Antimotiváló szülők?

Figyelt kérdés

Engem ilyen kis tápos gyereknek neveltek, hogy mindent megkaptam. Ugyanakkor meg állandóan baxogatott apám, hogy anyám miért vesz meg nekem dolgokat (hát nem kell nagy fényűzést elképzelni, de kicsit jobban éltünk, mint az átlag). Anyám keres csak a családban.


Akkor ott van még keresztanyám, aki nem házasodott, úgyhogy éppen pénze neki is van. Tőle is kaptam sok mindent, de ezért cserébe elvárásokat támaszt, teljesen olyan módon, mintha a szülöm lenne.


Kijárattak velem egy egyetemet a "fiam te CSAK tanulj" filozófiával. Ennek következtében lett egy diplomám 0 tapasztalattal és 0 talpraesettséggel.


Itt vagyok 24 évesen diplomával, több mint egy éve munkanélküli pályakezdőként


Most kaptam egy munkát, de csak 5 napos, ilyen call-centeres, szóval még az se biztos, hogy végigcsinálhatom, mármint hogy egyáltalán fognak e fizetni.


Keresztanyám felhív, és ilyen közömbösen konstatálta, hogy lett ez a munka. SOSEM dolgoztam még sehol. Otthon minden semmirekellőnek elmondtak, a jövőmet apám börtönbe vizionálja kisgyerek korom óta. Rákeni arra, hogy azért lettem ilyen, mert 11 éves korom óta számítógépezem. A saját felelősségét rám hárítja meg ahova éppen tudja.


Egész életemben azt kaptam, hogy semmire se vagyok jó, és semmi se lesz belőlem


Tudom, hogy ciki, hogy 24 évesen BME-s diplomával csicskamunkát is alig találok, de nekem még ez is eredmény!


Reggel még örültem, hogy lett ez a munka, de mostmár igy nem nagyon.


A szüleim mindig gondoskodnak arról, hogy érezzem az alsóbbrendűségemet és a értéktelenségemet.


2013. szept. 3. 18:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/143 A kérdező kommentje:
hát ezt diákmunka szervezeten keresztül kaptam, és azt mondták, hogy van alapbér.
2013. szept. 3. 18:34
 12/143 A kérdező kommentje:
BME gépészt végeztem (csak BSc, aztán is 1 év csuszással).
2013. szept. 3. 18:35
 13/143 anonim ***** válasza:
21%

"Most kaptam egy munkát, de csak 5 napos"


Hát ne haragudj,de nálam egy 5 napos munkahely,ahol még pénzt se kapsz,nem tűnik nekem sem valami nagy eredménynek....

2013. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/143 A kérdező kommentje:
hát nagyszerü, örülök, hogy te ilyen penge vagy, hogy csak ugy kapsz munkát. Én nem kellek annyira a munkaadóknak. Nem kellhet mindenki annyira a munkaadóknak/lányoknak/stb.
2013. szept. 3. 18:36
 15/143 anonim ***** válasza:

ma 18:34


És mennyi?

Vagy elfelejtetted megkérdezni,azt írod nem biztos hogy lesz belőle pénz....ha van minimálbér,akkor viszont ha csak 5 napot dolgozol le,azt is megkapod...most akkor nem értem...

olyan összefüggéstelenül beszélsz

2013. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/143 A kérdező kommentje:

eddig pesten probálkoztam elhelyezkedni a gépészmérnök képzettségemmel, sikertelenül. Most azt vágják a fejemhez, hogy menjek györbe....háááát igen, ott biztos minden hülyét felvesznek, ott nincsenek elvárások...Meg itt van lakásom, hagyjam itt az egészet, és költözzek majd valami kis faluba, ahonnan bejárok győrbe....széééép elgondolás.


És ha nem kellek győrbe sem? Akkor mi lesz a következő? Külföld? És ha ott sem?

2013. szept. 3. 18:38
 17/143 A kérdező kommentje:

400valamennyi alap órabért mondott a csávó + jutalék.


De beszéltem ismeröseimmel, akik probálkoztak már diákmunka keretében ilyen call centeres dolgokkal, és mondták, hogy van próbanap, amit nem biztos, h kifizetnek.

2013. szept. 3. 18:39
 18/143 anonim ***** válasza:
68%

"hát nagyszerü, örülök, hogy te ilyen penge"


Miért lennék penge?

Nekem még látszik hogy semmi tapasztalatod a való életből....

Igen,egy 5 napos munka kb arra jó,hogy az ember kitörölje vele a se...ét!

Mondanám szerinted azt a főbérlőnek,hogy "Bocs,csak öt napos munkát találtam,így nem tudom fizetni az albérletet!"

Nekünk addig kell mennünk,amíg nem találunk munkát....sajnos nincs senki,aki eltartson minket,te meg már 24 éves vagy(ne haragudj,de a felfogásod alapján kb 16-17 évesnek gondolnálak),felnőtt ember,csak nem gondolod hogy van ez a 5 napos meló "azt jóvan!"

Elhiszem hogy munkanélküliség van,de ha az ember eltökélt,és próbálkozik,olyan nincs hogy nem talál semmit....manapság mindenki azt hiszi,hogy ha elküld egy önéletrajzot a gépéről,akkor minden oké....

A munkáltatók azt szeretik,ha az illető személyesen viszi el,így megmarad az illető az emlékezetükben,sokkal személyesebb!

Nem azt mondom,hogy azonnal sikered lesz,de ha ilyen kamu munkákkal megelégszel,szerintem az se normális....


Most tényleg mit vársz?

Mit mondjanak?

"Felvettek öt napra?De jó!De ügyes vagy....."

2013. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/143 A kérdező kommentje:

hát ahhoz képest, hogy mennyire tápos vagyok, ahhoz képest ez is eredmény, IGEN!


Amugy ja, a 16-17 év kb találó, de akkor magyarázza már meg valaki, hogy a 16-17 éves srácok miért szexelhetnek többet, mint én? jaaa, hogy ők legalább jól néznek ki?


Ezt csak azért irtam hozzá, mert folyamatosan azzal jöttök, hogy azért nem kellek a nőknek, mert 16 éves agyi szintjén vagyok.


De akkor had kérdezzem már meg: A 16 évesnek miért vagy 20 éves csaja és JÓ csaja, noha se munkája se semmije? Jaaa, hogy jóképü magas és izmos ALAPBÓL? Hát ugy könnyü.


ÉS igen, nem tudok semmit az életről ja.

2013. szept. 3. 18:49
 20/143 anonim ***** válasza:
84%
De azért most komolyan a szüleidet hibáztatod, hogy 21 éves korodig szűz voltál? Talán nekik kellett volna lányt találni helyetted? Vagy fizettek volna be valahova?!
2013. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!