Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anya leszállj...

Mit tegyek, hogy anya leszálljon a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

15 leszek szeptemberben,de anya a középfokúval nyaggat.Az alapfokú már megvan,de most nyárra elutazott az angoltanárom Angliába és mondta,hogy tanuljam meg magamtól a nyelvvizsgás kérdéseket.De én pihenni akarok a szünetben,jól érezni magam a barátaimmal.Mivel eddig elő sem vettem az angolt,mondtam tegnap anyának,hogy most a nyárra kicsit pihentetni szeretném és elkezdett velem veszekedni,hogy mehetek majd eladónak a sarki ABC-be meg hogy mit akarok így kezdeni az életemmel és hogy ő mindent megad nekem,csak annyit kér,hogy tanuljak.De elfáradtam,a tavalyi évem szörnyű volt,olyan emberekkel ment tönkre a kapcsolatom egyik pillanatról a másikra,akik borzasztó fontosak (voltam) nekem,szóval lelkileg kikészültem.Csak 2 hónapot szeretnék pihenni,utána kezdődik a gimi...


Már odajutottam,hogy utálom az angolt,gyomoridegem van,ha csak rágondolok...Szóval én így nem akarom még 4 éven át emelt szinten tanulni,az biztos.Eléggé önbizalomhiányom van és tegnap is hatalmas bátorság kellett ahhoz,hogy elmondjam anyának ezt az egészet,de utána úgy viselkedett velem,hogy egész este csak sírtam és az étteremben is elkezdtem sírni(ott voltunk,mikor felhoztam a témát) és mindenki előtt közölte velem,hogy fejezzem be a "hisztit" vagy felpofoz.Meg folyton azzal jön,hogy az egyik ismerőse lányának már megvan a középfokú írásbelije és hogy majdnem maximális felvételit írt és hogy különórákra jár még a nyáron is,nem olyan lusta,mint én.

Ok,nem lett maximális a felvételim,de felvettem arra a tagozatra,ahová menni akartam(emelt angol-töri) és én már ennek is örülök.De az angoltól kikészülök,már utálom...



2012. júl. 18. 11:36
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom neked, hogy köss anyukáddal kompromisszumot. Ne egy nyár alatt kelljen megtanulni mindent, hanem mondjuk csak januárra. De addig nem lustálkodni, hanem elmélyíteni a tudásod. Írták már előttem nagyon sokan, hogy nézz filmeket angolul. Elég ha minden nap megnézel egy részt a kedvenc sorozatodból, meg mondjuk megtanulsz 20 új szót, egy-két írásbeli feladat. Ez mondjuk legyen másfél óra, minden nap. Vasárnap pihi. Így mind a ketten boldogabbak lennétek, anyukád látja rajtad, hogy tanulsz, te pedig nem fogsz kikészülni.
2012. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy a többség itt milyen alapon várja egy 15 éves gyerektől, hogy szenvedjen... Eleget fog még küszködni a nyári vizsgákkal az egyetemen, és eleget fogja még húzni a belét a nyugdíjig! Mégis mikor pihenjen és szórakozzon az ember, ha nem tiniként? 4 év középsuli alatt még 3 nyelvvizsgát is csinálhat.

Ez a baj ezzel a világgal, itt mindenkinek magától értetődő, hogy halálra gürizi magát, és ha már ő így tesz, akkor nehogy már másnak jobb legyen. Ha már a felnőttkor sz@r, akkor legyen elb@szva a gyerekkor is, mert az a természetes, mi? Szánalmasak vagytok!

2012. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha nem 15 évesen, hanem 16 évesen fog nyelvvizsgázni? Úristen összedől a világ, ha egy gyerek kiélvezheti az utolsó nyarait, mert többet az életben nem lesz rá lehetősége. Aki pedig azt tartja helyesnek, ugyan mit gondolt erről 15 évesen? Ha nem vagy lusta, csak még időre van szükséged, jobb ha jövőre vizsgázol, mint hogy a kudarc elvegye a te és anyukád kedvét.
2012. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy hova kell az a nyelvvizsga, hogy ennyire égető megcsinálni? Sehova, majd a felvételinél kell az egyetemre, 3 év múlva. Miért jó éretlenül elmenni és kudarcot kudarcra halmozni? Én bevallom, hogy 3. után mentem el, elsőre sikerült. Előtte nem éreztem magam készen, arra, hogy angolul beszéljek a génmanipulált élelmiszerekről vagy az unió bevándorláspolitikájáról, mert igen van ilyen is. Mit tudtam volna róla beszélni, amikor még magyarul sem volt róla fogalmam? Volt két osztálytársam, barátnők. Őket a szüleik már egy évvel előttem kényszerítették, meg szervezték, hogy menjenek vizsgázni. Ötször buktak meg! Mennyi pénz az? Komolyan megéri?
2012. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem kurv@ra nincs elbaszva a gyerekkora azért mert meg kell tanulnia angolul. Ilyen alapon szüntessük meg a nyári diákmunkát, mert nehogy már a gyerek dolgozzon, hisze nyugdíjig úgyis azt fog.


