Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít a 18 éves lányom és...

Évi59 kérdése:

Kikészít a 18 éves lányom és a 24 éves fiam, mit tennétek a helyemben? 53 éves budapesti anyuka vagyok, akit 3 agyműtét után leszázalékoltak, vagyis: nem dúskálunk anyagiakban.

Figyelt kérdés

A férjem egy szelíd ember, aki (velem együtt) mindent megtett azért, hogy a két gyerekünknek „mindene” meglegyen, vagyis első helyen mindig a család állt számunkra. Beláttam mára, hogy túlzottan engedékenyek voltunk, és az általunk helyesnek vélt demokratikus nevelés csak rosszhoz vezetett. A lányunk most fog érettségizni, jó tanuló, de itthon elviselhetetlen, állandóan követelőzik, mivel egy nagyon gazdag társaságba került, akiknek természetes, hogy mindent megvehetnek. Velünk rondán beszél, üvöltözik, ha nem kap meg valamit, beszélni vele nem lehet, mert szó szerint leüvölti a fejünket, semmiben nem segít, állandóan azt vágja a fejemhez, hogy rossz (ennél keményebb jelzőkkel!) anya vagyok. Ha ezt nekem meséli valaki, hogy egy ’gyerek’ a szüleit állandóan terror alatt tartja, el sem hinném. Szerinte neki minden jár, mert ő ugye tanul, így semmit nem kell tennie egyebet. Havonta 25 ezer forintot kap tőlünk (nagy nehézségek árán), amit persze elkölt, úgy, hogy azt üvölti, hogy semmi közöm hozzá, mire. Aztán kezdődik a követelésáradat. Most fejébe vette, hogy fizetősre fog menni az egyetemen, és persze hozzám vágta, hogy kezdjünk el gyűjteni a tanulmányaira. Nem bírom tovább, próbáltam vele leülni megbeszélni a dolgokat, nem járt eredménnyel. A fiunkat pedig, akit - miután többször meglopott bennünket -, nagy nehezen kiraktuk itthonról 6 hónapja, mert érettségi után egy szakmát volt hajlandó elvégezni, és megszerezni az OKJ végzettséget, pedig négy évig járhatott nappalisként tanulni, végig mi tartottuk el. Azért tartom reménytelennek a helyzetet, mert most sem hajlandó munkát keresni magának, vasárnaponként eljön hozzánk, és elpanaszolja, hogy nincs pénze, azt várja, mi adjunk. Csak azért iratkozott be egy OKJ oktatásra, hogy felvehessen diákhitelt, amiből megpróbálja fenntartani magát. De nem jár be tanulni, csak beiratkozáskor járt bent. Nem érti meg, hogy a hitelt vissza is kell majd adni. Nem tudom, mit tegyek, mert semmiben nem hallgat ránk: munkát nem keres magának, nem tanul, közben állandóan azt mondogatja, hogy melyik haverját mennyi pénzzel támogatják otthonról. A férjem nem képes a sarkára állni, mert még mindig azt hiszi, hogy mindennek a megoldása a mi kötelességünk. Én már nem bírom tovább az állandó veszekedéseket, reménytelen vitákat.

Nincs szükségem letolásokra, mert tudom, hogy sok dologban mi (a férjemmel rontottuk el), de a tűrőképességem végére értem, és úgy érzem, akár a halálba is menekülnék, mert nem bírom tovább. Ha van hathatós ötletetek, arra lenne szükségem, mert nincs kihez fordulnom.



2013. febr. 19. 10:48
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/219 A kérdező kommentje:
Én már azt várom, hogy eljön az az idő, amikor külön élnek majd, talán akkor majd normalizálódik a kapcsolatunk... Ti együtt laktok? Meggyőződésem, hogy külön élet esetén távolról sem lenne ennyi súrlódás, csak végre már eljuthatnánk ide!
2013. máj. 13. 22:23
 142/219 A kérdező kommentje:

Talán önzésnek tűnik az előző gondolatom, de egy kis nyugalomra vágyom, és talán akkor majd a pozitív érzelmek is előjönnek???!!!

Csütörtökön megint családterápia. Utána majd jelentkezem.

2013. máj. 13. 22:26
 143/219 anonim ***** válasza:
100%
Biztos könnyebb lesz, ha a saját lábukra tudnak állni. Nekem a szüleimmel és a bátyámmal is nagyon rossz kapcsolatom volt, de amióta elköltöztem, egész jól működik a dolog. Mondjuk nálunk édesanyám volt a legnagyobb probléma forrása, mert olyan mértékű hangulatingadozásai vannak (bipoláris zavar - nem hajlandó gyógyszert szedni), hogy azt elég nehéz tolerálni.
2013. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Én együtt lakok a fiammal, és a barátnőjével.


