Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anya leszállj...

Mit tegyek, hogy anya leszálljon a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

15 leszek szeptemberben,de anya a középfokúval nyaggat.Az alapfokú már megvan,de most nyárra elutazott az angoltanárom Angliába és mondta,hogy tanuljam meg magamtól a nyelvvizsgás kérdéseket.De én pihenni akarok a szünetben,jól érezni magam a barátaimmal.Mivel eddig elő sem vettem az angolt,mondtam tegnap anyának,hogy most a nyárra kicsit pihentetni szeretném és elkezdett velem veszekedni,hogy mehetek majd eladónak a sarki ABC-be meg hogy mit akarok így kezdeni az életemmel és hogy ő mindent megad nekem,csak annyit kér,hogy tanuljak.De elfáradtam,a tavalyi évem szörnyű volt,olyan emberekkel ment tönkre a kapcsolatom egyik pillanatról a másikra,akik borzasztó fontosak (voltam) nekem,szóval lelkileg kikészültem.Csak 2 hónapot szeretnék pihenni,utána kezdődik a gimi...


Már odajutottam,hogy utálom az angolt,gyomoridegem van,ha csak rágondolok...Szóval én így nem akarom még 4 éven át emelt szinten tanulni,az biztos.Eléggé önbizalomhiányom van és tegnap is hatalmas bátorság kellett ahhoz,hogy elmondjam anyának ezt az egészet,de utána úgy viselkedett velem,hogy egész este csak sírtam és az étteremben is elkezdtem sírni(ott voltunk,mikor felhoztam a témát) és mindenki előtt közölte velem,hogy fejezzem be a "hisztit" vagy felpofoz.Meg folyton azzal jön,hogy az egyik ismerőse lányának már megvan a középfokú írásbelije és hogy majdnem maximális felvételit írt és hogy különórákra jár még a nyáron is,nem olyan lusta,mint én.

Ok,nem lett maximális a felvételim,de felvettem arra a tagozatra,ahová menni akartam(emelt angol-töri) és én már ennek is örülök.De az angoltól kikészülök,már utálom...



2012. júl. 18. 11:36
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
23%

Én meg szeretnék 2 hónapot pihenni a nyáron, de nem megy mert csak 20 nap szabim van. Ahogy az emberek többségének is.


Ne nyafogj, örülj, hogy amúgy te osztod be az idődet és akkor tanulsz amikor akarsz, több millióan szívesen lennénk a helyedben. Valószínűleg csinálnék inkább 5 középfokot akármiből, még kínaiból is, ha választanom kéne, hogy ez, vagy egész éves meló.


Tudom keményen hangzik és biztos nem fog tetszeni, de ez csak neked probléma, mire felnősz majd visszavágysz ezekbe a pitiáner mélypontjaidba, hidd el.


Napi pár órát foglalkozol vele, nézel angol filmeket, az még szórakoztat is, azt annyi, mindenki megnyugszik.

2012. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Eddig hogy tanultad az angolt? Mennyit jártál magántanárhoz? Mellesleg szerintem pont nem az a lényege az angolnak, hogy előre bemagoljon valaki bizonyos szövegeket (nyilván nem a szavak tanulásáról beszélek). Amúgy meg 15 évesen MÉG tök mindegy, hogy van-e nyelvvizsgád, vagy sem. A gimi 4 éve alatt nagyban változni fog a tudásod, és lehet 5x olyan könnyebben fogsz levizsgázni - márha tényleg meg nem utáltatják veled. És szerintem abban igazad van, hogy kell az agynak is egy kis pihenés- épp ezért van a nyári szünet. (30 éves, közgazdász, angolul beszélő nő volnék)
2012. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
37%
szerintem is elég napi egy óra angol és mondjuk hétvégén szünet. Ez semmi, hidd el mások többet is tanulnak, vagy épp dolgoznak a nyáron. Én 16 évesen tettem le a középfokot, azt követte még másik két középfokú, és hidd el baromi lusta vagyok, de bizonyos időt rászántam. Ehhez képest van ismerősöm aki a diplomáját nem kapja meg, mert még nincs nyelvvizsgája, van akit meg azért nem vettek fel az egyetemre mert hiányzott az a pár pont, ami a nyelvvizsgáért járt volna. Egy középfok nem olyan nehéz, és simán meg tudnád csinálni ha akarnád
2012. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, én nem akarok neked okoskodni, de egy évvel vagyok idősebb nálam, és komolyan azt kívánom, bár megcsináltam volna tavaly a középfokút, de sajnos nem, ezért most kicsit túlvállaltam maga, mert augusztusban osztályozóm lesz, októberben előrehozott érettségim + nyelvvizsgám.

