Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen az idős szüleimmel,...

Mi legyen az idős szüleimmel, ha nem vagyunk jóban és nem fogadják el a segítséget?

Figyelt kérdés
Szüleimmel nagyon nehéz a kapcsolatunk, bántalmazó és mérgező szülők. 50 évesen hoztam egy nehéz döntést, és meghúztam a határaimat. Döntés elé állítottam őket, vagy kedvesek lesznek velem és szépen beszélnek (nem ordítva és leértekelve), vagy nem beszélek velük. A másodikat választották. Azóta elmondanak mindennek, hogy nem gondoskodom róluk, de segítséget (anyagit) nem fogadnak el. Tanácstalan vagyok, mi legyen, ha nem boldogulnak később önállóan. Én biztos nem fogok odamenni hozzájuk, két perc alatt átharapnák a torkom.

febr. 6. 21:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
Megpróbálhatsz ha majd szükséges, fizetett segítőt fogadni. Nem a pénzt adni, hanem kifizetni azt, aki segíti őket.
febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

De miért segítenél egyáltalán nekik, ha ilyen sz*r szülők voltak, és még most is azok? Ki nem sz*rja le, mi lesz azokkal, akik inkább nem látnak téged, ha nem ordíthatnak veled?


Majd meghalnak szoc. otthonban, aztán ennyi. Mások véleményével meg ne foglalkozz. Én se tartom a mérgező anyámmal a kapcsolatom, és letojom, ki mit gondol erröl.

febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Annyira tudom sajnálni, hog yilyen van. Hog ykét idős ember, akiknek nyilván már jóval kevesebb van hátra, mint előre, és nem képes normálisan bánni a saját gyerekével. Képes drámázni úgy, hogy a "gyerek" is 50 éves és pacekba azt választja, hogy inkább nem áll szóba, de nem hajlandó noormális hangnemre.


És akkor ezek lesznek a szegény leszart öregek a szívszorító videóban a karácsonyfa alatt.... :/ :/ :/


Kérdező, nem mész sokra vele, de együttérzek veled.

febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Hogyhogy mi legyen? Baromian nem értem a kérdést! Semmi. Majd ők megoldják. Nincs velük dolgod. Max. eltemettetni.
febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Miért kérdés ez? Aki nem tud értelmes ember módjára viselkedni, annak ne segíts. Főleg, ha nem is akarja.
febr. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%

Hagyd őket lassan és csendben elenyészni - mást nem érdemelnek.


Viszont visszafogottan informáld a rokonokat és ismerősöket arról, hogy idős szüleid aljas természetűek és becsületsértők - így minimalizálhatod az általuk okozott károkat.

febr. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Megértem, hogy fáj és rosszul esik, de amit tettél, az maximálisan helyes volt, ők ezek szerint nem képesek normálisan, egyenrangú partnerként beszélni veled.

Gondolom, így nőttél fel, ilyen stílust alkalmaztak veled szemben és képtelenek átszokni a normális kommunikációra.

Nem tartozol nekik semmivel. Sajnos, a szülők által bántalmazott gyerekekbe időnként egyfajta olyan érzést is igyekeznek beleplántálni, hogy "tartozol nekem, mert én neveltelek fel".

Aki a pletyka kapcsán megkeres, szerintem is azokat érdemes indulatmentesen informálni, akik pedig - anélkül, hogy megkérdeznének - elhiszik azokat, amiket mondanak, azokkal próbálj nem foglalkozni - tudom, "könnyű mondani". :( :(

A megfelelési kényszer is nagyon él a bántalmazott gyerekekben, mert mindig igyekeztek megfelelni egyfajta ideálnak, aminek nem lehetett, mert a bántalmazók mindig találtak valami kivetnivalót. :(

febr. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Nenis foglalkoznèk velük így.
febr. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Le kell sz4rni. Elmondod a te verziódat esetleg, ha úgy érzed lejáratnak.
febr. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
7%

kezdjük azal hogy te nem vagy 50 éves azok nem igy írnak szüleikröl ,nem írnak ki ilyen témåban ide kérdést.

szüleid akkor már 70+ lennėnek .

febr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!