Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek a szülei indokolatlanul...

Akinek a szülei indokolatlanul sokat kérnek az "otthonlakásért", azok nem gondolkoznak elköltözésen?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés az enyém:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



És a kontra téma, hogy amikor egy szülő a dolgozó gyermeke otthon lakhatásánának tényleges költségeinél többet kér el, pl fizu fele, ami ma már százezres nagyságrend is lehet, akkor vajon sok fiatal miért nem gondolkodik az elköltözésen? Sok esetben kevesebből kijön egy társ- vagy albérlet.


Mielőtt bárki bármit mond, KONKRÉTAN azokra az esetekre gondolok, amire a fenti példa igaz, azaz: a szülő sokat kér, a gyereknek annyiból kijönne a saját életvitel.



#család #pénz #költözés #lakhatás #rezsihozzájárulás
márc. 8. 17:53
1 2
 11/13 anonim válasza:
74%
Ismerek ilyen háztartást, ott azért van így, mert a 27 éves "gyereknek" kényelmes, hogy minden meg van otthon csilnálva: takarítva, meleg van, ebéd minden nap. A szülőnek pedig kevés a pénz, így alapvetésnek tartja, hogy a gyermek teljes fizetését elveszi, annak csak " zsebpénz" jár, amiből munkába jár, elmegy ide-oda. Nevelés kérdése az egész, meg életrevalóságé.
márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%
3-hoz: Pedig előfordul ilyen zsarnok anya vagy akár nagymama! Azt képzelik, hogy eltelt 16-25 év miatt viszonzásként lenyúlhatják a kölyköt. Hallottam ilyen esetet és nagymama esetén a 30+ éves srác elment inkább munkahelyi szállásra.
márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi szerencsére teljesen jól megegyeztünk. Saját döntésként én kicsivel többet segítek be anyagilag a részarányos kötelezőnél, mert hármunk közül - párommal együtt - nekem van a legtöbb pénzem és miénk a nagyobb terület.
márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!