Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhatja valaki a...

Hogy mondhatja valaki a kisbaba korú unokájára, hogy csúnya?

Figyelt kérdés
Apósom azt mondta a fiamra, hogy "reméljük, majd megszépül később, mert most..." Baromi rosszul esett, nem azt mondom, hogy ő tökéletes (nekem és apájának persze az) de akkor is a nagyapja...?!
2013. dec. 21. 20:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Neem, az nem baj, de sütött belőle a rosszindulat. Mindenki más szépnek látja, csak ő mondta ezt, én is tudom, hogy egy csecsemő sem tökéletes, és nem is az zavar, hogy elmondta a véleményét, hanem az, hogy tudta, hogy ezzel meg fog minket bántani, és mégis megtette. Amúgy nagyon fiatal, 19 éves volt, mikor a férjem született, most az apósom 45 éves.
2013. dec. 21. 20:49
 12/61 anonim ***** válasza:
94%

hát a kisbabák csak az anyjuknak, apjuknak szépek....(fél éves kortól szépülnek meg szerintem)


de ilyet nem mondunk...ha nem is szépek a klasszikus értelemben, a kisbabák édesek, aranyosak...

azt nem mondta, hogy csúnya, csak, hogy nem szép...ne vedd magadra...

nagyapákat nem mindig hatja meg egy kisbaba..

2013. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
81%

ha rosszindulatból, akkor annyit mondtam volna, hogy reméljük nem a nagyapjára fog akkor hasonlítani..:S


utolsó

2013. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:
Már 7 hónapos. Mint írtam, inkább maga a tapintatlansága zavart, mint a véleménye.
2013. dec. 21. 20:52
 15/61 anonim ***** válasza:
86%

"Mint írtam, inkább maga a tapintatlansága zavart, mint a véleménye."

Kicsit sok a tapintatosságból.

Megszokott jelenet (mifelénk legalábbis), hogy az újdonsült anyuka büszkén mutogatja szerencsétlen rokonoknak / ismerősöknek / kollégáknak az elképzelhetetlenül ocsmány, gnóm, hájfejű gyerekét, és mindenki kényszeredetten vigyorog, hogy milyen szép, aranyos ez a gyerek.

Lehet, hogy rosszindulatú beszólás volt, de az is lehet, hogy nagypapinak egyszerűen csak nem volt kedve hazudni...

2013. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Hát már bocsi, utolsó, de akkor 7 hónapig miért "hazudott"? Én anno, mikor megszületett, senkinek sem mutogattam...
2013. dec. 21. 21:01
 17/61 anonim ***** válasza:
97%

Pont azért hazudott eddig mert tudta,hogy nem fog neked jól esni ha megmondja mit gondol.De valószínű nem lát javulást a kicsinél és most úgy döntött megmondja.Ennyi.

Ja és attól,hogy mindenki azt mondja szép az még nem azt jelenti,hogy annak is gondolja csak nem akarnak megbántani.

Én is SOK csúnya kisbabát láttam már de SOSE mondom olyanra,hogy szép akiről valóban nem azt gondolom.Akkor azt mondom aranyos vagy ....


Nagypapának meg ma nyílván rossz napja volt és kiszaladt a száján.Lehet már megbánta de ilyenért,hogy kérjen már így bocsánatot.

2013. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:
hát na...most akkor higgyem el, hogy csúnya a babám? :( Lehet, hogy igazatok van? Persze tudom, hogy soha nem fogom annak látni, de lehet, hogy tényleg mindenki csak hazudik, és tényleg mások szemében, aki nem imádják úgy, mint én, csúnya?
2013. dec. 21. 21:16
 19/61 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi :D Én is nagyon csúnya kisbaba voltam. Anyám szerint 3 éves korom felé kezdtem kikupálódni. Ma meg már semmi gondom nincs.
2013. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
87%

"Hát már bocsi, utolsó, de akkor 7 hónapig miért "hazudott"?"

Én csak leírtam egy másik lehetőséget.

Nem tudom, nem ismerem. Lehet, hogy valamilyen okból tényleg be akart szólni.

Az azonban szerintem sokkal valószínűbb, hogy nem rosszindulatból mondta. Nem bántani, sértegetni akart titeket, csak viccelni próbált (hülyén), te meg itt hergeled magad rajta, hogy hogy mondhatott ilyet szegény fiadra. Kétlem, hogy bántani akart.


"Én anno, mikor megszületett, senkinek sem mutogattam..."

Nem is értem, miért szokták ezt csinálni. Illetve értem, de akkor is... Élénken él emlékeimben egy rekedten visító, elég érdekes színű és formájú párhónapos gyerek, meg az anyja, aki széles mosollyal, csillogó szemekkel simogatta, hogy milyen aranyos. Bocs, én sem akartam beszólni, csak a mai napig hányingerem van ettől a jelenettől...

2013. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!