Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerekekhez bejelentke...

Felnőtt gyerekekhez bejelentkezés nélkül menni?

Figyelt kérdés

Mi arról a véleményetek,hogy a szülő felnőtt 20/30/40-es gyerekéhez megy előzetes jelzés nélkül?

Pl csönget vagy telefonál,hogy 2 perc múlva ott vagyok.

Szüleim rendszeresen ezt csinálják és megkértem őket,hogy telefonáljanak pár órával előtte.Szívesen látom őket,pont ezért is lenne jó,ha szólnának előtte.

Ők azonban nagyon zokon vették,hogy ilyet mondok,kisebb "balhé" lett belőle.

Mi erről a véleményetek?



jan. 23. 11:09
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
18%
15-ös, értelemszerűen valamit nem folytatnánk. De például veszekedést sem tervezünk előre. És igen, nekem jól esik, hogy bármikor jöhetnek, és nekem sem kell előre bejelentkezni. ,,Gyere gyermekem, annak örülünk, amikor jössz, hát hova jönnél természetesebben, ha nem ide? " ez a szemlélet, és ez visszafelé is működik, és ezt tanítjuk a gyerekeinknek is. nekem, amikor házam lett, két otthonom lett, mert megmaradt a régi is
jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim válasza:
71%
Meg kell őket fejelni, amikor legközelebb így jönnek, abból majd tanulnak.
jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
67%
Mi agglomerációban lakunk, anyám meg a megyeközpontba, és van hogy random felugrunk. Szóval fordított az este. Mondjuk én mindig úgy csinálom, hogy minél előbb felhívom, hogy mehetek-e. Azért nem szólok reggel vagy előtte egy nappal, mert nem tudom mennyi idő megy majd el a bevásárlással (meg hogy ne főzzőn ki három napra kaját ha csak hárman megyünk). De legalább egy fél órával előtte mindig szólok, és ha azt mondja nem ér rá, akkor nem sértődök meg. Nem értem miért kell megsértődni, ha pont nem ér rá valaki vagy nincs kedve.
jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
93%

"Van 2 gyerekem, remélem ők is ilyen elcseszettek lesznek mint én"


És ha te mennél jelzés nélkül és arra nyitnál be, hogy épp a nappaliban szexelnek, és kapkodnak magukra a ruhát, mert megjöttetek? Vagy hogy ordibálva veszekednek, mert valamin nagyon eldurrant az agyuk? Vagy hogy alszanak, te meg felkelted? Vagy sokadjára me


Eskü, nem értelek titeket. Mi nagyon jóban vagyunk a szülőkkel, rendszeresen találkozunk, sosem volt még olyan, hogy azt mondtuk volna, ne jöjjenek, max. ha nem voltunk itthon, de attól még szólunk a másiknak, hogy az tudjon tervezni, mert lehet, hogy dolga lenne és ha váratlanul megjelenik, nem tudja intézni vagy kellemetlenül érinti valami miatt.


Mi is mehetünk bármikor, ők is jöhetnek bármikor, de mindenkinek jobb, ha tudja elöre, mert akkor úgy tervez az ember az aznapi programjával. Lehet, hogy a gyereked párja majd annyira nem örül neked, mikor megjelensz váratlanul, mert mást tervezett és bunkónak érezné magát mefnindani.

jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 Metionin ***** válasza:
92%
Senkihez nem megyünk bejelentés nélkül, akár családtag akár nem. Bunkóság. Még a kisgyerek ajtaján is illik kopogni és szólni előre, hogy be fog menni az ember.
jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
10%

Jaj, ne lihegd már túl ezt a veszekedés meg szex dolgot.

1: lehet kulturáltan csinálni, értelemszerűen nem folytatod.

2: ők is emberek, nyílván kapcsolnak, ha van egy kis eszük

3: ez a normális, bizalmi viszonyról szól. onnantól, hogy elköltöztél, nem kell rögtön idegenként viselkedni. Ez egy szűk körre, gyerekre meg szülőre vonatkozik, nem kell így viselkedni a huszadik szomszéddal

4: ha éppen rohansz, és mondod, ha van egy kis esze, úgyse telepszik meg.

jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
26%

"Akkor is nagyon örülsz, ha szex, veszekedés közben jönnek? Akkor is nagyon örülsz, amikor nem vagy otthon? Amikor aludnál egy jót délután, mert valamiért ahhoz van kedved? Amikorra már valaki más vendéget hívtál? Amikor mondjuk home officeban online meetinged van?"



Ugyan nem 18 vagyok, de nekem mondjuk egyértelmű, hogy szex közben nem nyitok ajtót, veszekedni nem szoktunk. Ha nem vagyok otthon megintcsak nem nyitok ajtót, ugye, ha alszom szintén nem. A home Office munka, ergo szintén nem nyit ajtót az ertelmesebbje. Ha vendéget hívtam, akkor elfer mellé még egy vagy kettő

jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
87%
Meg kell huzni a hatarokat! Csak azert, mert szulo, nem formalhat jogokat. ;-)
jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
93%

"onnantól, hogy elköltöztél, nem kell rögtön idegenként viselkedni"


?


Azért, mert megcsörgeted 1 órával előtte, hogy "anya/kislányom, arra, járok, beguranék fél órára, nem zavarok", az nem egyenlő azzal, hogy idegenként kezeled.


Ez alap illem felnőtt emberek között, rokonságtól még viszonytól függetlenül. Ahogy írta valaki, az otthonélő gyerekednek az ajtaján is kopogsz normális esetben, nem csak benyitsz, hogy jöttél, mert akarsz valamit.


Illem, tudod, mi az? Plusz leválás, elfogadni, hogy a gyereked, bár gyereked, de attól még másik felnőtt ember önálló háztartással és elfoglaltságokkal.


Majd pofára estek, ha a leendő menyetek/vejetek nem díjazza a random látogatásokat.

jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
91%

26-os, de ez kinek jó, hogy odamész jelzés nélkül rendszeresen, és ők emiatt kellemetlenül érzik magukat, mert megzavarod őket valamiben vagy az, hogy odamész többször potyára?


Mire jó, te ezt élvezed?

jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!