Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen az idős szüleimmel,...

Mi legyen az idős szüleimmel, ha nem vagyunk jóban és nem fogadják el a segítséget?

Figyelt kérdés
Szüleimmel nagyon nehéz a kapcsolatunk, bántalmazó és mérgező szülők. 50 évesen hoztam egy nehéz döntést, és meghúztam a határaimat. Döntés elé állítottam őket, vagy kedvesek lesznek velem és szépen beszélnek (nem ordítva és leértekelve), vagy nem beszélek velük. A másodikat választották. Azóta elmondanak mindennek, hogy nem gondoskodom róluk, de segítséget (anyagit) nem fogadnak el. Tanácstalan vagyok, mi legyen, ha nem boldogulnak később önállóan. Én biztos nem fogok odamenni hozzájuk, két perc alatt átharapnák a torkom.

febr. 6. 21:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%
16-os: te egy olyan cikk miatt csináltad ki magad a szüleid ápolásával, amelyik félreértelmezi a hivatkozott törvényeket. Ennek jobban utánajárhattál volna.
febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
93%

16-os, te meg lettél vezetve, ha ezt elhitted.


Ez a gondozási kötelezettség csak egy jogi sallang, ami a valóságban kimerül abban, hogy esetleg indíthat szülőtartásért pert a szülő, vagy az őt ellátó otthon, de amúgy mint egy cikkben olvastam, nem nagyon szoktak, mert általában elveszítik érdemtelenség miatt, és így nekik ez sok pénzbe kerül, nem éri meg anyagilag.


Amúgy a kutya nem foglalkozik vele, gondozod-e a szüleidet, ha nem laktok egy háztartásban vagy nem vagy a gondnokuk. Amikor az én alkoholista apám bekerült valahova (nem is láttuk évek óta, azt se tudtam, mi van vele), megkerestek hivatalból a testvéreimmel, hogy vállaljuk-e a gondnokságot (akkor még a gyerekkori címünk volt, ezt tudhatta), mi jeleztük, hogy nem vállaljuk és ennyi. Senki nem keresett minket az azóta eltelt 10+ évben sem, hogy mi van vele, nem pereltek tartásért sem.


Szóval, a kérdezőnek sincs semmi felelőssége, senki nem foglalkozik vele, tartja-e a kapcsolatot a szüleivel, ha megváltoztatja a címét/telefonszámát, el sem érik emiatt.

febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Honnan tudod, hogy nem kötöttek valakivel eltartási szerződést? Aki gondozza őket és majd megörökli a házat, vagy lakást tőlük.
febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
88%
Én tartanám magamat továbbra is a megállapodásunkhoz, ők meg oldják meg nélküled az életüket, ahogy tudják, ha már nélkülük szedted össze az önbecsülésedet-amiért gratulálok!-.
febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
88%
3-as: fú, karácsony környékén szar szülővel megverve fel is megy a vérnyomásom rendesen, meg a hasonló cikkektől... Jó, biztos, van pár kivétel, de a legtöbb ajvékolós kisöreg ezt azért derekasan kiharcolja magának, hogy majd trottyosként ott maradjon a végtermékében...
febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!