Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek a szülei indokolatlanul...

Akinek a szülei indokolatlanul sokat kérnek az "otthonlakásért", azok nem gondolkoznak elköltözésen?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés az enyém:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



És a kontra téma, hogy amikor egy szülő a dolgozó gyermeke otthon lakhatásánának tényleges költségeinél többet kér el, pl fizu fele, ami ma már százezres nagyságrend is lehet, akkor vajon sok fiatal miért nem gondolkodik az elköltözésen? Sok esetben kevesebből kijön egy társ- vagy albérlet.


Mielőtt bárki bármit mond, KONKRÉTAN azokra az esetekre gondolok, amire a fenti példa igaz, azaz: a szülő sokat kér, a gyereknek annyiból kijönne a saját életvitel.



#család #pénz #költözés #lakhatás #rezsihozzájárulás
márc. 8. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert a legtöbb gyerek szerint az otthonlakás költségei a valóságosnál jóval kevesebbek.

Most lehet rajta akadékoskodni, hogy sok - a költségek ugyanis nem merülnek ki a rezsihányadban -, de minden esetben kevesebb, mint külön költözni. Habár szerintem sokkal egészségesebb, egy felnött, keresö ember nem a szülei nyakán él, hanem saját maga oldja meg a mindennapokat, így lesz ugyanis reális képe a megélhetésröl.

márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

"Mielőtt bárki bármit mond, KONKRÉTAN azokra az esetekre gondolok, amire a fenti példa igaz, azaz: a szülő sokat kér, a gyereknek annyiból kijönne a saját életvitel."


Mert konkrétan nem jönne ki. Otthon ugyanis anyu főz, mos, takarit, máshol meg neki kellene ezt megoldania. Anyagilag nem férne bele egy hazvezetono

márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Soha nem hallottam még olyat, hogy egy szülő többet kérne, mint amennyiből meg lehetne élni egy felnőtt embernek.
márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanannyi embernek két külön háztartás, mindig drágább, mint egy közös.

Az önállóság viszont plusz érték. Ki kell kalkulálni.

márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Tanulni luxus volt anno, így most csak a gyári meló vagy a munkanélküli van, utána meg már az se.

Persze, hogy kell a kölök pénze...

Nem véletlen mondják az idősebbek, hogy ha én tanulhattam volna annak idején.


Ez az egyik verzió.

A másik meg a trehány emberek világa, aki tanulhatott volna, de inkább járt az iskola mellé, mint bele okosodni, és most nincs munkája, ergo pénze sem.

Az eredmény ugyanaz, majd a gyerek eltart.


SZERINTEM!


De persze lehet tévedek, és nyilván mindig van kivétel is...

márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Hiába 150ezer, ennyiből nem lakna és enne máshol. Azért nem költözik el a gyerek.
márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

5!


Ha iy,en xemét semmirekellő a szülő, akkor q gyereknek miért jó otthon elni? Mókás ez a dolog, nem?

márc. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem mókás, csak így nem lesz pénze kaucióra. Max. haverhoz tud költözni. Normális szülő max. a rezsibe kér pénzt.
márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
12%

A szülök felnevelték a gyermeküket vagy több gyereket, iskoláztatták, etették, ruháztatták, és még hosszan lehetne sorolni.

A gyereknek már van önálló keresete, pl... havonta kap 300 ezer nettót, és ebből a szülők elkérnek, 100 ezer forintot nem számít soknak a mai világban.

Vagy a gyerek, fiatalfelnőtt elmehet a nagyvilágba szerencsét próbálni, és ott nagyon gyorsan ráfog jönni, hogy a havi keresete fedezni foglya az albérletet, a rezsit és kaját. És, ennyi volt a fizetése.

Még a havi 130-150 ezer is belefér. Fiatalok, tessék elgondolkozni.

márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Hát én elköltöztem és sokkal olcsóbban kijövök így, mint amikor otthon éltem.
márc. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!