Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerekekhez bejelentke...

Felnőtt gyerekekhez bejelentkezés nélkül menni?

Figyelt kérdés

Mi arról a véleményetek,hogy a szülő felnőtt 20/30/40-es gyerekéhez megy előzetes jelzés nélkül?

Pl csönget vagy telefonál,hogy 2 perc múlva ott vagyok.

Szüleim rendszeresen ezt csinálják és megkértem őket,hogy telefonáljanak pár órával előtte.Szívesen látom őket,pont ezért is lenne jó,ha szólnának előtte.

Ők azonban nagyon zokon vették,hogy ilyet mondok,kisebb "balhé" lett belőle.

Mi erről a véleményetek?



jan. 23. 11:09
1 2 3 4 5 6
 11/58 babyboom567 ***** válasza:
94%
Ez netto parasztság.És az én anyám sem érte, pedig már idős.Az a baj, hogy a mobiltelefon és az internet előtt,volt olyan időszak,én még emlékszem,hogy még vezetékes telefon is alig volt.És igen, akkor ez volt a normális.Ha valakihez menni akartál,odamentél, és vagy szerencséd volt vagy nem.És rengeteg emberben él még ez a felfogás/világnézet.De manapság ez netto parasztság.
jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
84%
Én nem nyitnék ajtót, ha úgy hív fel, hogy jön és kész, pont. Akkor se, ha két perccel az érkezése előtt hív, akkor se, ha két nappal hamarabb jelenti ki, hogy jön. Ha megkérdezi, és ráérek, rábólintok, hogy jöhet, akkor igen. Egyéb esetben nem érek rá, akkor sem, ha amúgy de.
jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem alap, hogy jelzünk más felnőtt embereknek, hogy beugranánk látogatóba.


Mi is adtunk kulcsot anyóséknak, nekik is van hozzánk, de ettöl függetlenül jelezni szoktunk előtte egymásnak, hogy mennénk, ráértek, nem gond?


Ettől még családtagok vagyunk egymásnál, nem vendégek, nincs vendéglátás folyton - heti 1-2 alkalommal találkozunk -, de alap, hogy jelzünk, lehet, hogy a másik nincs is otthon vagy mittudomén, mi van, ha éppen a férjemmel szexelek, ők meg jönnek be az ajtón, hogy meglepetés...?


Érted. Nem neked kell rosszul érezned magad.

jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem sikerült elég határozottan meghúzni a határaidat egyelőre. Én azzal sem értek egyet, hogy “10 órakor,hogy megyünk az Auchanba és utána kb 1-2 körül beugrunk hozzád” - nem, nem ugrunk be, felnőtt emberek ezt előtte megbeszélik, hogy közösen hozzanak döntést, mert ezzel kvázi ok döntik el, te csak passzív résztvevője vagy a történetnek. Már nem vagy gyerek, ezt meg kell érteniük.
jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
90%

"Nem vendégk, családtag számunkra. Ha rosszkor jönnek, mert épp valamit csinálok, füvet nyírok vagy fát vágok, nem hagyom abba azért, mert megjöttek"


Tehát ha éppen szexeltek vagy veszekedtek a feleségeddel, mikor váratlanul betoppannak, akkor folytatjátok?

jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
26%
Hozzánk bárki bármikor jöhet, nem kell bejelentkezni. Ha itthon vagyunk és raerunk, szívesen van mindenki fogadva. A bejelentkezes egy előnnyel jar: ha tudom hogy vendég jön, sütök valamit. Anélkül csak kávé és valami bolti teasutemeny van
jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
82%
Nem engedném be, az tuti. Mi sem állítunk be senkihez szó nélkül.
jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
19%

Valamit nagyon elcseszhettek velem a szüleim, mert még soha eszembe se jutott, hogy ne engedjem be őket. Én nagyon örülök, bármikor, ha meglátogatnak. Ők a családom, nem vadidegenek, a családomtól nem tudnám elképzelni, hogy külön egyeztetniük kelljen, hogy meglátogathassanak...

Van 2 gyerekem, remélem ők is ilyen elcseszettek lesznek mint én :)

jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
89%
Neked van igazad, én sem örülnék, ha így jönnének
jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
89%

#18 Akkor is nagyon örülsz, ha szex, veszekedés közben jönnek? Akkor is nagyon örülsz, amikor nem vagy otthon? Amikor aludnál egy jót délután, mert valamiért ahhoz van kedved? Amikorra már valaki más vendéget hívtál? Amikor mondjuk home officeban online meetinged van?


Én jóba vagyok a szüleimmel, de szeretem a tervezhetőséget, úgy, hogy része vagyok a tervezésnek. Tehát, ha MEGKÉRDEZIK előre, akkor szívesen látom őket. Ha KIJELENTIK, hogy jönnek, vagy RANDOM beállítanak, akkor nem. Minden más embert, akit kedvelek, pont ugyanilyen körülmények között látom szívesen.

Otthonról dolgozom, határidőre, néha több órás online meetingem van. Ne állítson be se a szomszéd Marika, se a legjobb barátnőm, se anyám a meeting közepén, mert neki úgy tartja kedve. Ha programot szeretnék valakivel, akkor megkérdezem róla, és a látogatás is program. Helyettem senki ne döntse el, hogy pl mikor kelek fel hétvégén. Előző nap lehet este megtoltam a melót, hogy több szabadidőm legyen máskor, hajnal négyig be se fejeztem, aztán mentem el zuhanyozni, meg kajálni, lehet hajnalig buliztam, lehet nem tudtam aludni a szomszéd gyereksírástól, lehet csak játszottam a gépen, vagy sorozatot néztem. Tök mindegy, ne döntse el helyettem senki, hogy mikor ébredjek.

Lehet, hogy épp mennék valami programra mással. Ha 10 perc múlva indulnék, vagy már úton vagyok, nem fogom lemondani az utolsó pillanatban, mert valakinek úgy tartja kedve, hogy betoppan.

És még sorolhatnám.


Én ha valaki rendszeresen, ráadásul utolsó pillanatban kijelenti, hogy jön, én nevelő célzattal nem engedem be, főleg akkor nem, ha még meg is sértődik, hogy nem jöhet. Kérdezze meg, aztán, ha valamiért nem a válasz, akkor fogadja el.

jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!