Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne hálásnak lennem a...

Miért kéne hálásnak lennem a szüleimnek, hogy felneveltek?

Figyelt kérdés

Nem rosszat akarok mondani rájuk,nehogy félreértsétek.

Csak elég gyakran találkozom itt ezzel a mondattal,hogy "legyél hálás amiért felneveltek."

Hát szerintem ha már vállaltak,ők akartak akkor még jó hogy nem adtak intézetbe 10 évesen vagy valami.Nem én akartam hozzájuk menni,ők akartak engem,és vállalták a szülői feladatokat..

Hálás az lehet akit mondjuk huszonévesen is ők tartanak el.


Ti erről mit gondoltok?

19/F


2014. febr. 11. 21:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
7%
Még mindig nem írsz be,hogy jól érzed e magad a világban?És megkaptál e sok mindent a szüleidtől?
2014. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%

Ha szétnézel a mai világban, láthatod, hogy milyen különbségek vannak egyes nevelési "stílusok" között.

Hálás vagyok az anyukámnak, hogy nem csak anyagliag támogatott növekedésem alatt, hanem erejével, idejével és szeretetével.

Már elváltak a szüleim, testvéreim mind új családot alapítottak, anyukámmal élek már kettesben (egyetemi éveimet taposom). Nem vagyok én sem mintaember, szokott lenni nézeteltérésem vele, előfordul az is, hogy kicsit hangosabban szólunk egymáshoz, de hatalmas tisztelettel vagyok felé. Sok minden elmondható rólam, de az, hogy szentimentális lennék, az nem. Mégis néha könnybe lábad a szemem, ahogy látom nővéremet a gyerekével foglalkozni. Sugárzik a szeretet. És ezt anyukámnak köszönheti unokaöcsém, hogy ilyen embert nevelt, aki így tudja őt nevelni.


Amit pedig néha látni az utcán, hogy hogyan képesek viselkedni egyesek a szüleikkel.. én magam kevernék le nekik egy hatalmas pofont.

2014. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%

Én attól függetlenül, hogy hálás vagyok a jó nevelésért, még értem a kérdést.


Mondjuk az is jó kérdés hogy a szülők hálásak e a gyereküknek hogy felnevelhették? Sok pár vágyik gyerekre és nincs nekik,meg azért vannak örömteli pillanatok, és büszkék is lehetnek a gyerekre stb.

2014. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Sok szeretetet,odafigyelést,emberré nevelést én nem nagyon kaptam.
2014. febr. 11. 21:31
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

"13 a szülők hálásak e a gyereküknek"

IGEN! Végtelenül hálás vagyok apjukkal együtt, hogy vannak, hogy léteznek. És el is mondjuk nekik.

Van egy olyan zen-buddhista mondás:

Az legyen hálás, aki ad.

2014. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk egy jó szülő,aki nevel is, az vissza szokta kapni később a gyerekétől.
2014. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%
Aki azt mondja, hogy "légy hálás a szüleidnek akkor is, ha szarul neveltek", annak viszonylag jó gyerekkora lehetett. Aki nem tudja milyen egy olyan "családban" felnőni, ahol bántják és megalázzák folyamatosan a gyereket, az könnyen beszél, hogy "nem baj, akkor is légy hálás hogy megszültek b*zdmeg". Pedig aki ilyen családban nőtt fel, nem hiszem, hogy a hála jut eszébe először a "szüleiről"...
2014. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%

Na így már mindjárt más a kérdés.Hogy nem kaptál olyant,amit ha már gyereket vállalunk,a kötelezettségünk lenne.


Engem az anyám kizárólag pénzért szült egy nagyon gazdag férfinak(apámnak) hogy jól járjon anyagilag.(JÓl is járt) Utána éheztetett és elhitette velem nekem csak nagyon rossz lehet.Állandó probléma volt,hogy olyan kicsi a testsúlyom,hogy a következő osztályba engednek.Persze a tanárok nem vágták mi miatt.


De emellett is úgy gondolná a PATKÁNY,hogy neki még hálásnak kéne lennem.


Most már gyerekem van imádom,talán erősebben is,mint más szülő,mert a szüleimhez nincs kötődésem.A gyerekem szinte kizárt,h ezt a kérdést feltenné.

2014. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek veled. Én sem vagyok hálás a szüleimnek, amiért felneveltek. Miért kéne? Ők akartak gyereket. Az, hogy etettek, ruháztak, iskoláztak, az pedig alap. Felnőtt nő vagyok de sose éreztem még emiatt hálát az irányukba. Ha lesz gyerekem majd én sem várom el, hoyg hálás legyen. Mivel a magam és a férjem örömére fogok majd szülni, nem másért.
2014. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

Eléggé tabutémába nyúltál bele ezzel, kérdező. De alapvetően egyetértek veled. Nem jár automatikus tisztelet a szülőknek, elvégre aki gyereket vállal, annak az a minimum, hogy felneveli.

(Más téma, de így vagyok az idősekkel is. Nem kell valakit pusztán azért tisztelni, mert idős. Lehet, hogy egy nagy s.eggfej, csak éppen hamarabb született...)

2014. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!