Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne hálásnak lennem a...

Miért kéne hálásnak lennem a szüleimnek, hogy felneveltek?

Figyelt kérdés

Nem rosszat akarok mondani rájuk,nehogy félreértsétek.

Csak elég gyakran találkozom itt ezzel a mondattal,hogy "legyél hálás amiért felneveltek."

Hát szerintem ha már vállaltak,ők akartak akkor még jó hogy nem adtak intézetbe 10 évesen vagy valami.Nem én akartam hozzájuk menni,ők akartak engem,és vállalták a szülői feladatokat..

Hálás az lehet akit mondjuk huszonévesen is ők tartanak el.


Ti erről mit gondoltok?

19/F


2014. febr. 11. 21:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%
Ezért most jól le leszek pontozva, de szerintem nem kell hálásnak lenned. Egy szeretetkapcsolat (és induljunk ki abból, hogy a szülő-gyerek kapcsolat az szeretetkapcsolat) nem vár el hálát, és el sem tűri azt. A világ legtermészetesebb dolga, hogy számíthatok a szüleimre bármikor, bármiben (persze az ő lehetőségeikhez és az én szükségleteimhez mérten), és ugyanígy az is, hogy ők is bármikor, bármiben számíthatnak rám (ugyanezekkel a feltételekkel). Ebből kiindulva nem vagyok "hálás" a szüleimnek azért, mert huszonéves koromig ennem adtak. Viszont megbecsülöm, hogy ilyen szüleim vannak, és a bajban nem raktak ki a házból, hogy nesze lányom, nagykorú vagy, boldogulj egyedül. De az, hogy megbecsülöm, nem azt jelenti, hogy hálás lennék érte... a hála az alá-fölé rendelt viszonyt föltételez, márpedig én meg a szüleim egyenrangúak vagyuk egymással, engem így neveltek.
2014. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%

21-es igazad van ,hogy is van a fogalom,hálásnak KELL???lennem???


Ha szeretetben neveltek,nem fogom a KELL-t érezni,nem bírok majd viszonzás nélkül lenni.

2014. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%
22-es, igen, pontosan erre gondoltam! :)
2014. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%

Nem jár automatikusan a hála. Aki megszül, de utána minden szarnak elhord és tönkreteszi az életedet, iszik, üt-ver, stb, annak nem jár a tisztelet. Én mondjuk nem panaszkodok, meg örülök neki hogy így 21 évesen is segítenek elindulni az egyetem rögös útján, pénzzel is (külföldi). Meg úgy amúgy is az vagyok, szóval nem panaszkodok, de én vissza is fogom adni ezt mert terveim szerint jó szakmám lesz:) Szükségük lesz még nekik rám úgyis. Amúgy én azért is hálás vagyok, hogy nem vetettek el, pedig korán érkeztem kicsit...:) Senki se volt felkészülve, de bevállaltak mégis.:)

Viszont amiket itt néha olvasok kérdésekben, el vagyok hűlve, hogy milyen szülők vannak...

2014. febr. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
67%

önmagában ezért senki nem hálás szerintem, max álszenteskedésből mondják.

Anyám pl folyton azzal jön, ő milyen hálás volt a szüleinek... pedig ittak, nem voltak egy mintaszülők, tojtak rám is nagy ívben.

Én forradalmian azt mondom, hogy azért, mert 18 éves koromig volt hol laknom, volt mit ennem, és mert nem dobott a kútba... ezért nem tartozom neki semmivel.

Nem volt jó gyerekkorom, alig vártam hogy elmenekülhessek az otthoni légkörből, az újraszocializálódás jelenti a legnagyobb gondot, még mindíg, pedig már 26 vagyok...


Én kerek perec megmondtam otthon, hogy baromira nem érzem itthon jól magam, mert folyton feszültség van, megy a színészkedés, meg a nevetséges hisztik, játszmák... anyám szerint ezzel elárultam őt. Én pedig úgy vélem, tartozom magamnak annyival, hogy megpróbáljak valamivel minőségibb életet élni, minthogy fejemre kössem a kendőt, és azt mondjam: persze, dobjatok nyugodtan a gödörbe, elvégre megszültél, megteheted.


Jó, és szerencsés az, aki tényleg tud hálát érezni a szülei felé.

2014. febr. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
56%
Vagy legalább bizalmat. :D
2014. febr. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
86%

Jó reggelt!

Sokáig úgy éreztem én is, miért is kéne hálásnak lennem, hiszen ez volt a dolguk.

Ezt éreztem mindaddig, amíg az én gyerekeim is fel nem nőttek. Diplomáztattuk, nyelvvizsga, jogosítvány,ahogy elő van írva.

Karácsonykor nem jöttek (akkor sem), mert egzotikus útra utaztak.. Betegségem alatt sem értek rá, hiszen éppen

valamilyen külföldi útra volt befizetve..

Talán (?) önzőnek neveltük őket, talán nem megfelelően neveltük. De a szülő sem tökéletes.

Már rokkant nyugdíjas vagyok, kevés jövedelemmel.

Életem nagy álma is elúszott...hogy lássam Párizst.

Ma már sűrűn hívom, látogatom Anyámat. Nem hálából.

Csak azért, hogy ne fájjon a szíve, ne fájjon a lelke, mert öregségére egyedül maradt.

Hogy önként lemondott olyan dolgokról, amiket nekem megadott, saját magának pedig nem. Mert úgy gondolta, a "gyereknek alanyi jogon jár".

De milyen áron jár? És mennyi?

Nem, nem kell hálásnak lenni. Csak szeretni, negyed annyira, mint amit ők adtak.

Néha egy telefon, egy csokor virág, egy ölelés.

Sok szülőnek ennyi is elég...lenne.

2014. febr. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
80%

Épp ez az. Nem bántásból, de ha neked elúszott az álmod, attól még nem kell hogy a gyerekednek is elússzon. Nem a gyerek tehet róla ugyanis, igazából ... gyakran azt hisszük, hogy akármi ami velünk történik xy miatt van közvetlen, vagy közvetve. Pedig ez nem igaz.


Ha egy új ember lép be az életünkbe, változnunk kell, az igaz. De nem feláldozni magunkat, és mindenünket eldobni, aztán sajnálattal lenni magunk felé.

Tudom, hogy "kegyetlenül hangzik" de ez az igazság.


Bár, ebben az a szomorú igazából, ha belegondolsz, hogy ha a munka jobb megélhetést biztosítana szélesebb rétegeknek, nem kellene annyi mindenről lemondania sok embernek, amit szeretnének csinálni az életben.

2014. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!