja, ahol az érzelmi zsarolás ilyenkor felvetődik, mint büntetés, ott valóban taszító lehet a gondolata is annak , hogy ne jelentkezzenek be. De értelmes emberek felmérik, mikor kellemetlen a jelenlétük, érzik, mikor örülnek nekik, és annak megfelelően viselkednek. Én ebből indulok ki, a családtagjaim legalábbis ilyenek, nem önző bunkók
jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
bocs, előző a 31re ment volna
jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
89%

Aki bejelentkezés nélkül megy oda a gyerekeihez, az az ajtajukon sem kopog kamaszkorukban, mert minek, hát családtagok?


Ha igen, ha ezt illendőnek tartja, akkor miért halna bele egy 1 perces hívásba, hogy mennének?

jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%
36-ugyan mitől lenne ez ugyanaz? Kopog, természetes. És ha épp nincs telefon nála, vagy én nem veszem fel 2 órán keresztül, mert észre sem vettem, hogy lemerült, akkor mi van?
jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
89%

#34 Hát nem tudom, én jobban szeretek úgy vendégeskedni, hogy tudom, hogy biztosan örülnek nekem, biztosan jókor jöttem, és nem pedig azt kell figyelnem, hogy vajon zavarok-e.


#37 Ha nincs visszajelzés arra, hogy mehetsz-e/jönnek-e, akkor nem mész/mennek hozzád. Ilyen egyszerű.

Egyébkébt elég ritka manapság, hogy valaki, főleg a fiatalabbak közül, ne vegye észre, hogy lemerült a telefonja, ha éppen nincs dolga.

Egyébként sem értem mi a faxért kell odamenni ahhoz váratlanul, utolsó pillanatban bejelentve (még csak nem is kérdezve), akiről pontosan jól TUDJA a váratlan vendég(bár nevezhetném betolakodónak is ezzel a bunkó hozzáállással), hogy nem szereti a VÁRATLAN étkezéseket.

Nekem alap, ha valakiről tudom, hogy nem szereti, ha váratlanuk megyek, akkor nem megyek oda váratlanul. Ha nem jelzett vissza, hogy mehetek, akkor azt úgy veszem, hogy akkor nem. Miért kéne azt gondolnom, hogy ha nem ért rá arra, hogy válaszoljon, vagy egyáltalán töltőre tegye a mobilját, akkor majd arra rá fog érni, hogy ott verjem a faxomat fél órától kérdőjeles számú óráig terjedő időintervallumban?


Ha valakiről tudom, hogy mehetek random, megmondta, hogy nem zavarja, akkor megyek, max nem lesz otthon. De én ilyenkor is megkérdezem, hogy ne tegyek felesleges köröket. Amíg otthon éltem/mamám élt, akkor csak a mamám volt olyan, hogy kérdés nélkül átmentem, de ő három percnyire lakott és soha nem vette fel a telefont, mert a kertben volt, vagy mert már elfelejtette, hogy hogy kell. Ha nem nyitott ajtót, mert volt otthon, mert kiment a temetőbe, tovább piacozott, stb, vagy csak simán aludt egyet, akkor így jártam. De mondom, az nekem se volt baj, mert három percnyire lakott.

jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
90%

Én alapjában úgy gondolom, hogy anyám házában szívesen látnak, de már nem hazajárok, ahogy ő sem hozzánk. Mindig megbeszéljük, ha találkozni akarunk, mert lehet, hogy a másiknak hosszú hete volt, fáj a foga vagy vendégeket vár másnap és arra készül. Nálunk ugyanez, kis gyerekeink vannak, nem beszélünk minden hétköznapi és hétvégi programról és ha én munka után hazaesve viszem a lányom edzésre, majd boltba futok, onnan a gyerekért, akkor nem fér bele "csak egy fél órácska". Hétvégén sem, amikor végre van időm a nagyobb háztartási munkához, nem esik jól leülni és nézni valakit, mikor ezer dolgom lenne és a vendég miatt este 11-ig fog tartani a tervezett 7 helyett. (Kisgyerekek mellett az esti rutin ideje ilyen szempontból kiesik, mert altatás közben nem tudok mosogatni és teregetni is)

Én inkább azzal a problémával találkoztam, hogy felhívnak csütörtök este, hogy szombaton menjünk át. Még főznöm se kell, csak látni akarjak

jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó vagyok, szóval...


Főzni se kell, csak látni akarják az unokákat. Ez rendben, de elmenne egy egész napom, amit percre pontosan beosztottam és akkor még nem befizetett nyaralás vagy osztálykirándulás a program, amit keresztülhúzna. Ilyenkor elmondom, hogy nem jó, megsértődnek, hogy akkor minek hívnak és ennyi.

jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!