Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál hozzá ha az...

Mit szólnál hozzá ha az általad anyagilag támogatott egyetemista fiad/lányod nem túl kedvesen reagálna egy ilyen kérdésre?

Figyelt kérdés

Tudomásod szerint soha nem volt kapcsolata, soha nem mesélt neked arról, hogy akár tetszene neki bárki, amit te nem értesz, hogy miért is van így, végülis csak általános végéig volt teljes tabu, középsuli szeptemberétől meg már folyamatosan kérdezgetted. Időről időre szerinte kellemetlenül tenyérbemászóan kérdezgeted arról, hogy van-e valakije, mit csinált Valentin napon, adott/kapott valamit nőnapkor, meg mondogatod neki, hogy ha valaki téged szülőt arról kérdez, hogy van-e párja (a fiadnak/lányodnak), akkor azt mondod, hogy nem tudod, mert szerinted titkolja, és nem tudsz róla, miközben százszor elmondta, hogy nincs.

És egyszercsak a sokadik "na van valakid kérdésre?" azt mondaná, hogy "b+ semmi közöd hozzá"

Mit szólnál ehhez?


márc. 12. 13:09
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
84%
És mennyi ilyen gyökér vallató tiszt donor van és már ettől ki vannak akadva, amikor a gyereknél egyszer csak elszakad a cérna... Sokszor az ilyen "szülőkből" lesznek "azok a tündéri kisöregek, akiket leszar a szemét, hálátlan gyerekük"...
márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
31%

Ez a kérdés a gyerek szemszögeből van írva, és semmi értelme sincs. Nemntudjuk hogy mit válaszolt a kérdésekre. A gyerek az kérdezi hogy mit szólnál ahhoz ha a gyereked ezt válaszolná...én sem értem mi köze ennek ahhoz hogy támogatja a tanulmányait.

Tehát az lenne a válaszom hogy nőj fel. Mert ez az egész kérdés nagyon gyerekes. Kommunikalj anyáddal. Mi nem tudunk helyetted.

márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem mered ki mondani ami igazán foglalkoztat..Arra vagy kíváncsi hogy meleg-e.Ne erőltesd a dolgot, annál jobban nem fog benned bízni.Mindennek el jön az ideje.Lehet nem is meleg, csak egyszerűen annyira feszeng előtted hogy van benne egy kínos érzés emiatt, a szerelmi életéről beszélni.Ha meg az, azért nem meri be vallani, mert érzi rajtad hogy azt akarod tudni.Szóval próbálj meg le akadni inkább a témáról, és kapcsold le magad...
márc. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat. Teljesen jogos a gyerek kiakadása, még ha nem is szép megszólalás, ha folyamatosan ezzel van csesztetve. Nekem például sem középiskolában, sem egyetem alatt, sőt még utána jó pár évig nem volt párom. Mit mondjak, mikor már ott tartasz, hogy egy nagy kudarcnak tartod magad, mert "senkinek se kellesz", akkor még pont az hiányzik, hogy b@szogassanak is még érte.

Ha meg esetleg van/volt titokban valakije, akkor el lehet gondolkodni, miért nem őszinte a drága szülőhöz. Nyilván megvan az oka.

márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!