Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok, ha anyukátok...

Hogy fogadnátok, ha anyukátok terhes lenne?

Figyelt kérdés
39 éves, mikor megszül már 40 lesz. Nem hiszem, hogy neki való ez már. Tudom, semmi közöm hozzá csak érdekel, hogy más mit szólna ehhez.

2013. nov. 22. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám lassan 60 lesz, ezért meglepődnék :D de ha fiatalabb lenne, örülnék vele.

Tesómat 40 évesen szülte egyébként, engem meg 37 évesen. :)

2014. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem 42, most született a harmadik fia. A nagyok már gimisek. És igenis megfiatalít a baba, simán letagadhat egy tízest!

Én csak amiatt nem vállalnék olyan "későn" gyereket, mert már nyugdíjas lennék mire ő felnőtté válik.

2014. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
94%

Ez mostanában egyre gyakoribb, rengeteg 40 körüli nőt látok babakocsival, meg a bölcsiben is, tehát anyukád nem fog kilógni a sorból, és mire ezek a most születő babák 10, 15 évesek lesznek, ugyanilyen általános lesz, hogy a szülei sokuknak már ötvenes, tehát sehol, senkinek nem lesz "ciki".

És igenis több türelmük van ebben a korban az anyáknak mint sok idegbeteg 20 évesnek akik mindig le akarják passzolni a babát, hogy bulizhassanak. Nem egy ilyet ismerek.

2014. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is ez csak duma, hogy ma a legtöbb nő ilyen korban szül. Oké, hogy kitolódott de nem 40 évre. Persze már nem 20 évesen szülnek legtöbben hanem 28-30 az átlag. A 35 felett pedig már rizikós sok szempontból. A 40 évvel az a baj, hogy a gyerek 10 év körül lesz mikor az anyuka a változó kor felé ér és ez sokszor gondot szokott okozni, nem szerencsés. Én azt mondom ha valakinek nehezen jön össze a baba, vagy első baba akkor jó szüljön, mert mindenkinek meg kell ismernie az anyaságot, de már többedik gyereket 40 évesen bevállalni nem biztos, hogy én bevállalnám..de ha neki így jó és van támogatása.
2014. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
38%
Veszélyesnek veszélyesebb, Down-szindróma is kialakulhat ilyenkor már könnyebben (tapasztalat)- a barátom és a huga között 2Oév különbség van és Down-kóros a kicsilány. Az anya 44 évesen szülte, becsúszott a baba, de annál jobban szeretik. Hidd el, csak pozitiv, ha újra anya lehet :) Nekem az lenne annyi idősen, újra kapnék kis értelmet az életemnek
2014. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
79%

Engem anyukám 35 évesen szült. Én a 3. gyerekem 32 évesen, és megjegyzem hozzá volt a legnagyobb türelmem. Anyukám most már 7O fele ballag igy nincs esélye hogy tesóm szülessen már. Amúgy van 3 idősebb. Tinikoromban biztos én sem akartam volna, akkor másképp láttam a világot. Apukám meghalt mikor 1O voltam igy egyébként nem is lett volna rá esély. De pont a minap jutott az eszembe hogy milyen jó lenne ha lenne még egy fiatalabb tesókám is.

Én is azt mondom, hogy aki szülni akar az tervezze azért legalább 35 előttre, de ha becsúszik, vagy a sors úgy hozza,hogy éppen akkor van rá lehetősége akkor miért ne. Nem lesz az egyedüli.

Örülj neki! :) Egyébként mi újság kérdező az anyukáddal?

2014. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!!! :)

Elvileg jövőhéten derül ki, hogy fiú lesz e vagy lány. Mindenki nagyon várja már a családban a kis csöppséget. :)

2014. febr. 16. 13:46
 38/76 anonim ***** válasza:
40%

Anya 45, én 23 és babát várok. Kb. 2 hete mesélte, hogy késett neki 2 hetet, hát meglepödtem volna, ha terhes lenne. Szerintem lebeszélném róla öt, anyunak nehéz terhessége volt, 2 vetélés még elöttem és szerintem megviselné öt lelkileg, a másik dolog, hogy nincsenek olyan anyagi helyzetben. Meg az én nagymamám is velük él, aki 80 éves és napi szinte megkeseríti a szüleim életét.


Viszont a nagymamaszerepben el tudom képzelni öt, de 3 hónap múlva ez is kiderül. :-)

2014. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki, mert már régóta tervben volt a kistesó de sose jött össze.. De anyukám már lassan 50, szóval erre nincs sok esély.

20f

2014. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
77%
Háát, örülnék is meg nem is.
2014. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!