Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukak! Jogosan vagyok duhos...

Anyukak! Jogosan vagyok duhos az anyamra vagy most tenyleg en vagyok a hibas? Attol, hogy eltart engem meg lehet bele szolasom a dolgokba?!

Figyelt kérdés

Azert irok ide,mert nincs olyan ember akivel beszelhetnek errol,ezert gondoltam mas szulo mashogy latja kivulrol a dolgokat.

Arrol van szo,hogy ma csunyan osszevesztem az anyammal.Nagyon nem akartam ezt,foleg most,hogy kozeledik a karacsony es megigertem magamnak,hogy megvaltozok es nem fogok tobbet durvaskodni es kiabalni, ez sikerult is par hetig.Az utobbi idoben azert voltam durva es kiabaltam,mert a sok stressz ami ram nehezedett az itthoni problemak es a suli miatt egyszeruen mar nem tudtam kezelni a helyzetet, a suliba is csak a problemak voltak (kivetel a tanulassal) aztan amikor haza jottem itthon is csak a veszekedeseket kellett hallgatni, igaz neha en emeltem fel a hangom (Aminek neha megis volt az oka).


Ma nagyon felidegesitett.Es megint a ''munkatarsa'' miatt veszekedtunk,mert ahanyszor itt van nem johetunk haza.Ma orakig vartam ra kint a hidegben,mivel elfogyott a penzunk ezert nem tudtunk sehova bemenni es a tesom is hisztizett,hogy nem akar menni sehova alljunk kint a hidegben es varjunk amig vki megjelen.Ahanyszor hivtam felre fele beszelt es csak azt hajtogatta,hogy '' Meg egy fel ora, meg egy fel ora es megyek'' ''Mar ott vagyok'' Vartunk......aztan mar teljesen at fagytam kint.Nagyon ideges lettem es elkezdtem kiabalni,hogy mikor jon mar ertunk vegre. Amikor haza ertunk hozzam vagta az egesz penzt es elkezdett velem kiabalni mint egy elmebeteg.Idegembe be mentem a szobamba es ki sirtam magam,nem akartam vele veszekedni,mert csak rosszabb lett volna.A gond az,hogy tudom,hogy hazudik nekem, mert a ''munkatarsaval'' tobb van koztok mint egy baratsag es ezt 2 eve titkolja, 2 eve emiatt nem lehetunk itthon amikor itt van, es emiatt veszekszunk neha.


Es eddig meg mindig en jottem ki hibasan, ahogy ma is en vagyok a hibas,mert halalra fagytam kint es haza akartam jonni, de mivel o itt volt ezert nem tudtam es ideges lett ram az anyam mert kiabaltam.


Oke,megertem,hogy rank keresi azt a penzt es allandoan ezzel jon,hogy Nekem be kell fogni a szamat mert o eltart engem es mit kiabalok en nekem semmibe nincs bele szolasom csak hallgassak el mindent es csinaljam azt amit o mond. Mindig ezt hozza fel, ezert vagyok mindig en a hibas. De ha megis penzt keress itthon vele akkor miert nem johetek be a hazba??


Most viszont en erzem hibasnak magam, lelkiismeret furdalsom van, magamat ostorozom a mai miatt es megbantam hogy kiabaltam vele de egyszeruen ki provokalta.Mar nem tudom hogy kezelni ezt a helyzetett.. Es most gondolom egy par napig normalisan hozzam se fog szolni..



2013. dec. 7. 00:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsónak igaza van! Fogadd meg! Amikor felnött leszel mindig meg fogod kérdezni magadtól, hogy miért nem tettetek valamit, miért türtétek el ezt a bánásmódot, mindegy, hogy kiröl legyen szó de még fájdalmasabb, hogy az édesanyátok teszi ezt veletek. Persze vannak szülök akik igy gondolják jónak, a gyerekeik meg nem törödnek vele, élik az utcaéletet. Nekem mindig volt kulcsom, haza akkor mentem amikor akartam. A férjemet a nagytesójával együtt "kizárta az apukájuk" amig dolgozni volt el. Nem volt kulcsuk és csak akkor mehettek haza, ha nagy gond adódott. (1980-87) Attol még nem fogod nem szeretni vagy jobban szeretni anyukádat,hogy segitséget kérsz, csupán az emberi mivoltodat erösiti meg.

Semilyen körülmények között!!! nem lehet kizárni a lakásból egy gyermeket-kiskorút-fiatalkorút! Itt -ahol én élek-, még a kutyát se lehet kizárni a lakásból!

