Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál hozzá ha az...

Mit szólnál hozzá ha az általad anyagilag támogatott egyetemista fiad/lányod nem túl kedvesen reagálna egy ilyen kérdésre?

Figyelt kérdés

Tudomásod szerint soha nem volt kapcsolata, soha nem mesélt neked arról, hogy akár tetszene neki bárki, amit te nem értesz, hogy miért is van így, végülis csak általános végéig volt teljes tabu, középsuli szeptemberétől meg már folyamatosan kérdezgetted. Időről időre szerinte kellemetlenül tenyérbemászóan kérdezgeted arról, hogy van-e valakije, mit csinált Valentin napon, adott/kapott valamit nőnapkor, meg mondogatod neki, hogy ha valaki téged szülőt arról kérdez, hogy van-e párja (a fiadnak/lányodnak), akkor azt mondod, hogy nem tudod, mert szerinted titkolja, és nem tudsz róla, miközben százszor elmondta, hogy nincs.

És egyszercsak a sokadik "na van valakid kérdésre?" azt mondaná, hogy "b+ semmi közöd hozzá"

Mit szólnál ehhez?


márc. 12. 13:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
81%

Magyarán a szülő attól fél, hogy meleg a gyereke.

Ha ez így van, majd elmondja, ha akarja.


Az is lehet, hogy nem akar párkapcsolatot, vagy nincs önbizalma.


Bármelyik forgatókönyv igaz, akkor sem érdemes kérdezgetni, mert nem fog változni ettől semmi.


Amúgy nem értem egy szülő miért foglalkozik ezzel, miért nem lehet elfogadni, ha a gyereke nem úgy fog élni, mint az átlag.

Nem lehet mindenki átlagos.

márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%
Én titkoltam 10 évig az első párkapcsolatomat, mert zavart a sok kérdés és kellemetlennek éreztem erről beszélni. Csak a barátaim tudtak róla hogy nem vagyok szingli. Viszont a jelenlegi páromnál csak 2 évig nem mondtam el.
márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
87%
Ha az első kérdésre reagálna így, azt nem tűrném el, de itt nem erről van szó. Teljesen jogos a haragja, amikor a sokadik kéretlen faggatás után se hagyja abba a szülő.
márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Masnak mi koze ahhoz, hogy a gyerekemnek van e valakije? Ez kinek az eletet befolyasolja?

Masik, ne kerdezgesd allandoan. Majd ha lesz valakije, es ugy erzi, elmondja. Ha nem, azt is el kell fogadni. Nem veletlen “titkolozik”.

márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%
ELeve nem vájkálnék a dolgaiban. Ha akarja, majd elmondja.
márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
4%

értem én a kamaszos frusztrációdat, de egy ilyen beszólás után kapnál két pofont és elzárnám a pénzcsapot.


Ültesd le beszélj vele normálisan. ha kell ezerszer. ha neki volt türelme ahhoz, hogy megtanítson késsel-villával enni, kitörölni a s*gged és bilire szoktatni, akkor neked is legyen türelmed .



ha ennyire nem tetszik akkor tipli, költözz el és éld az életed. tartsd el magad.

márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
26%

2es vagyok valaki árulja már el miért lettem lepontozva?

Ha anyukánk piszkál egy bizonyos témával akkor sincs jogunk csúnyán beszélni vele szerintem.

márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, egy szülőnek mi a fene köze van ahhoz, hogy épp kivel kefél a gyereke.
márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%

#16 Egyetemista, tehát felnőtt, bármennyire is degradálod kamasz szintre (mintha ez degradáló lenne, meg mintha hiszti lenne az ezredik kérdére megunni ugyanazt a témát).

Ha ilyen szituációba kerülnék, hogy nyomulósan faggatózik valamelyik szülőm, miközben nem is jó a kapcsolatunk, már milliószor válaszoltam, akkor valószínűleg a millióegyedik alkalommal nálam is elszakadna a cérna és kicsúszna egy ízes bzdmeg a goromba hangnem mellé. Ha meg még ezt pofonnal tetézné, vissza is ütnék. Az anyagiakkal meg vissza lehet élni, majd kivakarja magát a szrából öregen, meg sírhat mindenkinek, hogy a hálátlan kölyök, miközben magának intézte.


#17 A sztoriban mindenki felnőtt. Az is tiszteletlen, ha folyamatosan faggatod, meg előadod neki, hogy hazudozni "kényszerülsz", mert ő nem mondja azt, hogy van párja. Szerintem fair enough, hogy ez a viselkedés egyszer meg lesz unva, és kapsz egy olyan választ, amiben nincs köszönet.

Szerintem folyamatosan zaklatni valakit egy kérdéssel, amire már százszor válaszolt sokkal nagyobb bunkóság, mint a százedjedik alkalommal azt mondani, hogy bmeg, semmi közöd hozzá. Alapból a durva válasz a következménye a tenyérbemászó faggatózásnak. Nem kapsz durva választ a gyerekedtől, ha jó a kapcsolatotok és nem adsz rá okot. Lehet sírni aztán, hogy "brühühü, cúnyán becééélt velem", csak ez tipikusan az "úgy kezdődött, hogy visszaütött" esete.

márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom te vagy a gyerek. A probléma annyi, hogy tök mindegy én, hogy reagálnék, a te szülőd valószínűleg nem úgy fog. Én ugyanis eleve nem cseszegetem a felnőtt egyetemista gyerekemet, hogy van-e barátja. Aki viszont ilyen kontrollmániás az nyilván nem túl jól fog reagálni a beszólásra. Ha azon aggódsz, hogy ezért megvonja a támogatást az meglehet. Ha viszont megteszi, akkor az első adandó alkalommal keress munkát és minimalizáld a kapcsolatot, mert rá fog telepedni az életedre.
márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!