Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti helyesnek tartanáto...

Szülők! Ti helyesnek tartanátok azt, hogyha a 15 éves gyereketek időközönként buliba járna, megrészegedne?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 23:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
28%

Nem!


15 évesen max anyámékkal együtt mentünk át az ismerőseikhez, ahol hasonló korú gyerekek voltak, ott időnként kaptunk 1-1 sört, de nem többet. Részegedésről szó sem volt sosem, hiszen a szüleink ott kártyáztak a másik asztalnál, mi meg általában társasoztunk.


Most, felnőttként sincsen igényem többre 1-2 sörnél, csak a hangulat miatt, ha leülünk a cimborákkal.


23/L

2013. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%

ilyen a világ.:)


18/L vagyok, és 15 éves korom óta bulizom.:) azok még csak sulibulik voltam, alkohol nélkül. 16 éves korom óta járok szórakozóhelyre és iszom, a 17. évem főleg házibulis vagy kocsmázás iszogatásokból telt, mármint az életem szórakozás része.:) ma már bárhova bemehetek, bármit megihatok, és ezt jól ki is használom!:)


régen nem mondtam otthon, hogy inni megyek, de 17 éves korom körül már beszámoltam arról, hogy most megyek a haveromékhoz és lesz alkohol. nem szóltak semmit, mert BÍZNAK BENNEM és tudják hogy tudok vigyázni magamra.:) sosem voltam talaj részeg, csak spicces, ittas.:)


nem kell helyesnek tartanod, hogy iszik és bulizik. de ha nem engeded el, akkor elszökik, azt hazudja, hogy a haverjánál alszik közben meg elmegy bulizni. de egyáltalán nem elítélendő. igyon csak, bulizzon csak, most fiatal.:) majd ha idősebb és komolyabb lesz, családdal és gyerekekkel, akkor majd megváltozik.:)


csak marha sok szülő hajlamos elfelejteni, hogy ők is voltak fiatalok, vagy pedig elég konzervatívan éltek, és az lett beléjük nevelve, hogy 18 év alatt egy kortyot sem szabad inniuk, ezért nem engedékenyek... szerencsére az én szüleim jófejek! :)

2013. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

ja, és törődnek velem a szüleim. az, hogy elengedik a lányukat bulizni és nem tartják erkölcstelenségnek, hogy iszom, az nem azt jelenti, hogy nem törődnek velem.:) csak tisztában vannak a korommal, és ők nem felejtették el, hogy ők mit csináltak az én koromban.:)


a szexuális élethez még annyit, hogy 14 év felett legális, igaz, azt én még korainak tartom, de a 15-16 éves kezdet már oké nálam.:) én 16 voltam.:)


utolsó válaszoló

2013. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Úristen a 70 éves falusi nagyanyáméknál még tényleg úgy volt, hogy kísérték az anyák "bulizni" a lányokat, ami úgy nézett ki, hogy körbe ültek a teremben és figyelték a fiatalokat, hogy mit csináltak, de ott is dugtak a fiatalok, nem kellett őket félteni, csak kimentek levegőzni kicsit a sötétbe..


Mamának 3 fiú testvére volt, így rendszeresen náluk voltak a fiú gyűlések, és ott vitatták meg, hogy melyik lánnyal mit lehet csinálni, mennyit hagy. Mindezt a 60-as években. Elég régen volt már az nem?


A különbség mindössze annyi, hogy akkor még azt se tudták mit csinálnak, ma meg legalább fel vannak világosítva, vagy ha nincsenek, akkor is elérik az anyagokat valahol, vagy kérdezhetnek interneten akárhol, hogy tudják mi van, ne csak csodálkozzanak, hogy mit csinálnak, meg hogy abból gyerek lesz.

Na meg akkoriban a fogamzásgátlás is gyerekcipőben járt, még anyám idejében volt általános dolog a tabletta, de akkor meg nem íratott senki, mert ha elmentek volna, akkor meglátják őket és rögtön kiderül. Ez nem azt jelenti, hogy angyalok voltak a fiatalok, épp csak kevésbé nyíltan csinálták.


Na meg mindent eltussoltak egy esküvővel. Nekem is volt 16 évesen sebtében férjhez adott rokonom, mert a távoli udvarlóját hiába altatták külön szobában, bemászott az ablakon stb.

2013. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok olyan ember van, aki 15-16 évesen nem részegedett le és nem járt el időközönként bulizni, álszentség mást állítani. Addig nincs is ebben semmi rossz, amíg tartják a mértéket. Szórakozni mindenkinek kell:)
2013. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

#23, ahogy már írtam, 30 év alatt itthon kb 1 évvel tolódott el a szexuális élet kezdete, "bezzegazénidőmben" - szóval 1970-es évek vége, 80-as évek - az ÁTLAG a középiskola 2. év utáni nyár, vagy 3. év volt (16,5-17 év) ma meg az első év utáni nyár, 2. év (15,5-16 év). Ennyi.

Csak akkoriban ez jóval kevésbé volt téma, de emlékszem, hogy amikor gimi 3.-ban vagy 4. elején szóba került osztályfőnöki órán ez a szexualitás-dolog, és az egyik osztálytársnőnk közölte, hogy "ő majd csak az érettségi bizonyítvánnyal", akkor a másik osztálytársunk beüvöltötte, hogy "ez az, csak jól sodord meg, hogy kemény legyen":) és az osztály kidőlt a padból a visító röhögéstől - de még a középkorú hölgy osztályfőnökünk is kuncogva mondta, hogy "csendet, csendet"... és nagy inkurrencia volt az akkori esemény utáni bogyó, a Postinor, mindenki számon tartotta, hogy kinek van orvos, asszisztens, védőnő ismerőse, aki tud organizálni ha kell... anno 1981...

2013. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Úgy mondanám, hogy egy részegség nem vészes, mert vmikor meg kell tanulnia a határait. De ha rendszeresen jönne haza részegen, akár fiú, akár lány, nem tartanám helyesnek, akármilyen menő a környezetükben. A buli oké addig, ameddig nem issza le magát a sárga földig heti szinten, és tud vigyázni magára (ez főleg a lányokra vonatkozik - nem megy el vadidegenekkel, vigyáz az italára, társasággal megy mindenhova).
2013. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gond,falun lakom,az itteni idősek,szülők barátai is mind megmondták,hogy ők már 14-15 éves korukban hulla részegek voltak néha. Én 16 vagyok,az egyik legjobb műszaki szakközépiskolába járok Magyarországon. A jegyeim is jók,de néha előfordul,hogy eléggé berúgunk. Szerintem elég izgalmas dolog kideríteni,hogy mi történt tegnap.. :)
2013. szept. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ja és háromféle küzdősportot űzök. Ebből a boxot versenyszerűen.
2013. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!