Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál hozzá ha az...

Mit szólnál hozzá ha az általad anyagilag támogatott egyetemista fiad/lányod nem túl kedvesen reagálna egy ilyen kérdésre?

Figyelt kérdés

Tudomásod szerint soha nem volt kapcsolata, soha nem mesélt neked arról, hogy akár tetszene neki bárki, amit te nem értesz, hogy miért is van így, végülis csak általános végéig volt teljes tabu, középsuli szeptemberétől meg már folyamatosan kérdezgetted. Időről időre szerinte kellemetlenül tenyérbemászóan kérdezgeted arról, hogy van-e valakije, mit csinált Valentin napon, adott/kapott valamit nőnapkor, meg mondogatod neki, hogy ha valaki téged szülőt arról kérdez, hogy van-e párja (a fiadnak/lányodnak), akkor azt mondod, hogy nem tudod, mert szerinted titkolja, és nem tudsz róla, miközben százszor elmondta, hogy nincs.

És egyszercsak a sokadik "na van valakid kérdésre?" azt mondaná, hogy "b+ semmi közöd hozzá"

Mit szólnál ehhez?


márc. 12. 13:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Ha az első udvarias kérdésre reagálna így, tisztáznám vele, mi merre hány méter, itt nem beszélünk így senkivel, mert az ártatlanul érdeklődött.

De a leírás alapján itt folyamatosan cseszegetve van, csak nem értem, miért. Megkérdezted, válaszolt, hogy nincs senkije és kész. Miért kell utána szekírozni? Az is lehet, hogy rohadt kellemetlen helyzetbe hozod ezzel, mert amúgy őt magát is zavarja, te pedig újra és újra emlékezteted rá. De ha nem, akkor is idegesítő az ilyen erőszakoskodás.

A továbbtanulási támogatás meg számodra attól függ, hogy a gyerekednek van-e partnere? Ez mégis miért releváns a tanulmányaiban?

márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%
Elég csúnya kifejezés de biztos hogy engem is idegesítene ha milliószor megkérdeznék. De szerintem ez akkor sem kifogás arra hogy valaki csúnyán beszéljen a szüleivel.
márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Attól mert valaki anyagilag támogat, még nincs köze a magánéletedhez. Ne legyél mulya, megvédheted a magánszférádat.
márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Jogos lenne a gyerek kiakadása. Ha ilyenről nem akar beszélni, nem kell erőltetni. Majd ha akarja, elmondja. Ezzel csak tönkreteszi a szülő a kapcsolatot. Bár nyilván törekedni kell az asszertív kommunikációra a gyereknek is, és próbálni tisztelettel felállítani a határokat.
márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Azt, hogy igaza van.

Lehet erős volt, de akkor is.

Mi köze ennek a pénzhez?

márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem mi köze van a magánéletének ahhoz, hogy én anyagilag támogatom, de mindegy.

Szerintem abban nincs semmi, ha az ember anyja/apja megkerdezi, van e valakije a gyereknek. A probléma az, ha ez napi kérdés. Itt nem derül ki mennyire gyakori, ha a Valentin napot és a nőnapot vesszük, akkor havi egy, az nem számít szerintem soknak. A "szerinte kellemetlenül tenyérbemászóan kérdezgeted" nem tudom mit jelent. Neki/neked nyilván azt, hogy nagyon zavaró vagy udvariasan módon: erre a "b+ semmi közöd hozzá" pont ugyanarra a szintre való süllyedés.

Ha nekem a gyerekem ilyet mondana, onnantól konkrétan úgy ertekelnem, hogy semmi közöm hozzá, tehát az életben többet nem kérdeznék tőle semmi személyeset

márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

Csúnyán válaszolt, ez nyilván nem megengedhető.


Ettől függetlenül nem értem, miért bsztatod ezzel évek óta? Mert a szomszéd Piri néninek nem tudsz adekvát választ adni, amikor a gyereked párkapcsolati kérdéseiről faggat? Tényleg? Gratulálok. Én se mondanék el neked semmit.

márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Elgondolkoznék magamon.

Miért nem annyira mély és belsőséges a kapcsolatom a gyerekemmel, hogy megnyíljon?


Én miért vagyok ennyire erőszakos, miért akarom, hogy mindenáron legyen valakije?

márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

"meg mondogatod neki, hogy ha valaki téged szülőt arról kérdez, hogy van-e párja (a fiadnak/lányodnak), akkor azt mondod, hogy nem tudod, mert szerinted titkolja, és nem tudsz róla,"


Közük...??

márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, mert ilyen elo sem fordulhatna. Ugyanis attol, hogy az en gyerekem, meg nem a tulajdonom. Tiszteletben kell tartani a hatarokat. Az elejtol kezdve. Hm? ;-)
márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!