A fiam 10 év alatt 6 millió ft-al károsított meg, mert nem dolgozik, és mindent nekem kell rendezni.


ÉS NEM LEHET VELE CSINÁLNI SEMMIT, MERT IDE VAN BEJELENTVE.

A LAKÁS TULAJDONOSA ÉN VAGYOK, ÉS NEM LEHET KIJELENTENI SENKIT. A BARÁTNŐJÉT SE, PEDIG AZ CSAK IDEIGLENES LAKÓ, ÉS JÓ SZÍVVEL MEGENGEDTEM, HOGY BEJELENTKEZZEN, MERT ANÉLKÜL NEM KAPOTT VOLNA MUNKÁT.


NINCS JOGOM A SAJÁT HÁZAMBAN, 3 EMBER HELYETT EGYEDÜL FIZETNI AZT VAN JOGOM.


MINDEN NAP ISZIK A FIAM, ÉS HAJLÉKTALANOKKAL TÖLTI AZ IDŐT A VÁROSBAN.


GYALÁZZA A CSALÁDOT, SZÓ SZERINT.

2013. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/219 A kérdező kommentje:

Nem csodálom, hogy elkeseredtél, de nem értek azzal egyet, hogy nem tudod kirakni őket, ha tényleg ezt akarod!!! Amennyiben a Te tulajdonodban van a lakás, minden gond nélkül ki tudod rakni őket, cuccokkal együtt, már, ha van nekik bármijük is! Tudom, hogy kívülről minden egyszerűnek tűnik, de jogilag mindenképpen Neked van igazad! Kérdezd meg egy ügyvédtől: ingyenes fórumon például: www.jogiforum.hu Ha pedig kijelentetted őket, kényszerkijelentéssel, akkor még rendőrt is lehet hívni, ha zaklatnak, magánlaksértésért elviszi. Szerintem, hathatós, drasztikus lépés nélkül, meg fogsz bolondulni, továbbá, soha nem tanulják meg, hogy mit jelent az önfenntartás és a felelősség.

A barátnője sem csinál semmit? Hány évesek? Ha nem lépsz, állandóan az ő adósságaikat fogod fizetni, meg a rezsijüket!

2013. máj. 15. 15:57
 146/219 anonim ***** válasza:
100%

Kockasajt, ezen én is meglepődtem, hiszen tulajdonosként - ha nincs haszonélvezete a fiadnak - jogod van kijelenteni őket.


Csak vigyázz, mert volt itt olyan kérdés, hogy a kérdezőt átverték a polghivban...

2013. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Egyedüli tulajdonos vagyok, haszonélvezet sincs a házon senkinek.


A fiam barátnője dolgozik, közmunkás volt, 47.000-ért, de bazi nagy telefonadósságot csináltak, azt törlesztették, meg most kell a gyerektartásra, 12-14 éves fiai vannak, az apjuk neveli őket, most kért első ízben gyerektartást, és még nem is tetszett.


Mától van rendes munkája, több pénzért..

ma is óriási cirkusz volt, mert ivott a fiam, és anyám füle hallatára úgy beszélt velem, hogy anyám el sem akarta hinni, ha nem hallja.


Nem ilyen családban nőttem fel, nem tudom ezt megszokni.A volt férjem ivott, de mindig dolgozott, ezt a lustaságot nem láthatta, meg hogy nem fizetünk, nem dolgozunk, és nem engedtük meg ezt a viselkedést, de nem bírunk vele.

2013. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Szerintem a csaj is tölti az agyát, rendesen.


MERT:


neki eddig olyan kapcsolatai voltak, hogy eltartották. Hoppá.

Se gyerektartást nem fizetett, csak dolgozgatott néha, vagy nem.


Tehát ő így lakik valahol, hogy rászoruló,kell egy férfi mellé, önállóan nem is akar erről gondoskodni.

Hát aki a gyerekeit nem neveli, és még neki állt feljebb, hogy májusban bíróságra kellett menni.


Volt olyan karácsony, hogy a fiam ajándékát adtam neki, adja oda a gyerekeinek, mert nem volt egész évben 2 x 1000 ft-ja, 1-1 spary-ra, vagy csokira.


de cigi, üdítő, meg a fiamnak pia van.

2013. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%
A 145-öss kommentre válaszolok, hogy utánanézek a hivatalban a dolognak.
2013. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha van változás, írd meg. Jó lenne, ha nálad is történne valami jó fordulat.

Azért elkeserítő a helyzet, mert a saját gyerekünkről van szó.


Persze, a fizikai távollét megoldható, de az ember szívében elevenen ég a fájdalom tüze.

Az érzelmi kapcsolatot nem lehet csak úgy elvágni.


Hm...

2013. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!