Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukak! Jogosan vagyok duhos...

Anyukak! Jogosan vagyok duhos az anyamra vagy most tenyleg en vagyok a hibas? Attol, hogy eltart engem meg lehet bele szolasom a dolgokba?!

Figyelt kérdés

Azert irok ide,mert nincs olyan ember akivel beszelhetnek errol,ezert gondoltam mas szulo mashogy latja kivulrol a dolgokat.

Arrol van szo,hogy ma csunyan osszevesztem az anyammal.Nagyon nem akartam ezt,foleg most,hogy kozeledik a karacsony es megigertem magamnak,hogy megvaltozok es nem fogok tobbet durvaskodni es kiabalni, ez sikerult is par hetig.Az utobbi idoben azert voltam durva es kiabaltam,mert a sok stressz ami ram nehezedett az itthoni problemak es a suli miatt egyszeruen mar nem tudtam kezelni a helyzetet, a suliba is csak a problemak voltak (kivetel a tanulassal) aztan amikor haza jottem itthon is csak a veszekedeseket kellett hallgatni, igaz neha en emeltem fel a hangom (Aminek neha megis volt az oka).


Ma nagyon felidegesitett.Es megint a ''munkatarsa'' miatt veszekedtunk,mert ahanyszor itt van nem johetunk haza.Ma orakig vartam ra kint a hidegben,mivel elfogyott a penzunk ezert nem tudtunk sehova bemenni es a tesom is hisztizett,hogy nem akar menni sehova alljunk kint a hidegben es varjunk amig vki megjelen.Ahanyszor hivtam felre fele beszelt es csak azt hajtogatta,hogy '' Meg egy fel ora, meg egy fel ora es megyek'' ''Mar ott vagyok'' Vartunk......aztan mar teljesen at fagytam kint.Nagyon ideges lettem es elkezdtem kiabalni,hogy mikor jon mar ertunk vegre. Amikor haza ertunk hozzam vagta az egesz penzt es elkezdett velem kiabalni mint egy elmebeteg.Idegembe be mentem a szobamba es ki sirtam magam,nem akartam vele veszekedni,mert csak rosszabb lett volna.A gond az,hogy tudom,hogy hazudik nekem, mert a ''munkatarsaval'' tobb van koztok mint egy baratsag es ezt 2 eve titkolja, 2 eve emiatt nem lehetunk itthon amikor itt van, es emiatt veszekszunk neha.


Es eddig meg mindig en jottem ki hibasan, ahogy ma is en vagyok a hibas,mert halalra fagytam kint es haza akartam jonni, de mivel o itt volt ezert nem tudtam es ideges lett ram az anyam mert kiabaltam.


Oke,megertem,hogy rank keresi azt a penzt es allandoan ezzel jon,hogy Nekem be kell fogni a szamat mert o eltart engem es mit kiabalok en nekem semmibe nincs bele szolasom csak hallgassak el mindent es csinaljam azt amit o mond. Mindig ezt hozza fel, ezert vagyok mindig en a hibas. De ha megis penzt keress itthon vele akkor miert nem johetek be a hazba??


Most viszont en erzem hibasnak magam, lelkiismeret furdalsom van, magamat ostorozom a mai miatt es megbantam hogy kiabaltam vele de egyszeruen ki provokalta.Mar nem tudom hogy kezelni ezt a helyzetett.. Es most gondolom egy par napig normalisan hozzam se fog szolni..



2013. dec. 7. 00:54
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
8# Erre en is rajottem! Nem tudom,hogy nezhet minket ennyire hulyenek.Ezer okot adott arra h rajojjunk itt nem csak munka folyik (lehet hogy o errol nem tud vagy csak nem akar tudomast venni errol)...es olyan nevetseges amikor elkezd magyarazkodni, hogy inkabb magam megyek ki mint hogy hallgassam azt a sok suletlenseget amit ki talal.
2013. dec. 7. 09:59
 12/36 A kérdező kommentje:

Az oszt.fonokommel semmi kepp nem beszelnek errol, nem vagyunk meg olyan viszonyban hogy feltarjam neki a csaladi problemaimat es neki ez olyan hihetetlen lenne mert lassa,hogy anyu mindent meg add nekunk es ot partolna..


Meg amugy se szeretek a csaladi problemaimrol beszelni,foleg meg a tanaraimnak vagy az oszt.fonokomnek.



3# Mivel mar nem vagyunk olyan kis gyerekek ezert anyu el varja,hogy kicsit onnalobbak legyunk es ne mindig rajta csungjunk, ezert neki mindegy hogy kint vagyunk, es igy allandoan azzal jon,hogy miert nem mentunk be egy kavezoba vagy valahova.En sem ertem egyebkent, es az is sokkolt amikor meg mondta,hogy neki a munka az elso nem a csalad.Nala ez termeszetes dolog ha fontos ugyfelekrol van szo azt kell csinalni amit o mond,mert neki ezen a munkaja mullik


4# Ezt mar ezerszer elmondtam neki,hogy miert ok mennek el egy kavezoba vagy vhova miert nekunk kell ki menni? Erre meg 1 normalis valaszt nem hallodtam, csak azt,hogy ''Nem szorakozok itthon hanem penzt keresek''


5# Apuval,....hat nem is tudom.Kulfoldon el, 1 honapba 2-3-szor beszelunk es akkor is neha a problemaival tomi a fejem. Azok utan amit muvelt eszem agaba nincs fel keresni ot,hiaba ezerszer megbanta. 15 vagyok a tesom 16.

