Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem a szuleimnek elmonda...

Nem merem a szuleimnek elmondani, hogy nem tetszik ez az egyetem sem, mert felek, hogy csalodnanak; de annyira kikeszit?

Figyelt kérdés

Bolcseszkaron vagyok, de nem megy. 2 nyelvem van felveve, es mar ott tartok, hogy egyik sem megy. Felszolit a tanar, es en csak ulok, es nezek ki a fejembol, mert nem ertem, nem tanultam elozoleg. A masik nyelvnel pedig 0 vagyok, a tobbiek sokkal tobbet es jobban tudnak, mint en.

A legnagyobb gond az, hogy otthagytam mar 1 egyetemet, mert az nem tetszett es erre akartam jonni.

Vizsgaimbol csupan 2 sikerult, szoval nem tudom, hogy lesz tovabb.


2014. márc. 12. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
72%
Miért mentél bölcsészkarra? Mit vártál, ha nem is tudod a nyelvet, akkor mi lesz veled? Nem lehet, hogy az értelmi képességeiddel van probléma? cheeky_buggernek pedig teljesen igaza van, kár lebunkózni! Egyetértek vele.
2014. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:

cheeky_bugger


Erre nem is reagalok semmi oszintet, mert nincs kinek mondani. Latom az egysejtuek csoportjat gazdagitod

2014. márc. 12. 13:06
 13/81 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy mindenki a masodik nyelvet(ami nekem az angol) kezdo szintrol kezdte. En pedig 2. heten jottem ra, hogy ez nagyon nem kezdo szint, hanem halado, es nem lehet kezdo szintrol kezdeni az angol. De persze ezt elozoleg senki nem mondta.
2014. márc. 12. 13:08
 14/81 anonim ***** válasza:
35%
Próbáld összeszedni magad. Igazából a nyelv tanulás éri meg a legjobban, mert ezt tudod a legszélesebb spektrumban hasznosítani. Csomó olyan 25-35 körüli csajt ismerek aki angol és/vagy német szakos tanári diplomával multi ügyfélszolgálatán kezdett, és ma ügyfélmenedzser vagy csoportvezető, akiknek már adnak céges kocsit és minimum 500 nettó körüli fizetést.
2014. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom melyik egyetemre jarsz de ahol en tanultam ott meg a nyelvorakat sem kezdtek kezdo szintrol. A tanulmanyin miert nem jartal utanna, hogy mukodik ez.
2014. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
69%
szóval még fizetősre is jársz, szegény szüleid csak fizetik a több 100ezret a semmire :(
2014. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
79%

"nagyon nem kezdo szint, hanem halado, es nem lehet kezdo szintrol kezdeni az angol"


Pont úgy lehet igazán tanulni (még Lomb Kató szerint is), hogy a szintednél magasabb szintű csoport óráira jársz.

Én totál nulla német tudással ültem be a középfokú nyelvvizsgára felkészítő csoportba. Be is jött, velük nyelvvizsgáztam, mondanom se kell: sikeresen!

2014. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
84%

13/17


Azért aki egy adott szakra megy arról feltételezik, hogy abból minimum vagy egy érettségije, miért kezdenék kezdő szintről? Egyetem nem óvoda, magyar szakon sem az abc-től kezdik az anyagot.

2014. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 A kérdező kommentje:

Allami helyen vagyok, oszinten nem tudom, hogy mi a f.asznak kell itt fikazni az embert? Kerdesemre pedig nem sok valasz erkezett, mert teljesen elkalandoztak egyesek.

AMugy meg, elmondom megegyszer a gyengebbek kedveert, hogy igen, lehet kezdo szakrol venni nyelveket(spanyol, olasz, nrveg, finn, orosz...)

Es oszinten nem tudom, hogyan lehetne felzarkozni, ha az alapokat se tanultam meg a suliban. Nekem nem tanitottak angol, szoval szinte semmit nem tudok, epp ezert akartam azt tanulni.

2014. márc. 12. 13:23
 20/81 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem hagyd ott az egyetemet, ha nem megy és nem is szereted. Kezdj el dolgozni, bármit! Közben rájöhetsz, hogy mi is érdekel igazán és akkor majd folytatod a tanulást.


Egyébként mit próbáltál ki, hogy jobban menjen a tanulás? Nekem is volt olyan tárgy, amit egyáltalán nem értettem. Akkor mindig összeültünk 3-5-e csoporttársakkal és együtt próbáltuk megtanulni. Így könnyebb is volt, meg nem is éreztem magam olyan hülyének, hogy láttam, hogy más sem tud simán mindent :)

2014. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!