Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti helyesnek tartanáto...

Szülők! Ti helyesnek tartanátok azt, hogyha a 15 éves gyereketek időközönként buliba járna, megrészegedne?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 23:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

15-18 éves koromban rendszeresen leittam magam, ha elmentem bulizni. Ez nyáron vagy hetente 3x-4x előfordult minimum. Mit mondjak? Felnőttem. Nem voltam rosszabb tanuló, ötöseim voltak ugyanúgy, matekot kivéve, jogra mentem az ELTÉre, az egyetem alatt én már nem jártam bulizni, azóta már férjhez is mentem, lakásunk van és csak nagy ritkán koccintok alkohollal.


Nem tartották helyesnek a szüleim, de nem tudtak mit csinálni, ha az ajtót bezárták, mentem az ablakon, mindig volt, aki falazzon, ha nem adtak pénzt meghívtak mások, szóval mindegy volt. Azt nem mondanám, hogy nem érdekelte őket, csak mire annyi idős voltam megtanultam már kijátszani őket. Nem mindig a szülő hibája, ha ilyen a gyerek. Velem pl. kifejezetten szigorúak voltak, aztán mégis.

2013. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, nagy kérdés, hogy mit takar az, hogy "időközönként"... teljesen más káposzta, ha heti rendszerességgel, és teljesen más, ha a szünidőben egy-két alkalommal.

Egyébként én is 15 évesen ittam először atomrészegre magam, (anno az Úr 1979-es esztendejében, természetesen KISZ-táborban:)), úgyhogy baromira nem lenne hiteles itt erkölcsi lángpallost lengetnem. "ó idők, ó erkölcsök" címmel... tudod, az dobja az első követ, aki maga...

2013. szept. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
86%
Azon nagyon jót röhögök, hogy megy itt a "mai fiatalok züllése" lemez. :D Tényleg senkinek nem tűnik fel, hogy ez az ő gyerekkorában is milyen nevetségesen hangzott? Komolyan azt hiszi bárki, hogy komolyan változott a mai generáció viselkedése az előzőekhez képest? Mert akkor most szólok, hogy: NEM. Az én osztálytársaim a 90es években elég keményen piáltak pl. az osztálykirándulások alatt...
2013. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%

" Komolyan azt hiszi bárki, hogy komolyan változott a mai generáció viselkedése az előzőekhez képest?"


Attól függ, ki miben nőtt fel! Én most járok a húszas éveim közepén, én elit gimnáziumba jártam, a testvérem szakközépbe. De példának kedvéért mindkettőnk osztályában csak 1-2 olyan lány volt, aki mondjuk szexuális életet élt ennyi idősen (vagy akiről tudták), ma meg 1-2 van, aki nem.


Az alkohol más kérdés, én pl. 15 évesen fogyasztottam először, 17 éves koromban kezdtem bulizni és kocsmázni járni. Ma már ezzel az adattal valószínűleg kiröhögnének. De tény és való, hogy sokan kezdték korábban akkor is, DE nem a fél osztály, hanem mondjuk egy 5-6 fős klikk. Szóval szerintem igenis változott a világ. Mert attól, hogy 10-20-30 éve is berúgtak osztálykiránduláson az ennyi idős gyerekek, még nem ittak rendszeresen, és ezen van a hangsúly.

2013. szept. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
77%

"De példának kedvéért mindkettőnk osztályában csak 1-2 olyan lány volt, aki mondjuk szexuális életet élt ennyi idősen (vagy akiről tudták), ma meg 1-2 van, aki nem."


Egyrészt ez nem igaz, fogalmam sincs, honnan veszed ezt.

Van változás, ez igaz, de ENNYIRE nem drasztikus (ha jól emlékszem az utolsó statisztikákra, amit a témában olvastam).


Másrészt volt egy rakás korábbi generáció a történelem során, amikor viszont tényleg igaz volt, hogy ennyi idős korban már bőven túl voltak az emberek az első szexuális kapcsolataikon...

2013. szept. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%

"Mert attól, hogy 10-20-30 éve is berúgtak osztálykiránduláson az ennyi idős gyerekek, még nem ittak rendszeresen, és ezen van a hangsúly."

Ja, és az általáam ismert ennyi idős gyerekek többsége most sem iszik rendszeresen. De erről nem tudok statisztikát...:)

2013. szept. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
#14 "De példának kedvéért mindkettőnk osztályában csak 1-2 olyan lány volt, aki mondjuk szexuális életet élt ennyi idősen (vagy akiről tudták), ma meg 1-2 van, aki nem." - jól mondod, csak zárójelbe tetszettél tenni a valódi lényeget. Átlagban mindösszesen 1 év körül tolódott el az elmúlt 30 évben a szexuális élet kezdete, viszont akkoriban mi sokkal kevésbé dicsekedtünk vele, mint manapság, ez mondjuk tény.
2013. szept. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
13%

Micsoda? 15 évesen?

Akkor legfeljebb "tollas bálba", ahogy nagyanyáink mondták.


Este a gyereknek ágyban a helye.

OTTHON!

2013. szept. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
15%

Egy 15 éves gyerek oda megy, ahova én elengedem! Feltéve ha jól van nevelve, törődnek vele, odafigyelnek rá.

Én 15 évesen nem engedném el bulizni! Max délután, ismerőshöz, nem szórakozó helyre. Éjszakára semmiképp, este otthon a helye!

2013. szept. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
70%
Én is jártam bulizni 15 évesen, pedig az nem manapság volt, hanem 15 éve. Ittunk is néha, mondjuk igazán részeg először 17 éves koromban voltam, aztán még kb 10 alkalommal összesen . Mégse lett bajom tőle, normális ember lettem., Kelle egy kis szórakozás is.
2013. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!