6# En keptelen vagyok ra, sok mindent koszonhetek anyunak es milyen lenne az ha elmennek egy gyermekvedelmishez vagy az orvosomhoz, ez ugy jonne ki,hogy ellene fordulok vagy el arulom stb. Ugyhogy ez ki van zarva

2013. dec. 7. 10:01
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarlak megbántani,de szerintem anyud prosti. Már csak azért is,mert ha pl. üzletkötő lenne akkor ő menne az ügyfelekhez vagy ha ők jönnének max csendben kéne lennetek, nem kéne ezért kizárni a lakásból. Nyilván olyan dolog miatt zár ki ami nem rátok tartozik. És ez egyértelmű. Esetleg nagyihoz nem tudtok felmenni?! De abszolút nem normális,hogy kizár. Ne hibáztasd magad. Neked nincs okod rá.
2013. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, nem akarlak megbántani, anyád már elárult és ellenetek fordult. Normális anya, aki szereti a gyerekeit:

a) nem hazudik nekik éveken keresztül egyértelmű dolgokról. Elég idősek vagytok már ahhoz, hogy tiszteljen titeket, és elmondja konkrétan, mi a helyzet. Nem kezel titeket éretten.

b) nem helyezi a gyerekei elé sem a munkát, sem a munkatársat, sem a szexet, sem az új párkapcsolatot. Normális szülő nem hagyná öt percig sem, hogy kint fagyoskodjon a gyereke, nem hogy még ő kényszeríti oda.


Fogd fel, anyádnak nem számítotok. Nyilván szeret, meg sok mindent köszönhettek neki, kötelessége úgymond, hogy titeket eltart és felnevel. Ennek ellenére én nem látom, hogy szeretetet cselekvésekben kapnátok. Én is azt javaslom, fordulj szakemberhez, mert akkor talán még lehet rendes életetek a testvéreddel.

2013. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarlak megbántani,de szerintem anyud prosti. Már csak azért is,mert ha pl. üzletkötő lenne akkor ő menne az ügyfelekhez vagy ha ők jönnének max csendben kéne lennetek, nem kéne ezért kizárni a lakásból. Nyilván olyan dolog miatt zár ki ami nem rátok tartozik. Esetleg nagyihoz nem tudtok felmenni?! De abszolút nem normális,hogy kizár. Ne hibáztasd magad. Neked nincs okod rá.
2013. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Az anyam egyaltalan nem prosti :D

Es ha jol tudom a prostik a testuket aruljak kint a sarkon vagy akarhol, de az anyam nem prosti..


14# Reszben egyetertek azzal amit irtal,reszben pedig nem,mert nem szokta elenk helyezni az uj parkapcsolatat stb.


Ha annyira nem szamitunk neki, akkor sztem nem koltene rank annyi sok penzt es nem kapnank mereg draga ajandekokat.......fogalmam sincs mihez kezdjek.Szakemberhez nem tudok fordulni, a suliba van egy pszichologus de ahhoz nem akarok menni, mert nem bizok meg benne.Es lehet csak en tulzom el a dolgot..

2013. dec. 7. 12:35
 17/36 anonim ***** válasza:
44%

14-es vagyok. Jól lettél nevelve, ha neked az a szeretet és a törődés, hogy sok pénzt költenek rád. Tipikus példája annak, hogy a szülő telibesz*rja a gyerekkel való kapcsolatát, és a gyermeke érzéseit. Édesanyád önző, és igenis elétek helyezi a párkapcsolatát, mivel még csak be se meri vallani két év után sem...


De amúgy akkor ne hallgass az itt válaszolókra, minek írtad ki a kérdést ennyi erővel... Hirtelen már nem is vagy ideges, hirtelen egyáltalán nem bánt az a rengeteg sérelem, amit anyádtól kaptál eddig... Elhiszem, hogy szereted, és mégiscsak az édesanyád, én sem tudnék haragudni a sajátomra, ha ilyen szívtelen lenne, de legalább adj igazat önmagadnak. Ha korábban leírtál valamit, ne írd utána azt, hogy ez nincs így.

2013. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
23%

Hát elég szörnyű a helyesírásod, alig veszem ki, hogy mit akarsz... Valami bajod van, hogy ennyire nem tudsz írni?


Amúgy az nyilván nem normális, ha nem enged titeket haza, erre nincs mentség.

2013. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

Nos ha jól értelmezem,anyukád "dolgozik" otthon,addig ti nem mehettek haza!?

Valamint nem vagytok kisgyerekek akik nem értik meg,hogy otthon is van munkája?!

Gondolom van szobátok,akkor miért nem mehettek be oda,amíg ő tárgyal,vagy bármit csinál!

Valójában mit csinál?????

Nagyon sok itt az olyan rejtély melyet nem igazán ért senki,aki itt segíteni szeretne neked!!

Miért nem mondja meg,hogy mi a nagy titok amiért ti háttérbe szorultok????

2013. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
67%

6 és 19-es vagyok!

A gyerekvédelmis nem fog rátörni anyukádra,hanem elmondod neki a problémát,és Ő segít.

Valamint jogaid vannak,ha csak beszélgetni szeretnél akkor nem fogja tovább adni amit veled beszél!

De neki ez a feladata,hogy segítsen..vannak trükkök pl.látja ,hogy kint fagyoskodsz órákon át az utcán,amit ő többször látott és megkeresi az anyukádat,hogy miért van ez?(ez csak példa)Nem akarom rád erőltetni,de lehet neked is jobb lenne egy szakavatott ember segítsége(mivel szükségetek van rá)mint itt mindenki össze vissza találgat és lehet olyanokat is írnak/írunk ami megbánt téged!

2013. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!