Én a nyári szünetekben intenzív angolra jártam szintén a nyelvvizsga miatt, ami azt jelentette, hogy minden nap 9-től 1-ig ültem a nyelvsuliban. Ezek két hetes kurzusok voltak, minden hónapban. Ennyi időt ő is simán rá tud szánni, sőt kevesebb is elég. Amúgy nem gondolom, hogy el lett volna b@szva ettől az egész gyerekkorom.


Nem tudok együtt érezni a kérdezővel. Akkor sem ha lepontoztok. Szerintem csak nyafogás az egész. Attól mert még csak 15 éves attól még ugyanebben a világban él.

2012. júl. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
9%
Hát nem tudom, én ezer örömmel áldoztam a szabadidőmet 14 éves koromban a németre, meg a középfokúra való felkészülésre. Azt bánom, hogy nem vittem tovább akkor felsőfokig, valamint nem csináltam angolból is egy középfokút, mert most fogalmam sincs, hogy az egyetem, és a munka mellett hogyan fogok még egyet letenni, és újra középfokra húzni a tudásomat. Szerintem érdemes lenne megcsinálnod, később tényleg csak nehezebb lesz, és máskor is lesznek magánéleti problémáid sajnos. Az utolsó előtti évem fele a gimiben hiányzás volt, mert kórházban voltam, nekem sem nagyon volt kedvem így előrehozottat tenni, meg normálisan teljesíteni, hogy jó jegyeim legyenek a felvételihez, de kénytelen voltam. Szóval csak a saját dolgodat könnyítenéd meg, ha rááldoznál most, és nem kellene vele később törődnöd. :) (amúgy aki írta, hogy egy óra nem elég - miért ne lenne elég? Ha képes vagy abban az egy órában koncentráltan odafigyelni, akkor elég...erre az egyetemen is szükség lesz, amikor több tantárgyat kell egyszerre tanulni vizsgaidőszakban, és be kell ütemezni a tanulást. Nem árt megtanulni...)
2012. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Előzők, a nyári iskolai szünet nem díszből van az egész világon, hanem azért, mert a megfelelő korosztályok teherbíró képessége, illetve a tanulás szempontjából átlagban így ideális, ez felel meg az adott korosztályok életkori sajátosságainak.

A "mert bezzeg ti" nem jó kiindulási pont, mert ti ti vagytok a sajéát képességeitekkel, elképzeléseitekkel, vágyaitokkal, a Kérdező meg a Kérdező a saját képességeivel, és saját vágyaival. A kérdés nem arról szól, hogy szükséges-e az idegen nyelvek tudása napjainkban, hanem inkább arról, hogy jó-e valakit dolgokra eröltetni akkor, amikor egyfelől a dolognak nincs sürgőssége, másfelől az illetőnek magának másféle elképzelései lennének. Másképnt fogalmazva szentesítheti-e a cél az eszközt, jó-e valakivel megutáltatni a tanulást azért, hogy évvel előbb legyen nyelvvizsga-papírja???

2012. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
A 37-es válaszolónál a pont! Senki nem vonja kétségbe a tanulás fontosságát, de nem mindegy, hogy milyen áron. Ő még csak 15 éves, nem 30, hogy olyan leterhelést bírjon, mint egy felnőtt. Az agya és teste még fejlődésben van. Nincs semmiről sem lekésve.
2012. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%

Azért ez nem teljesen igaz, mert egy elsős gyereknek nyilván más a teherbíró képessége, mint egy gimnazistának, mégis ugyanannyi szünetük van. Nehogy már napi egy óra angolozás annyira tragikus legyen, hogy ne tudja megcsinálni. Én nulla tanulással csináltam meg a felsőfokút, azt is meg lehet beszélni anyukával, hogy inkább két év múlva felsőfokúzna, és arra tanul, de nekem nem tudja senki megmagyarázni, hogy egy felső tagozatos annyira elfárad év közben, hogy szüksége van két és fél hónap szünetre. Egyébként meg sokszor volt téma, hogy mennyire rengeteg ez a szünet és a gyerekek nem tudnak mit kezdeni magukkal, ezért rövidítenék a nyári szünetet, és több évközi szünetet iktatnának be. Szóval ennyit arról, hogy egy 15 éves ennyit bír..

Én anno 15 évesen halálra untam magam nyáron, még úgy is, hogy mászkáltam ide-oda. Amint tehettem elmentem dolgozni, hogy hasznosan teljen az időm, pedig nem lett volna muszáj. Előtte pedig tanulgattam, és ezzel nem csak én vagyok így.. Szóval ez tényleg csak hiszti. Mikor tanuljon, ha nem most? Ez a dolga.

2012. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
79%

Előző, miért zavar az téged, ha a Kérdező a vakációt vakációzásra akarja felhasználni, ha egyszer nem bukott meg semmiből, nem kell pótvizsgára készülnie, tanulmányi kötelezettségének tehát eleget tett???

Azért, mert ha te anno 15 évesen halálra untad magad - ahogy írtad - akkor nehogy már ő jól érezze magát????

2012. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!