Hidd el, ez az az idő, amikor a legkevesebb erőfeszítéssel le tudod tenni. Jövőre talán te is bevállalsz valami előrehozott érettségit, és utána már azt is letudod, akkor már csak a többi van hátra.

Én heti egyszer járok angoltanárhoz, bár a tételeket még nem tudom, a nyelvtan nagyon jól megy így is, hogy egy héten egyszer tanulok. A tételeket be kell seggelni, ennek én sem örülök, mivel gyűlölök, képtelen vagyok a magolásra, de ami muszáj, az muszáj.

Keress inkább egy másik angoltanárt, aki tud foglalkozni veled, úgy könnyebb!

2012. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
66%
egy évvel vagyok idősebb nálad* - jav. bocsi:)
2012. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
34%
Kimész egy hónapra Angliába, többet tanulsz, mint eddig egész életedben. Használj ki minden lehetőséget, amivel külföldre mehetsz, az éri a legtöbbet, ha csak angol beszédet hallasz.
2012. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, apukád hogy áll a témához?

Egyébként szerintem van igazságod, mérhetetlenül utálom az olyan szülőket, akik a gyerekeik jelenét akarják tönkretenni a saját maguk által elképzelt ideális jövőért... és pedagógiailag is csak mérhetetlen kárt okoznak, megutáltatják a tanulást...

2012. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
22%

Ne parázz a középfokún, mert baromi könnyű! Én szinte elröhögtem magam, hogy ez most mi? Olyan semmi volt. A felsőfokúval már kicsit megszenvedtem, de az sem volt nehéz! Kár, hogy nem azzal kezdtem. Szerintem nem kéne ennyire erőltetni, mert már a középfokú sem elég sehová szinte!

Suli végére meg simán megcsinálod a felsőfokút is, ez a középfokú csak időpocsékolás. Ő régi rendszerben tanult, fogalma sincs arról, mi van manapság. Azt hiszi, hogy egy középfokú olyan nagy dolog. Hát marhára nem. Elég lesz majd a felsőre tanulnod.

2012. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

én megértelek. nem is értem azt, aki mondja, hogy anyukádnak igaza van, hogy állandóan buzerál a tanulással.

persze, kell de hát nyáron mindenkinek jár a kikapcsolódás. Főleg ha iskolaidőben rendesen, szorgalmasan tanulsz. A felnőttek is elmennek szabadságra.

Ez olyan, mintha neked a tanulás lenne a munkád, azért kapsz fizetést (zsebpénz, van hol laknod, étel, stb.)

ilyenkor kell inkább lófrálni, barátkozni a szünetben.

Szerintem az lehet a baj, hogy a saját vágyait akarja veled eléretni.

Mondd neki, hogy hagyjon gyereknek lenni, szórakozni, utána fogsz még eleget szívni..

2012. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Amikor Szent-Györgyi - a 40-es évek elején!!! - rektor lett a szegedi egyetemen, szórakozóhelyet létesített az egyetem területén. Amikor ezért persze támadni kezdték a derék vaskalapos "konzervatívok", elmagyarázta nekik, hogy aki nem tud kikapcsolódni, lazítani meg szórakozni, az utána tanulni sem tud normálisan...
2012. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!