Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának így kiakadn...

Miért kell anyának így kiakadnia, mert a barátom egyetemista és a családja gazdag?

Figyelt kérdés

A barátom 22 éves, én 16 vagyok, hónapok óta együtt vagyunk, de anyának csak nemrég mondtam el.

A barátom és a családja gazdag, ez látszik is rajta és a viselkedésén is. Ma nála voltam és mikor hazajöttem, anya kiakadt, hogy miért megyek a barátomhoz, miért hoz haza kocsival. Már Karácsonykor is ezt csinálta, hogy hogy vehet a barátom nekem drága ajándékokat és felejtsem el, hogy a Szilvesztert vele töltöm,stb.

Úgy viselkedik, mintha nem is a barátommal lennék, hanem valami jöttmenttel.

És csodálkozik, hogy semmit nem beszélek meg vele, titokban szedem a gyógyszert, sose mondom el neki, hogy mi van velem.

Csak azt hallgatom, hogy a barátom kihasznál, nem szeret, a gazdagok csak a saját "fajtájuk" közül választanak és nem veszi észre, hogy ez nekem rosszul esik.


2014. febr. 3. 21:14
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
64%
Mert normális 22 éves nem kezd tinikkel, aki igen az maga is agyilag le van maradva és nem normális.
2014. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
46%

Nézd #31, szerintem meg normális ember nem kezd olyannal, aki ahelyett, hogy a saját döntéseire hallgatna, saját érzelmeit élné meg, saját életét élné, azon lamentál, hogy hogyan feleljen meg mások beteg normáinak és elvárásainak, annak, hogy mások mit tartanak úgymond "normálisnak".

Az ugyanis lehet akárhány éves, 20 vagy 30 vagy 50, de érzelmi érettségben egy bölcsődés szintjén van.

Az érett ember maga dönt a saját párkapcsolatáról, ennyi.

2014. febr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
55%
Hát jó akkor a te 16 éves gyereked jöjjön össze egy 50 évessel. Nincsenek agyilag egy szinte így normális férfinak egy tinilány nem is tetszhet meg,mert max a húgát látja benne.
2014. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
40%

Nézd #33, én már rég kinőttem abból a korból, hogy azt gondoljam, nekem kell megmondani, hogy másnak ki tetszhet meg és ki nem, mit láthat benne, és mit nem.

(meg egyébként is tudom, hogy ződséget beszélsz, amikor a párommal összejöttünk ő volt 17, én 33, és ettől még a számunkra fontos dolgokban hasonló szinten, és véleményen voltunk....azóta eltelt 16 év, és jé, még mindig együtt vagyunk.... hogymikvannak...)

2014. febr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
72%
16 évesen én is 22 éves sráccal kezdtem járni. Azért köztük elég sokan pont nem a "felnőtt, érett férfi" kategóriába tartoznak még. Ő is egyetemre járt, tanult, nem volt munkája, önálló egzisztenciája. Bulizott, fesztiválozott, stb. Pont nem a felnőtt férfiak életét élte. Én 16 évesen komolyabb voltam nála konkrétan. Bár nem olvastam el minden kommentet, de hülyeség ilyet írni, hogy nagy a korkülönbség. A fiúk manapság később érnek, a lányok korábban. És kivétel persze mindig van, még mielőtt belém kötnétek. Jöhetnek a "sok 16 éves még barbizik", és a "nekem 22 évesen már vállalkozásom, házam, és autóm volt" kontrázások. Ez tök jó, csak én most az átlagról beszélek. Ami nem ez. És nem is az a válaszoló leszek, aki leírja a holtomiglan sztorit, nagy családdal, örök szerelemmel. 4 évet húztunk le együtt, aztán meguntuk egymást és tovább léptünk. De az a 4 év jó volt, és nem hiszem, hogy életem nagy tévedése lett volna. Amíg boldogok voltunk, együtt voltunk, amikor már nem, szakítottunk. Én sem értettem soha, miért kell az ilyenbe beleszólni, bár az én szüleim nem is szóltak, imádták a barátom. A kérdező anyja valószínűleg úgy gondolja, hogy a lány a pénzéért van a sráccal, a srác meg csak a dugásért a lányával. Hát igen, mindenkit értek csalódások az életben, és mindenki magából indul ki. Szeretem az ilyen kérdéseket, sokat tanulok, hogy milyen szülő NE legyek.
2014. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
83%
Most hozok fel egy példát, ami nálunk történt egy 140 fős kis faluban. Egy tehetősebb srác összejött egy szegény lánnyal. Megvoltak másfél évig, és miután szakítottak a fiú MINDENT, de tényleg mindent visszafizettetett a lánnyal. Minden éttermi számlát eltett. A különböző ajándékokat visszakérte. Szerintem ez egy undorító dolog, és LEHET, hogy emiatt is félt anyukád, mert látott már ilyet. NEM FELTÉTLENÜL a korkülönbség zavarja.
2014. febr. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%
Talán ő is attól fél ,hogy esetleg te is "megesett" tini leszel ..,és akkor majd meg akarod tartani a babát mert azt hiszed ez a fiú egy életre melletted lesz .Annyi ilyen van sajnos manapság ,anyud is lehet aggódik ,hogy nehogy veled is ez legyen . Pedig ez nem korfüggő .. :/ a korkülönbséget pedig én nem tartom annyira borzasztó soknak . Egy 22 éves az én szememben még nem férfi .. biológiailag igen de amúgy nagyon nem .Aki itt válaszolt ..kíváncsi lennék ,hogy 16-17 évesen hány éves fiúkkal járt . Én vállalom ,hogy nekem is inkább 20-21 éves fiúim voltak . A lányok hamarabb a fiúk később érnek .. egy 17 éves úgymond korombelit el nem tudtam volna magamhoz képzelni . Az én anyám egyébként semmi kivetnivalót nem talált volna abban ,hogy egy egyetemista fiú a barátom sőt ... Előbb engedte volna ,hogy vele járjak ,mint a 18 éves suhanccal ,aki városi menőnek hiszi magát ,csajokat poénra veszi stb ..
2014. febr. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
47%
36: és azt hogy? Beperelte? Normális ember erre vállat von és otthagyja, mert az egy dolog hogy ő visszakéri, de ahhoz a másik is kell hogy visszaadja.
2014. febr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
18%

36#


kamuzol

2014. febr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem anyukád egy másik pasival is ugyanezt csinálná. Csak most tud lovagolni ezen a gazdag dolgon. Szegény pasi is kidobja az embert, megcsalhatja, kihasználhatja. Hidd el akkor meg találna más kifogást. Szerintem anyukád egyszerűen csak félt, fél hogy felnő a lánya, nem emlékszik a saját fiatalkorára. Vagy neki volt 16 évesen rossz tapasztalata.

Amúgy nem értem miért kell ennyire elítélni a 16 és 22 évet, nem is óriási korkülönbség. Ha 30 és 16 lenne akkor azt mondom oké.

Szóval kérdező te csak tarts ki, ha valamikor is összekaptok a barátoddal akkor sem kell anyukát beavatni, egyszerűen otthoni dolgokban felelj meg anyudnak( szóval ne menjen a tanulás rovására, anyuddal is tölts időt, segíts neki) és mellette meg járj a barátoddal, majd elválik mi lesz belőle. Lehet hogy vége lesz, de lehet pár év múlva majd anyuddal nevettek ezeken a dolgokon.

2014. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!