Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a családom...

Mit tehetnék, ha a családom nem támogat anyagilag?

Figyelt kérdés

Sajnos már lassan fél éve próbálok elhelyezkedni, teljesen sikertelenül (keleti régió). Nem élünk valami fényesen, ezért régóta magamnak fizetek mindent (bérlet, ruhák, egyebek), ráadásul be kell adnom a rezsibe is.


A diákmunkával keresett tartalékpénzem lassan elfogy, és már most rettegek attól, hogyan tovább. Sejtelmem sincs, miből fogom kifizetni a pénzt, amit be kell adnom (anyám szerint felnőtt vagyok, oldjam meg), és azt sem, hogy miről fogok olyan alap dolgokat megvenni, mint mondjuk egy dezodor vagy akár a bérletem... :/


Mit tehetnék?


2013. dec. 17. 20:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nyilván bármit elvállalnék, most próbálok korrepetáláshoz diákot keresni, de minden sarkon van száz önjelölt tanár, nem egyszerű :/
2013. dec. 17. 20:48
 12/22 anonim ***** válasza:
18%
ki kell menni külföldre, takaritani..vagy gyárba..vagy aupairnek, máris meg van oldva minden. :D
2013. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy érzem, ki van élezve arra a kérdésed, hogy a szüleid nem támogatnak, pedig megtehetnék, és téged ez zavar... Hát elárulom, vannak olyanok, akiket a szülő NEM TUD támogatni, mégse jönnek ide rinyálni. Aki nagyon akarja, hidd el, meg tudja oldani. Kemény munka az ilyesmi, és önerőből működik.
2013. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szerintem elég nyilvánvaló, hogy az enyémek sem nagyon tudnak, de ettől még nem fog megoldódni a problémám. Azt, hogy mindent meg lehet oldani önerőből, magyarázd a lassan egymillió munkanélkülinek, meg annak a kb. 500 munkaadónak, akinek már leadtam az önéletrajzom.
2013. dec. 17. 21:02
 15/22 anonim ***** válasza:
91%
amikor én igy voltam, kimentem dolgozni külföldre...7 honapra Angliába, minden pénzt félre tettem..utána hazamentem a sulit folytatni, majd kimentem Ausztriába, Hollandiába, végül Franciaországba, francia diplomát szereztem... azota lakásom van, autom, férjem.
2013. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%
Én is kijöttem külföldre, sokkal jobb, azonnal találtam munkát!
2013. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
Keleti régión belül hol? Csak mert én hamarosan felmondok és kelleni fog valaki a helyemre, akit betanítok.
2013. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Első dolog: Mindig is undorítónak találtam hogy ha egy szülő elszedi a gyerek pénzét. Lehet támogatni a szülőket ha rászorulnak, de ez hogy ha nem fizetsz akkor kidobunk szerintem vérlázító. Már máskor is leírtam, az hogy egy plusz ember ott lakik a rezsibe vajmi keveset számít. Innentől kezdve pofa kellhet elszedni a gyereked pénzét, pláne ha tamponra sem futja neki.


És egyébként amit már többen is javasoltak, az a külföld. Én is pár hónapja jöttem ki Londonba. Otthon fél évig nem kaptam munkát, szóval jöttem. Elhelyezkedni kb egy hét. Szállodában pincérként, vagy takarítóként keresel havi 800 fontot legalább. A lakás kb 60-80 font hetente, buszbérlet 75 egy hónapra. Kaja ingyen van a szállodában. Legalább havi 400 fontot teszel félre, rossz esetben, ami kb 150 ezer forint havonta. Ha ügyes vagy, nem büdös a munka, és elvállalod a túlórát, akár havi 1200-1400 fontot is kereshetsz. Ezen havi 1000 fontot, azaz 350 ezer forintot fogsz meg. Egy évet lehúzol itt, rossz esetben kerestél 1,5 milliót, jó esetben 2-3 milliót. Aztán visszamész és otthon folytatod ahol abbahagytad. Ha egyáltalán lesz kedved visszamenni..

2013. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak megértik a szüleid, hogy akkor tudsz munkát keresni, ha ebben támogatnak, pl adnak pénzt bérletre. Az ő érdekük is, hogy minél előbb találj valamit, mert ha el sem tudsz menni az interjúra, akkor addig nem tudsz hazaadni vagy elköltözni. Télen meg elég érdekes lenne biciklivel menni interjúra, aki ezt írta ő sem gondolhatja komolyan, hogy elegáns ruhában, magassarkú csizmában felül valaki a biciklire, hogy utána 5 perc múlva tiszta latyak legyen és le is izzadjon.
2013. dec. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Álláskeresés intenzíven. NAGYON intenzíven. Sajna a szakmád kb. az érettségivel egyenértékű, de valamit biztosan találsz így is. Legyél rámenős. Vedd meg a bérletet, de járd a várost és ajtóról ajtóra menj be személyesen. Csak az első néhánynál érzed cikinek, viszont hátha összejön :)
2013. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!