Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyire volt inkorrekt...

Ez mennyire volt inkorrekt apám részéről? Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

apammal alapbol nincsen jo kapcsolatunk. Szombaton mondta hogy jonnek hozzank vendegek. En pedig mondtam hogy oke de en nem fogok kijonni a szobambol mert nekem semmi kozom hozzajuk(apam havetja, es a csaladja jottek) es nagyon csunyan kezdett velem beszelni mielott jottek fel oraval, ilyeneket mondott:

takarodj el innen ha nem jossz ki,nnem koszonsz nekik, nem vagy kint a tarsasaggal, es nem kommunikalsz

-huzzal innen, nekem igy nem kellesz

-ha nem tartod be a szabalyokat neked itt nincs keresnivalod


aztan elmentem, de tobbet mar nem megyek hozza, igyis elegge feszult volt a kapcsolatunk

egyebkent meg mar 17 eves vagyok tehát nem kotelessegem jopofat vagni az ismerosei elott, az a mi lakasunk, az en szobam es jogom van ottnlenni attol fuggetlenul ha jonnek masok es nekem nincsen kedvem full idegenekkel kommunikalni


márc. 3. 18:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
54%
Látom megjött az ügyeletes balfasz 9#. 17 évesen már nem dacolós kisgyerek, ennyi idősen már illik terveknek lenni, besegíteni a család mindennapjaiba, próbálni egy kicsit felnőttesebben élni, mint egy agyhalott droid, aki pukkad a szobájában, ha valaki be meri tenni a lábát a "lakásába", hehehe.
márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
38%

Suerontem.egyikőtoknek se volt igaza. Neked azért mert legalább köszönni illett volna az ismerősöknek, pár perc jópofi és elvoltuni a szobadba. Apádnak meg nem kellene elvárni hogy ott ülj velük. Ez a tartozol.nekem mert felneveltelek mentalitás undorító. Nem a gyerek kérte hogy megszülessen.

Lehetne neki 17 évesen annyi szabad teret adni hogy eldonthesse hogy benne akar-e lenni vagy a szobájába bennt. Persze illendő köszönés után.

márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
62%
11# ha ennyi idősen illik besegíteni a család mindennapjaiba, felnőttesebben élni, akkor viszont tartsák tiszteletben a felnőttesedő magánszféráját is és a döntését, miszerint nem akar az apja ismeretlen haverjával a semmiről beszélni. Ebből az jön le, hogy a csaj viselkedjen felnőtt módjára, de azért az legyen, amit a szülő parancsol, ne lehessen önnálló döntése, gondolata. Csak én érzem az ellentmondást?
márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
#12 igen de ezt mondtam is neki hogy kijovok koszonok, es 17 évesen jogom van eldonteni hogy leulok e beszelni vagy nem. Egyébként meg ok a vendegek szoval...
márc. 3. 19:18
 15/40 anonim ***** válasza:
22%

Na, ja, az egyetlen normális válasz, aki veled ért egyet...


Nem, egyszerűen udvariatlan ez a viselkedés tőled.

márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

egyébként tavaly nyaron mar dolgoztam es osszegyujtottwm annyit hogy egy fityinget ne kelljen tooluk a tanevben kernem, a cigim, a piam, es a sajat kis cuccaim fizetem magambak, meg ha elmegyek neha kajalni. A kajámat megcsinalom magamnak otthon, rendetrakok mindenhol magam utan. Ja es nemhiszem hogy ti itt sokan a nagy pofátokkal mar 17 evesen elkoltoztetek, mese a holdon 😂

es jogom van eldonteni hogy kommunikalok e az idegenekkel vagy nem. ennyi

márc. 3. 19:21
 17/40 anonim ***** válasza:
92%
Lehet így gondolkodni, hogy addig a gyereknek nem lehet önálló akarata amíg a szüleinél lakik, de aztán ne csodálkozzon senki, ha majd a gyerekről akkor fognak utoljára hallani az életben, mikor végleg kilép az ajtón.....
márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
31%
Jogod van eldönteni. De attól még egy bunkó vagy.
márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem apad túlzottan negatívan reagalt. Sok gyulölettel.

Neked van igazad

Ettöl a nyomorult gnómtól ne számíts jóra

márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
78%
Nézzük reálisan: ti 17 éves lányként miről tudnátok dumálni köszönésen kívül az apátok 40-es haverjával? Tuti sok sminktippel látja el a csajt.
márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!