Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nehéz egy szülőnek...

Mennyire nehéz egy szülőnek elfogadnia, ha valamelyik gyereke nem akar utódokat?

Figyelt kérdés

Nagyon kínos erről beszélnem, de úgy érzem, mindenkinek jót tennék azzal, ha nem házasodnék meg és nem lennének gyerekeim sem. A környezetemet, rokonaimat ez bizonyára sokkolná, mert én vagyok az az ember, akiről egyszerűen semmi rosszat nem feltételezne senki, mivel kellemes és szimpatikus embernek gondolnak.

Az igazság az, hogy belül nagyon negatív emberré váltam az utóbbi években. Tele vagyok gyűlölettel, frusztrációval és kisebbrendűségi érzéssel. Az én fajtámat elég durva szavakkal szokták illetni, amikor kiderül, milyenek valójában.

Mivel sem jó férj, sem jó szülő nem lenne belőlem, ezért nem is akarok egyik sem lenni.

Nem szeretném elmondani senkinek a valódi okot, nem akarom összetörni őket. Van valamilyen magyarázat, amit elfogadhatóként előadhatnék?



2012. okt. 19. 23:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak.


Kérdező!

Mégis miért nem kérsz segítséget?

Hidd el, csak először elmenni nehéz, utána te magad is bátrabban mész, mert ott majd rájössz, hogy ezen semmi szégyellnivaló sincs!

Könnyen lehet, hogy ez egy depresszió, amit úgy tudnak gyógyítani, hogy teljesen felépülnek belőle.

2012. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Elmentem több pszichológushoz, azután kineziológushoz, azután reikire, ezenkívül elolvastam önfejlesztő és motíváló könyveket és megnéztem videókat. Nem ért semmit az egész. Az én problémámon nem lehet segíteni.
2012. okt. 20. 10:36
 13/41 anonim ***** válasza:

Akkor talán orvoshoz menj, pszichiáter szakorvoshoz.

A pszichológus nem orvos és nem tud diagnosztizálni. Egy pszichiáter viszont igen. A pszichiátriai kezelést ki szokta egészíteni a pszichológus, de helyettesíteni nem.


Szerintem ha már reikin voltál, akkor igazán megér egy próbát. Akár neten is találsz magánrendeléseket.


És mondom, semmi szégyellnivaló nincs ezen, minden embernek lehet olyan problémája, főleg a mai világban, amivel úgy érzi nem tud egyedül megbirkózni.

2012. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

De, megértettem.

Mi az, hogy a TE fajtádat ??

Nagyon sokan váltak negatívvá mostanában, ez nem ok a halálra..Nem tudok okot a halálra..pedig nem vagyok fiatal. Nem vagyok egészséges...

Van bakkancslistám..Elég nehezen haladok vele...

De tavaly fürödtem a tengerbe, láttam Görögországot..

Célnak lenni kell..különben megette a fene az egészet..

Ha eldobod magadtól az életet, mert a könnyebb utat választod, mit gondolsz, milyen bánatot okoznál a szüleidnek, akik szerettek..

Az öngyilkos ember nem gondol a hátrahagyottak fájdalmára..ezt semmilyen unoka NEM pótolná..

Menj orvoshoz.

Hagynál magad után egy örökös lelkiismeret furdalást, ugyan mibe segíthettek volna...

Az élet sajnos nem mindig rózsaszín..De úgy gondolom, nincs jogunk a másokét feketévé tenni..Mert a sajátkezű haláloddal milyen színt hagynál?? Feketébbet a pokolnál.

2012. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Majd délután leírom. De nagyon nehéz erről beszélni és szerintem garantáltan ellenszenves leszek tőle.
2012. okt. 20. 11:06
 16/41 anonim ***** válasza:
Meleg vagy?
2012. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Írd le..Mond már, ha meleg, az sem tragédia.
2012. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
"De van probléma, mert mentálisan komoly bajok vannak velem". Nem értem, nekem intelligens embernek tűnsz, ne viccelj már... Én is tudnék itt olyat írni magamról, amitől elszörnyednél, nem is beszélek ezekről, mert szégyellem őket. És engem is kedvesnek tartanak, még jó, hogy nem olvasnak a tudatomban.
2012. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel miért lennél olyan ellenszenves. Az öngyilkossági gondolatokkal nem jó játszani. Keress pszichiátert. Lehet egy egyszerű antistressz tabletta segítene rajtad.
2012. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Földön nincsenek angyalok..Van itt "bűne" mindenkinek..

Nem hiszem, hogy a Tied olyan nagy lenne..

Néha jó, hogy nem látják az én gondolataimat se !!!

Mert én se vagyok egy Terézanyu..

2012. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!