Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok, ha anyukátok...

Hogy fogadnátok, ha anyukátok terhes lenne?

Figyelt kérdés
39 éves, mikor megszül már 40 lesz. Nem hiszem, hogy neki való ez már. Tudom, semmi közöm hozzá csak érdekel, hogy más mit szólna ehhez.

2013. nov. 22. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
53%

Hú hát én meglepődnék ha anyukám aki nyáron lesz 46 éves terhes lenne,és aggódnék is,azért is,mert 40 év körül kockázatos és amúgy sem minden oké az egészségével,mellesleg a 3 éves unokája nagyon le tudja fárasztani és mondta is,örül,hogy nem az év minden napján van vele 24be,Ő már nem bírná ha lenne egy kisgyereke,ez nem a korosztályának való.

A te anyukád fiatalabb de én is aggódnék ahogy te nem egy 39-40 évesnek való a babázás,éjszakázás.

2014. márc. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
90%

Ez a nyugdíjas lesz mire vagy nem is fog élni mikor a gyerek érettségizik hülyeség. Vagyis nem, mert én pl elsős egyetemista voltam mikor apukám meghalt, pedig 22 éves volt, mikor én születtem, szóval azért nem túl "öregen" hoztak össze. Igaz én voltam az első gyerek, öcsém 3.-ként már kései gyerek volt, mert anyu akkor volt 35, apu 36. De mindketten arcra, fittségre legalább egy 10est letagadhattak. Anyukámat még most is rendszeresen a nővéremnek nézik ha kialussza magát és nem nyúzott.


35 fölött nőnek a genetikai betegségek (különösen a Down kór) kockázatai, illetve a terhesség alatti cukorbetegség és társai de jó szűrővizsgálatok vannak, ideje korán kiderülnek a dolgok és lehet mérlegelni a hogyan továbbot. Én biztosan 30 fölött fogom szülni az első gyerekem, mert "alig" 5 évem van addig és nincs még biztos munkahelyem, anyagi hátterem, hogy gyereket vállalhassak, a semmire pedig nem fogok szülni. Régebben azért nem így ment, engem már egyetem alatt bevállaltak anyuék, mert biztos állás várta őket végzés után. Engem nem, pedig keresett diplomát szereztem.


Tehát most azért néznék ha anyum 46 évesen terhes lenne (főleg, hogy azt mondta 3 bőven elég volt úgy, hogy kamaszként egy gyereket se akart), de az ő döntése lenne és természetesen támogatnám és örülnék a kistesónak. (jó, mondjuk most apa jelölt sincs, szóval tényleg néznék ha jönne a tesó... :D )

2014. márc. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem mindennek megvan a maga ideje, a természet nem azt a kort találta ki gyereknevelésre, ami 40 felett jön. A másik dolog viszont a körülmények: nem mindenkinek adott már 30 éves kora alatt a megfelelő háttér, amire be meri vállalni, a megfelelő partner stb. Meg persze a megfelelő hozzáállás. Én a saját példámat látva: nem érzem még úgy, hogy nekem egy gyerek hiányozna,mondhatni, a hátam közepére se kellene, holott idén betöltöm a 30-at, van párom, rendezett körülményeim, igaz a munkahelyem eléggé gáz, viszont még egyáltalán nem vágyok rá. Korban már benne vagyok, az nem kérdés. Elborzaszt viszont az, amit mostanában tapasztalok (értelmiségi, munkás vegyesen, van köztük, aki rendszeresen sportolt, van, aki kevésbé, szóval vegyes): hullanak az 50-es, 60-at alig betöltött emberek, legutóbb például a párom anyukája, betegségéről se tudtunk, alig 60 évesen elvitte a szíve egy pillanat alatt. Volt ismerős, aki pár héttel a pici baba megszülése után meghalt 43 évesen azt hiszem, valószínű, nem bírta a szíve a szülést, vagy annyira lestrapálódott, hogy ennyi volt, és nem első szülés volt.

Egy gyereknek érzelmi háttér is kell, amit azért legalább addig meg kellene adni, amíg kirepül, és egy legalább, legjobb eseteben is 25 év, jah, és ez nem azt jelenti, hogy ekkor már nem kell egy kis szülői szeretet, és lehet a föld alá vonulni, hanem esetleg annál tovább is, mire megállapodik.

Nem ítélem el, aki idősebben szül, én se leszek már huszonéves anyuka, de mérlegelni kell, mert ok, a fiatallal is történhet bármi, na de a korból adódóan az idősebbeknek van erre statisztikailag nagyobb esélye. Az egyetlen dolgot ítélem el: ha valaki eleve úgy szül, hogy majd a testvérei, xy gondoskodik róla, felnevelik/kitaníttatják stb., lesz, ami lesz.

Én nem ítélem el, aki későn vállal gyereket.

2014. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
65%
39 éves vagyok, van két kisfiam, 3 és 5 évesek, és most várjuk a harmadik babánkat. Szerencsére a kisfiaim még nem akkorák, mint te, így nem találnak ki olyan hülyeségeket, hogy ez már nem nekem való. Nagyon várják, hogy megszülessen a kistesó, ahogy mi is. Mert szerintünk meg nekünk való :-)
2014. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
Én meglepődnék, aggódnék, de ugyanakkor örülnék is, én mindig is egy kis hugit szerettem volna :)
2014. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 Passiflora ***** válasza:
100%
Anyukám már jóval idősebb, mint a tied, de ha annak idején, 40 éves kora körül szült volna még egy gyereket, én biztos nagyon örültem volna. És most, felnőttként is örülnék neki, ha nem hárman, hanem négyen lennénk testvérek.
2014. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:

"Hogy fogadnátok, ha anyukátok terhes lenne?"


Örülnék, hogy nem velem...

:)

2014. ápr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
35%
Már annak sem örültem, hogy engem későn szült! Hiába fiatalos külsőre,nem tudott haladni a világgal és generációs szakadás lett!
2014. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:

szia!gondolom lány vagy.hány éves?1 tesód lesz?

amúgy akkor örülj neki,végignézheted az egész terhesség dolgot,meg ha már elég nagy vagy tudsz neki segíteni dolgokban,mert ilyenkor szükségük van a te támogatásodra is.vérszerinti tesó?lehet a szüleidnek is szükségük van erre a fajta kiteljesedésre.

2014. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, 16 éves és már van egy féltestvérem aki 6 éves kislány. Egyébként ma derült ki pont, hogy kislány lesz :-)
2014. ápr. 3. 17:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!