Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérem segítsenek! Lányom...

Kérem segítsenek! Lányom (homoszexuális) kapcsolatban él, rokonokkal nem tudom tisztázni (bővebben lent), mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
31 éves lányom 4 éve mondta el itthon, hogy leszbikus és kapcsolatban él egy lánnyal ezt mi nagyon nehezen fogadtuk el, de a kapcsolatunk megóvása érdekében beletörődtem, lányom külföldön él és évente kétszer jön haza 3-4 hétre. A fiamnak aug. végén lesz az esküvője, melyre természetesen hazajönnek a lányomék is, viszont a rokonok miatt tartok attól, hogy elkezdenek róluk pletykálni és ez lesz a téma végig! Legfőképpen a testvéremékről van szó, akik mindig kérdezgetik a lányomat, hogy van-e barátja, mikor megy már férjhez. Tavaly karácsonykor itthon voltak, közös ebéd volt mely majdnem botrányba fulladt. A lányom azt mondta elhozza a barátnőjét és nem fogja azt hazudni,h ogy csak a sima barátnője. Sajnos a rokonok olyanok, hogy ha ez kiderül még az előtte való napon lévő leánybúcsún, mindenki erről fog beszélni a fiam esküvőjén. Fogalmam sincs mit tehetnék, az a probléma, hogy még a nagyszülők sem tudnak róla, lányom viszont most készüli elmondani mindenkinek. Tanácstalan vagyok kérem segítene valaki?
2013. aug. 9. 16:33
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól értem, jelenleg az a legfőbb probléma, hogy éppen a fiad esküvőjén robbanhat a "bomba", és - érthető módon - aggódsz amiatt, hogy tönkre lesz téve az ünnep, az ünnepi hangulat... A leírásod alapján Te végül beletörődtél abba, hogy a lányod egy lányt szeret... Én azt gondolom, valahogy meg kellene próbálni nagyon óvatosan, finoman beszélni a lányoddal arról, hogy legyen tekintettel a testvérére, és ne éppen ezen az alkalmon (vagy az előtte lévő napokban) mondja el az igazat a rokonoknak.
2013. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Nem faluban élünk, hanem a fővárosban viszont mint mondtam, a korombeliek már nem tolerálják ezt annyira, mint a fiatalok.
2013. aug. 9. 16:54
 13/53 anonim ***** válasza:
13%

Azért szögezzük le, hogy ez egy valós probléma, és írhattok amit akartok, ez nem természetes. Persze születés óta stb. Ne értsetek félre, engem a sajátomon kívül senki szexuális beállítottsága nem érdekel, de könyörgöm. Minek szítani a feszültséget, minek kitenni egy családot ennek. Senkinek semmi köze hozzá, hogy otthon a hálószobában mit csinálnak, de az utcára társaságba nem való és kész.

Elhánynám magam, ha akár lány akár fiú előttem csókolózna, vagy összeölelkezve fennhangon hirdetné, hogy ő más.

Ha a gyerekem lenne más, akkor se tudnám elviselni a nyilvánosságot. Szeretném a fiamat ugyanúgy, de nem tartom jónak ami ezzel kapcsolatba megy.

Én megértem a kérdezőt, az aggályait, és azt is hogy nem szeretne ezzel a teherrel a nyakába itt maradni, míg a lánya a botrány kirobbantása után angolosan távozik, és fél év múlva jön haza.


A válaszom tehát annyi, hogy kérd meg a lányodat, hogy csak akkor menjen el, ha ezt a terhet nem pakolja rád, és tekintettel lesz a te érzéseidre. Te tekintettel vagy rá, mert elfogadod, de ez el is várod.

2013. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó, ez a problémám. Nem szeretném ha ez az alkalom arról szólna, hogy na most jól kitárgyaljuk a lányomat és ettől lesz emlékezetes, egy ismerős sem tud a dologról. Fiam régóta szeretné elvenni a barátnőjét, szép esküvő lesz, félek hogy minden oda lesz, nagyon bánnám és a fiamék sem rajonganának érte.
2013. aug. 9. 16:57
 15/53 A kérdező kommentje:
Ezt még 11-es válaszolónak szántam, 13-as én ezt is elfogadom, nekem sem volt könnyű de nem tudok mit csinálni, az Ő élete, felnőtt ember.
2013. aug. 9. 16:59
 16/53 anonim ***** válasza:
92%
Én minden gátlás nélkül egyszer-és mindenkorra nyilvánosan bejelenteném a rokonságnak. Hozzátenném, hogy nem szeretném a hátam mögötti sutyorgásokat és megjegyzéseket. Ez van - zárnám a mondandómat. Biztos egyeseknek leesne az álla, de egyből elhalna a pletyka. Nem volna miről beszélni a továbbiakban.
2013. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%

Amelyik ember odamegy az esküvőre, és a fiatal pár helyett azzal van elfoglalva, hogy úristen, Juliska egy nővel jött, és ezen csámcsog, annak megmutatnám, merre van az ajtó...


Az intoleráns emberek ellen más megoldás nincs, mintha nem vesznek róluk tudomást. Minél többször látják a lányodat a párjával, annál kevésbé fognak rajta megdöbbenni. Majd lesz más érdekes, amiről dumálhatnak...

A kedvükért felesleges titkolózni, vagy egyedül elmennie a lányodnak a tesója esküvőjére. Gondolom, a fiad szívesen látja a párjával együtt. Ha ez így van, onnantól tökmindegy a rokonság véleménye.

Ha az esküvőmre készülődnék, és a legjobb meleg barátom el akarná hozni az aktuális pasiját, gond nélkül rábólintanék. Sőt, meg se kéne kérdeznie, evidens lenne. Akinek meg nem tetszene, nincs ott keresnivalója. Pedig ő "csak" egy barát, nem a testvérem.

2013. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
71%
A 11-es válaszoló vagyok. Esetleg beszéltél erről a fiaddal? Ő esetleg nincs olyan jó kapcsolatban a testvérével, hogy tudjon rá hatni?
2013. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
63%

A fiad esküvője NEM arra lett kitalálva, hogy a lányod szépen kitálaljon. Nem értem ezt hogy gondolja egyáltalán, én tuti nem tenném ezt a testvéremmel, ez A PÁRRÓL SZÓL, nem pedig a családtagok titkainak felfedéséről.

Az egy dolog, hogy el kell fogadni meg minden, de legyne már benne annyi, hogy nem most borítja a bilit, eleve nem értem miért kell ezt külön bejelenteni mindenkinek.

Mondom ezt leszbikusként.

2013. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
81%
ha a rokonság cirkuszt csinál, te is készülj fel, biztos tudsz róluk egy két olyan sztorit ami miatt majd befogják a szájukat. A másik megoldás h beszélsz a fejükkel h ne próbálják elrontani a fiad esküvőjét mert gondolom az ő esküvőjüket se zavarta meg senki.
2013. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!