Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anya leszállj...

Mit tegyek, hogy anya leszálljon a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

15 leszek szeptemberben,de anya a középfokúval nyaggat.Az alapfokú már megvan,de most nyárra elutazott az angoltanárom Angliába és mondta,hogy tanuljam meg magamtól a nyelvvizsgás kérdéseket.De én pihenni akarok a szünetben,jól érezni magam a barátaimmal.Mivel eddig elő sem vettem az angolt,mondtam tegnap anyának,hogy most a nyárra kicsit pihentetni szeretném és elkezdett velem veszekedni,hogy mehetek majd eladónak a sarki ABC-be meg hogy mit akarok így kezdeni az életemmel és hogy ő mindent megad nekem,csak annyit kér,hogy tanuljak.De elfáradtam,a tavalyi évem szörnyű volt,olyan emberekkel ment tönkre a kapcsolatom egyik pillanatról a másikra,akik borzasztó fontosak (voltam) nekem,szóval lelkileg kikészültem.Csak 2 hónapot szeretnék pihenni,utána kezdődik a gimi...


Már odajutottam,hogy utálom az angolt,gyomoridegem van,ha csak rágondolok...Szóval én így nem akarom még 4 éven át emelt szinten tanulni,az biztos.Eléggé önbizalomhiányom van és tegnap is hatalmas bátorság kellett ahhoz,hogy elmondjam anyának ezt az egészet,de utána úgy viselkedett velem,hogy egész este csak sírtam és az étteremben is elkezdtem sírni(ott voltunk,mikor felhoztam a témát) és mindenki előtt közölte velem,hogy fejezzem be a "hisztit" vagy felpofoz.Meg folyton azzal jön,hogy az egyik ismerőse lányának már megvan a középfokú írásbelije és hogy majdnem maximális felvételit írt és hogy különórákra jár még a nyáron is,nem olyan lusta,mint én.

Ok,nem lett maximális a felvételim,de felvettem arra a tagozatra,ahová menni akartam(emelt angol-töri) és én már ennek is örülök.De az angoltól kikészülök,már utálom...



2012. júl. 18. 11:36
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg nincs igaza anyukadnak. Mondom ezt ugy, hogy en is gimibe jartam, es megvan az angol felsofokum.


Egyreszt nem tartom a legjobb dolognak a gimit, es ezt sok regi osztalytarsam is igy latja. Ha ujra kezdhetnem, inkabb beiratkoznek egy erosebb kozepsuliba, ami szakmat is ad a vegen.


Masreszt a nyarat addig elvezze ki az ember, amig fiatal, es nem kell munkaba jarnia, vagy gyereket nevelnie.Ha az en lanyom lennel, megbeszelnenk hogy heti otszor fel ora, hogy tanuld a szavakat, es ne felejts, de egyebkent beken hagynalak. Nagyon nem jo ez a taktika, hogy addig piszkal vele, amig meg nem utalod az egeszet.


26/N

2012. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
76%
utolso vagyok. meg annyit hozzatennek, hogy a gimi alatt ugyis legalabb egy nyelvbol meg fogod szerezni a nyelvvizsgat. Innentol meg nem mindegy, hogy 15 vagy 17 evesen? vagy csak a szomszednak akar villogni ezzel?
2012. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
22%
Később sokkal több és nehezebb vizsgát kell majd letenned. Akkor áldani fogod anyukádat, hogy ezen már túl vagy!
2012. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

De fel van adva a könyv,azt muszáj megtanulnom.És egész délután felette kellene ülnöm,hogy bemagoljam az összes szót+a válaszokat,én ezt nem akarom.Ez a nyár lenne az első és az utolsó,ahol igazán jól érezhetném magam.

Már próbáltam beszélni anyával,de csak az lett belőle,hogy veszekedett velem...

2012. júl. 18. 12:01
 15/43 anonim ***** válasza:
84%
de bírom,hogy a sok anyukával egyetértő fogadjunk egy értelmes mondatot nem tud angolul,de azért tanulj napi 1 órát bőven elég :D
2012. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
30%

Tanulj tinó, ökör lesz belőled.

Van 3 hónapod, ennyi idő alatt meg lehet középfokon tanulni. A barátaiddal minden nap együtt tudsz lenni, persze nem 1 egész napot, hanem pár órát. Az pedig elég is.