2013. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
18# Nem erdekel milyen rossz a helyesirasom, ha mast ezen kivul nem akartal irni akkor koszonom szepen nem vagyok kivancsi rad!
2013. dec. 8. 23:22
 23/36 A kérdező kommentje:

17#.


Nekem nem a penz a szeretet es a torodes,nem tehetek arrol,hogy mast nem kapok es az anyam nem tudja hogyan kell nevelni egy gyereket, nekem is ugyan ugy szuksegem van arra h vki torodjon velem beszelgessen velem ne csak penzzel tomjon...Valahol erzem is hogy nem szeret minket es teljesen mindegy neki hogy mi van csak penzt keressen.De ez ellen mit tudok tenni.


Azzal nem adok igazat magamnak hogy azt mondom hogy prosti,mert nem az.Oke bevallom,hogy nem torodik velunk,nem erdekeljuk annyira es tenyleg onzo, ezt eddig is sejtettem.De megis az anyam, ra vagyok utalva, mas nem fog eltartani engem, a nagyszuleimhez meg nem tudok menni,mert ott telthaz van.Es igen,meg mindig ideges vagyok azert amit csinalt es faj,hogy nem beszelhetek neki a problemaimrol...de ez van.

2013. dec. 8. 23:23
 24/36 A kérdező kommentje:

19#Meg annyi,hogy nem mindennap jar ide,altalaban csak par percre szokot fel jonni vagy inkabb ki hivja ha surgos.10 esetbol kb 3x kell ki mennunk amikor orak hosszat van itt.Es csak akkor dolgozik itthon anyu ha fontosabb dologrol van szo es biztonsagosabb mint ha elmennek egy kavezoba vagy vhova beszelni.

A tesom miatt megertem,hogy ki kuld minket,mert o allandoan kiabal es gondolom nem akar szegyent hozni magara fontos ugyfelek elott. Nem tudom,hogy miert nem mondja meg nekunk, egyszeruen nem akarja hogy tudjunk rola,nem bizik bennunk, es azt sem szeretne ha az az ember latna minket.

2013. dec. 8. 23:33
 25/36 A kérdező kommentje:

Igazad van, de sajnos az en anyam nem igy latja a dolgokat.At gondolom ezt az egeszet es lehet beszelek a suli pszichologusaval vagy vkivel.Sokszor mondta anya,hogy milyen rossz gyerekkora volt es hianyt szenvedett mindenben hiaba gazdagok voltak a szulei, lehet emiatt se ugy viselkedik mint egy rendes anya es azt akarja,hogy megtapasztaljuk milyen amikor egy szulo igy banik a gyerekevel,mert szerinte mi nem becsulunk meg semmit es nem erdemlunk meg semmit.De egy normalis anya nem kivanna rossz gyerekkort a gyerekenek,hanem inkabb meg tesz mindent azert,hogy jobb legyen.:/


Neha,amikor ki kapcsolodik a munka vilagabol es eltudunk menni egyutt vhova,akkor tudunk a legoszintebben beszelni es o is elmondja mit szeretne stb. es akkor latom,hogy milyen jo anya tud lenni, csak az a gond,hogy nincs meg koztunk a bizalom, es az erzelmek..Jobb lenne ha tobb idot szanna rank,es magara is,hogy atgondolja mit muvel igazabol...


Jelenleg nem lehet vele beszelni ilyen dolgokrol,mert meg o haragudot meg ram azert,mert ki akadtam ra a multkoriert es kiabaltam..

2013. dec. 8. 23:49
 26/36 anonim ***** válasza:
72%

Drágám!Nálatok piszok nagy a baj!!!

Nekem 4 gyerekem van SOHA senki kedvéért nem tenném ki őket ilyen helyzetnek!!!

Nem vagy már kisgyerek,ahogy olvasom a tesód sem..szinte felnőttek vagytok...nekem is hasonló korú a gyerekem és van kisebb is mindent meg lehet velük beszélni,ha jön valaki megkérem őket,hogy nekem ez fontos addig legyenek el majd utána ismét velük vagyok.

Igazad van beszélj a suli pszichológusával!!!

A tesóddal nem tudsz egy kicsit leülni és jól kibeszélgetni magad?

16 éves a tesód...miért kiabál?

Arra nincs mentség,hogy egy anya így viselkedjen!!!!

