Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolsz arról, ha egy 2...

Mit gondolsz arról, ha egy 2 éves kisgyereket az apja visz oltásra? Ilyenkor azért nagyobb szüksége lenne az anyja jelenlétére, nem?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 09:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolnám, hogy anyának valami olyan dolga van ami miatt nem tud a gyerekkel lenni, és hogy milyen jó az ilyen apuka, aki ugyanúgy el tudja vinni a gyerkőcöt.

Nem gondolom, hogy ettől rossz anya valaki.

2013. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől lesz rossz anya valaki. az apa épp olyan tökéletesen el tud látni a szoptatáson kívül mindent. De onnantól kezdve, hogy a gyermek már nem anyatejet eszik gyakorlatilag nincs szüksége csak az anya fizikai jelenlétére. (ezt úgy értem, hogy mindegy melyik szülő áll rendelkezésre, csak valamelyik ott legyen. Mielőtt félre lenne értve) Ettől függetlenül sajnos nagyon sokat látok olyat, hogy csak az anya van ott a gyereknél ha kell. Nálunk apa is ott van. Ha beteg, ha játszani kell velük, ha oltásra kell vinni. Ha apa ráér, szívesen jön. Volt olyan is, hogy addig én mást intéztem, míg az apa beoltatta a kicsit.
2013. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Az viszi el, aki ráér.Normális családban ez a gyereknek tökmindegy, mert ezt a feladatot apuka is el tudja végezni, ha értelmes, szintúgy, mint az anya.

Te meg amúgy a ráérő szomszédasszony vagy, aki mindent lát és mindent hall,mindenről megvan a véleménye?

2013. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolnám, hogy apuka viszi oltásra. Pont.

Inkább csak azt sajnálom, akiben felmerül, hogy ez így nem normális akármilyen okból is, mert elég szánalmas és szomorú családi körülményei lehetnek. Normális helyeken két szülő vállal gyereket, és normális nő csak olyan férfinak szül, akiben megbízik teljesen, tehát ott már valami rég nem oké.

2013. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek nekem fel sem tűnik, hogy akár oltáson, akár nagyobbaknak a logopédián, stb. hímnemű v. nőnemű, idős/fiatal kísérője van. Különösen nagyobb korban nagymamák, sőt dédimamák várják a csemetéket.

OFF: milyen oltás kap a 2 éves gyermek? Mert nekünk 15, 18 hónaposan voltak az "utolsók". Majd csak 6 évesen kapnak újra.

2013. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
84%

Én is csak státuszra emlékszem 2 éves korban.Egyébként lehet adni mondjuk influenza ellenit..az nem kötelező.Na mindegy.

Egyébként meg annyira tökmindegy szerintem.Ha egy család normálisan működik, akkor anya és apa is szülő..nem anya ici-pici babukája van, hanem a szülőknek gyereke.

Egyébként nálunk mindig én viszem a gyerekeket orvoshoz.Mikor még a lányommal jártunk a kötelezőkre, akkor jött a párom is, mert az 1. oltásra nagyon nagy mellénnyel mentem, hogy ez semmi..aztán mikor megláttam a lányom kis kétségbeesett fejét ahogy megszúrták, majd meghasadt a szívem. Köv. oltásnál is én fogtam le..szerintem érezte a picim hogy mennyire feszült vagyok és sikítva sírt.Ezek után mindig a párom fogta le, és a babánk nyugodtabb is volt.

Fiammal már valahogy sokkal lazább vagyok..Párom már nem is járt velünk a kötelezőkre..De ha nagyon muszáj lenne simán elvinné a picit, és nem gondolom hogy ezért bárkinek is ferdén kéne nézni, hisz mi mind a ketten ugyan úgy szeretjük a gyerekeinket, és nem magamnak szülte, hanem azért hogy család legyünk..

Ennyi erővel akkor a játszótérre járó apákat is meglehetne szólni..hogy még is hol az anya, mert ez az ő dolga!!!

2013. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%

Mit gondolok? Üdítő látvány, ha egy férfi foglalkozik a gyerekével és hajlandó elvinni orvoshoz.

Tudom, hogy egy két éves nagyon anyás, de vannak helyzetek, amiket az az apának is meg kell tudnia oldani. Ráadásul ez nem egy rettenetes valami megszúrják, sír, felveszed, fél perc múlva már nem is emlékszik. Anya nem lehet ott mindig, és ketten vállalták a gyereket.

2013. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én vagyok az anya. Dolgozok, délelőtt értekezletünk volt ezért a férjem vitte a lányunkat oltásra. Agyhártyagyulladás elleni, nem kötelező oltás.


A munkatársaim szerint el kellett volna kéretőzni, egy értekezlet sem lehet ilyen fontos. Meg hogy a munka az első, a gyerek csak sokadik :-(


Most kicsit jobban érzem magam, köszönöm :-)

2013. okt. 24. 10:32
 19/35 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a munkatársaid két okból mondhattak ilyet.


1, Azt hiszik, hogy az apa alacsonyabb rendű szülő. (Magyarul teljesen hülyék.)


2, Azt akarták, hogy kéredzkedj el a gyerek miatt, hogy aztán a hátad mögött azt zenghessék a főnöknek ugyanilyen elánnal, ahogy téged "szaranyáztak", hogy micsoda ócska munkaerő vagy, hogy még ezt se bírod mással elintéztetni, és mindig csak hiányzol. (Magyarul rosszindulatúak.)


Szerintem próbáld meg távol tartani magad tőlük, de legalábbis ne vedd komolyan, amit össze-vissza beszélnek...

2013. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb a fèrjem vitte vèrvètelre a fiunkat. Minden rendben volt. Szerintem nincs nagyobb szüksège az anyára ilyen helyzetben. Apuka is tökèletesen megoldja.
2013. okt. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!