Miért, úgy jól fogod érezni magad, hogy minden nap hallgatod anyukád - amúgy szerintem jogos - magyarázatát? Mert szerintem nem. Köss kompromisszumot. A nyár nem csak a buliról szól. Keress összhangot, kompromisszumot.

2012. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanilyen helyzetben voltam, de nem mentem el, mert nem voltam biztos. Aztán gimibe emelt angolos osztályba kerültem. A heti 12 angolóra jól jött, elsőre sikerült a komplex, nem bántam meg, hogy egy évvel halasztottam. Szerintem ezt mondd el anyudnak, hogy kell az az egy év alapozás, hátha megért téged. :)
2012. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igaza van, másrészt nem olyan fontos (még) ez. De gondolj bele, egy nyelvvizsga (csak maga a vizsga is!) nem két fillér, használd ki a lehetőséget, amíg még nem saját zsebből kell ezt finanszírozni.

Viszont nincs igaza olyan szempontból, hogy 15 évesen még marhára semmiről nem vagy lekésve. Amikor én ballagtam 8.-ból, akkor a suliban szervezték, hogy aki NAGYON AKAR, az elmehet középfokúzni angolból, de ne keseredjünk el, ha nem sikerül, mert még azért ennyi idősen ez nem olyan nagy baj, csak hát a pénz megy potyára. Pedig heti öt órában tanultunk angolt, évvégén Angliában voltunk 10 napot, szerintem akkor jobban beszéltem angolul, mint most, 25 évesen :) Én végül nem mentem, és még nagyon sokan nem mentek vizsgázni, nekem sem volt kedvem hozzá, a szüleim meg nem erőltették. Aztán érettségi előtt mindenféle idegeskedés (meg külön felkészülés) nélkül elmentem nyelvvizsgázni, és simán meg is lett. Egyszerűen azért, mert hiába tudtam már 8.-ban is jól angolul, a magabiztosságot csak később szereztem meg. A nyelvvizsga először úgyis majd a felsőoktatási felvételinél fog számítani, amikor plusz pontot adnak érte, illetve utána majd a diplománál, mert nélküle nem kapsz. De addig tényleg nem kell kapkodni, és abban igazad van, hogy nyáron egy gyereknek az a legjobb, ha kipiheni magát.

Különben is, ha emelt angol tagozatra fogsz járni, kisujjból kirázod majd a középfokú angol nyelvvizsgát, sőt, gondolom emelt érettségit fogsz tenni belőle, az pedig ha jól tudom, még mindig egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával (javítsatok ki, ha tévednék).

2012. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
40%

Ez csak hiszti, semmi más. Napi 1 óra angolozástól még tudsz a barátaiddal szórakozni.


Hidd el, meg kell ragadnod a lehetőségeket. Nekem sikerült még az érettségi előtt angolból és németből is felsőfokút letennem, felvehettem volna egy harmadik nyelvet is, de nem akartam, mert én is inkább szórakozni szerettem volna. Egyetemre Ausztriába jártam és igencsak kellett az a harmadik nyelv. Bántam, hogy középiskolában nem álltam neki és nem sajátítottam el legalább alap szinten. Sokkal kevesebb időm volt már rá egyetem mellett, hiszen tanulnom és dolgoznom is kellett. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy rengeteg pénzbe kerül egy tanár és egy tanfolyam is.


Tanulj nyelveket, hidd el kifizetődik. Sok lehetőséget kínál majd neked az élet megfelelő nyelvtudással, már ha erre törekszel. Egy órát, esetleg kettőt rászánsz a napodból, nem maradsz ki semmi jóból.

Szüleid megteremtik neked a lehetőséget, hiba lenne nem élni vele.

2012. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

11-es!

A gimnázium is középiskola...

Szakközépre gondolsz inkább, szerintem.


Én abba jártam, és szerintem nagyon jó volt, de szakmát nem adott, mert az meg a szakmunkás, de az nem feltétlenül ad érettségit is.

A szakközép "csak" szakosodik valamire - esetemben közgazdaságtanra.


Amúgy a nyelv tényleg fontos, de ökörség tankönyvből magolni.

Az előbb már írtam: filmek, könyvek (nem tankönyv!), internet, barátok, chat... Így lehet az IGAZI nyelvet megtanulni!

És ezt nyári szünet alatt is lehet, mert ez nem fárasztó, hanem szórakoztató.


És szerintem, kedves Kérdező, megfelelő kompromisszum lenne anyukád és közted.

2012. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!