2013. dec. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

A tesommal altalaba nem lehet normalisan elbeszelgetni.Agressziv allatt ami reszben anyu miatt is van,legbelul o is nagyon gyenge de nem akarja ezt ki mutatni ezert szokot mindig kiabalni, es ma is volt egy nagyon csipos megjegyzese anyunak amivel meg jobban csak magam ellen forditotta a tesom. Anyu is borzasztoan makacs, ha lenne egy kis esze akkor nem idegesiteni fel magat minden aprosagon es ha mar a tesom nem tud gondolkodni h mit csinal,akk legalabb o tudna..Es ami a legrosszabb,hogy nem tudja kontrolalni magat es idegeben olyan szavakat vag hozzank,hogy szulo ilyet soha nem mondana a gyerekenek...Probaltam/probalok segiteni neki ha ideges, de egyszeruen nem erdekli az amit mondok,sot fel se fogja el sem jut hozza az amit en mondok,mert szerinte '' Egy takony ne mondja meg neki,hogy mit csinaljon''

Egy szulonek azert nem lenne szabad ennyire le becsulnie a gyereket, es elvennie az onbizalmat...

Ma azt mondta nekunk,hogy el utazik par napra es csinaljunk azt amit akarunk nem erdekli,hagy itthon penzt es viszont latasra. A tesomnak se kellett volna ma felidegesitenie,mert igy is eleg sz@r a helyzet es azt hittem,hogy kezd helyre razodni egy kicsit de csak rosszabodik,es nem tom mit kellene most csinalni.Viszont ha elmegy,akkor nem tudom,hogy fogunk suliba jarni,mert -5 fokos hidegben ho ehesben biztos nem fogok gyalogolni suliba,busz meg nem jar arra....

Ha nem lenne olyan nehez,en mar reg vegeztem volna magammal..

2013. dec. 9. 15:39
 28/36 anonim ***** válasza:
86%

Mondd meg anyukádnak, hogy tudod, hogy a munkatársa qrogatja, nem vagy hülye. Menjenek a munkatársadhoz, vagy motelbe, te meg szépen menj haza az iskolából a testvéreddel. Én 14 évesen a szomszéd városból hazajöttem busszal, senki se jött el értem.


Ja, és nem az összes prosti áll az utcasarkon, van, aki otthon fogadja a kuncsaftjait. Ha egyáltalán nem találkoztok ezzel a munkatárssal, sanszos, hogy többen is d!gják anyukádat, ergo: tényleg prosti.

2013. dec. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
58%

Kedvesem!

Ha már öngyilkos fantáziáid is vannak, akkor nagyon gyorsan menj az iskolapszichológushoz!!!

Nem, nem normális, hogy kizár az otthonotokból, hogy fagyoskodtok... Az otthon az otthon.

Kérj segítséget. Tesód is kérjen, belőle agresszió formájában jön elő, belőled önmagadat hibáztató gondolatok és öngyilkos fantáziák formájában...

2013. dec. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%

"aztan amikor haza jottem itthon is csak a veszekedeseket kellett hallgatni"


Abban látom a probléma okát, hogy nálatok az az attitüd, mindent kiabálással megoldani, alapvető megoldás.


Nem tudom, hogy ki és mikor kezdte, s mi volt az oka rá, de úgy tűnik, hogy te már ebbe nőttél bele.


Az ember egész élete abból áll, hogy különféle problémákat, feladatokat kell megoldania, konfliktusokat kell feloldania, kezelnie. Ez a legkisebb kortól kezdve így van, már akkortól, amikor meg kell várnod, hogy anya kicseréli a pelenkádat, ha sírsz, ölbe vesz, vagy megtanít arra, hogy a homokozóban is van szabály: ami a másé az nem a tied, de játszhatsz vele, utána viszont le kell mondanod róla, vissza kell adnod. Vagy amikor iskolába kerülsz, s meg kell tanulnod alkalmazkodni az új helyzetekhez stb.

A szülő feladata, hogy megtanítsa neked ezeknek az élethelyzeteknek a megoldását, azt, hogy hogyan alkalmazkodj és hogyan kezeld, hogyan oldd fel magadban és a környezetedben a konfliktusokat.


Nos, ez családon belül is így van.

Ha a szüleid minden apró és nagy gond okozta feszültséget csak ordibálással, agresszióval akarnak "megoldai", akkor a gyerek is erre szocializálódik.


Kamaszkorban amúgy is nehéz, hormonális robbanás is megviselheti a szervezetét, az idegrendszerét. Még nincs kész, szüksége van a lelki támaszra és arra, hogy a komolyabb, felnőtt gondjait is megoszthassa a szüleivel, a családjával, s együtt próbáljanak kiutat találni.


Sajnos nálatok ez utóbbival van baj: mindenki a másikban keresi a hibát, a másiktól várja el, hogy "változzon meg".


Ez nem fog menni, csak közös elhatározással.

Ha egyáltalán...

2013. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!