Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 29éves nő vagyok és az anyukám...

29éves nő vagyok és az anyukám elő akarja írni, hogy kit szerethetek. Ti ezt engednétek neki? Kikérhetném a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Szerelmes lettem a férfibe, akivel nagyon egy hullámhosszon vagyunk lelkileg is. Igen rendes, megbízható, kedves és nem utolsó sorban megfelelő egzisztenciával is rendelkezik.

Anyukámnak az a baja, hogy nem a mi városunkban lakik, hanem Budapesten.

Őszerinte "ott eleve nem élnek rendes emberek"...

Anyukám valószínűleg úgy számított, hogy helybeli lesz a férjem és így naponta meglátogathat majd minket, hogy teljesen belefolyjon a mindennapjainkba, meg persze a leendő unokák nevelésébe.

Most minden erővel el akar tiltani a kedvesemtől.

(Már öngyilkossággal fenyegetődzik, hogy bevesz gyógyszereket.)


Ti mit szólnátok, ha az anyukátok, vagy az anyósotok szeretne ennyire beleszólni az életetekbe?

(Légy szíves csak normálisan válaszoljatok, hogy majd meg tudjam mutatni neki a válaszaitokat, mert "őszerinte én nem vagyok normális", hogy másik városból választottam párt magamnak.

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2013. júl. 6. 21:34
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
0%

18 és 20-as. Ennyire nem vagytok realisták? Hol éltek, álomvilágban, rochild báró fiai vagytok?


A mai világban, ahol emberek vidéken 22ezer FT segélyből és 47 ezerből meg létminimumból élnek, azt hiszitek úgy működik:

-itt egy pasi, na holnap költözöm!

-Igaz, hogy egy fillérem sincs, de szerelemből majd megélünk!

-Igaz, hogy vonatra a pénzt anyuék adják, de érdemes haragban elvállunk, mert van egy elvállt pasi és szerelemből megélünk Pesten!

-Igaz van családja, gyerektartást fizet, de gyermeket akarok tőle! Szerelemből megélünk majd!


-Hááát, holnap odaköltözöm, igaz se munkám ott, se ismerettségem, de itt azt tanácsolják , hogy költözzem!


Most van ott a jelenlegi helyeden munkahelyed? ..és ez valóban így működne, hogy holnap odaköltözöl?


Egyébként nem egy menekülés számodra ez a kapcsolat 29 évesen, mert a lelki szemeid előtt már a 30 kering, magányosság tükrében?

2013. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

21 éves voltam amikor megismertem a nálam 10 évvel idősebb férfit, aki ráadásul más városból is volt mint én. Az én anyukám sem ugrándozott örömében a korkülönbség miatt, de vette a fáradtságot és megismerte és ezennel meg is értette miért szeretem ennyire. Azóta Budapesten élünk, eltelt 4 év jegyben járunk és jövőbe lesz az esküvőnk.

Merj lépni és ne hagyd magad zsarolni. Anyukád nem lehet ennyire önző! Kitartás és cselekedj!!!

2013. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 The Other ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp próbálj meg elköltözni másik városba, akkor is, ha nem jön össze a dolog a jelenlegi barátoddal.


29 évesen már önállóan kellene döntéseket hoznod (természetesen, ha bizonytalan vagy, akkor kikérheted az anyukád véleményét), nem pedig a mamának parancsolgatnia. Az pedig "különszám", hogy a pletykás barátnőit is belevonja a család életébe. Mert a barátnőknek végképp semmilyen joguk nincs dirigálni!


És az is milyen beszűkült mentalitás, hogy "Budapesten nem élnek rendes emberek"? Nem vagyok pesti, de nem hiszem, hogy ott az a közel 2 millió ember egyöntetűen gonosz, rosszakaró lenne. Ekkora baromság még a középkorban sem terjengett!


Szóval azt mondom, hogy párkapcsolattól függetlenül MENEKÜLJ a jelenlegi lakhelyedről, mert meg fog lelkileg nyomorítani a "kedves anyuka"!

Fogadja el, hogy a pici lánya felnőtt és saját akarata van! Ha nem tudja, és ez traumát okoz neki, akkor kérje pszichiáter segítségét!

2013. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

29!!!éves vagy! Nem 9!!!

Fenyegetőzik? Csinálja! Ez az élet rendje, hogy a gyerek kirepül. Egyedül lakik majd így, igaz?

És ha pesti a szerelmed, akkor mi van? Ha győri vagy mittomén lenne akkor az lenne a baja!

Miért engeded, hogy zsaroljon? Pakolsz és mész!

2013. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
0%

24-es. Nem látod a 21-es hozzászólásomat?


Egyszerűen nem értem, hogy egyesek hol élnek?

2013. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
Anyád összeül mindennap a 3 barátnőjével? Akkor? Mit aggódsz? Még sajnálni se kell, ott a társasága, van kivel eltölteni az idejét, leléphetsz nyugodtan, hogy végre élhesd az életed. Még mielőtt a nyomorék anyuci seggébe bújt ciki vénkisasszony kategória leszel, aki egy normális csávónak se kell, majd valami gyógyegér anyuci pici fia vet rád max. szemet. Sőt, az is lehet, hogy inkább a szüleitek hoznak majd össze titeket. Szép kilátások, nem?
2013. júl. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem Kérdező, nem engedtem volna, és a zsarolásokkal sem törődtem soha... (engem is próbált zsarolni anyám, esküvő-témában anno, el is ért vele végső soron 2 hét pszichiátriai beutalást - önmaga számára)

Ha nem akarod, hogy egy folyamatos pokollá váljon az életed, ahol mindenben azt kell tenned a következő évtizedben, amit anyád és a barátnői jónak látnak mert különben újra és újra bezsarolnak és befenyegetnek, akkor menekülj, bármit is mond vagy tesz.

2013. júl. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszait.


(Kivéve a 38%-os hozzászólónak, akinek annyira betegek a többszöri hozzászólásai, hogy látom, hogy már Ti is nullára értékeltétek.)

2013. júl. 7. 04:32
 29/54 A kérdező kommentje:
(Mire leírtam a sorokat, a 38%-os, már csupán 28%-os lett. Nem semmi!)
2013. júl. 7. 04:39
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak egyáltalán mi köze van az életed döntéseihez, ha nem kéred a véleményét?


Én megmondanám neki, hogy "Anyám, te végtelenül önző vagy, csak magadat szereted, és engem egyáltalán. Nem gondolsz arra sem, hogy te nem leszel mindig mellettem, mert idős leszel, és meghalsz egyszer, nekem pedig még most lenne lehetőségem arra, hogy családot alapítsak és gyermekeket szüljek. Ha melletted maradok, akkor egyedül fogok meghalni egy utolsó tetves retkes szociális otthonban magányosan. Ha most férjhez megyek, akkor gyerekeim lesznek, neked pedig unokáid. Engem meg ne zsarolj azzal, hogy öngyilkos leszel, mert ez a legaljasabb, legtisztességtelenebb módja az önzésnek. Undorító, amit csinálsz."

2013. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!