Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem a szuleimnek elmonda...

Nem merem a szuleimnek elmondani, hogy nem tetszik ez az egyetem sem, mert felek, hogy csalodnanak; de annyira kikeszit?

Figyelt kérdés

Bolcseszkaron vagyok, de nem megy. 2 nyelvem van felveve, es mar ott tartok, hogy egyik sem megy. Felszolit a tanar, es en csak ulok, es nezek ki a fejembol, mert nem ertem, nem tanultam elozoleg. A masik nyelvnel pedig 0 vagyok, a tobbiek sokkal tobbet es jobban tudnak, mint en.

A legnagyobb gond az, hogy otthagytam mar 1 egyetemet, mert az nem tetszett es erre akartam jonni.

Vizsgaimbol csupan 2 sikerult, szoval nem tudom, hogy lesz tovabb.


2014. márc. 12. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
82%
Kedves Kérdező! Tudsz kevésbé idegesítően "fogyatékos" lenni? Úgy vársz segítséget, tanácsot idegen emberektől, hogy ezredszer teszik fel neked ugyanazokat a kérdéseket és te egyikre sem tudtál még egy konkrét, értelmes választ adni. Hol a fenébe élsz? Csak 20-an kérdezték meg. Melyik országban? Tudod, hogy hívják egyáltalán? Abban az országban tanulsz, ahol élsz? Ha abban az országban tanulsz, ahol élsz, akkor ne haragudj már meg, de mi a fenéért nem vagy képes kérdezni, érdeklődni, utánajárni a dolgoknak. Vagy talán semmilyen nyelven nem tudsz megszólalni, amit megértenének odakint? Akkor, hogy a büdös fenében tanulsz külföldön? Itt is vannak Erasmusosok és innen is mennek ki külföldre. Azok sem tudnak magyarul, ahogy a magyarok jelentős része sem tud azon a nyelven feltétlenül, amelyik országba megy. DE! tud legalább 1 olyan nyelvet, amelyiken megérteti magát a többi emberrel, s azt próbálja fejleszteni a külföldön töltött idő alatt, vagy újat/ újakat is tanul. Te szerintem egy borzasztóan lusta, enervált ember lehetsz, már nem azért, mert most belekerültél egy ilyen helyzetbe, hanem, mert második iskolád, mert ide írsz egy fórumba, hogy oldják meg a problémád. Tudod vannak azok az emberek, akiket ösztönöz a kudarc ahhoz, hogy fejlődjenek, ezek lesznek a sikeresebb emberek többnyire, s vannak akik elfetrengenek az önsajnálatban, szidják a világot, az iskolát, a rendszert, a munkát, a főnököt, az oktatót, a családot, a genetikát..stb.-t, ahelyett, hogy összeszednék magukat és már csakazértis fejlődni akarnak. Léteznek szótárak, léteznek nyelvkönyvek, nem kerül pénzbe, lehet tanulni. Persze ehhez elszántság kell. Le kell ülni, s megszállottan tanulni, VAGY oda kell menni egyik csoporttársadhoz, hogy szevasz, nagyon gáz helyzetben vagyok, nem erre számítottam...blabla, de már nem tudok változtatni...blabla... Tudnál engem korrepetálni ennyi és ennyi pénzért? Te életképtelen vagy, ez a baj. Döntésképtelen, lusta ember, s még annyi sincs benned, hogy küzdj, de még ha ez túl nagy elvárás tőled, akkor annyi nincs benned, hogy Anya,Apa alkalmatlan vagyok a felsőoktatási képzésekre. Sajnálom, hogy ilyen hülye és lusta vagyok, s a ti időtöket, pénzeteket raboltam, s összetörtem a reményeiteket. Elmegyek dolgozni (nehéz lesz, mert diploma nélkül is lehet találni munkát, ha valaki akar, de azt is el kell végezni tisztességesen..ilyen hozzáállással csöves leszel). Amúgy utólag jegyzem meg, ha 2 vizsgád sikerült csak, akkor nem csak ez a nyelvi dolog a probléma, hanem minden más is. Egyszerűen lusta vagy mint a föld.
2014. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
67%

Totál szánalmas vagy, ráadásul nem is először teszed fel ezt a kérdést, pár hete-hónapja is voltál már, és láma azóta se jutottál előrébb!


Ráadásul pont a nyelvtanulás olyan, hogy csak szorgalom kell hozzá (vagy segg, ha így fogalmazzunk). Neted van, rajta minden információ. Nyelvtan, kiejtés, gyakorlatok... Tökéletesen meg lehet tanulni bármilyen nyelvet online oktatási anyagok segítségével rendes "fizikailag jelen lévő" tanár nélkül is.

"Csak" akarni kell, de TE NEM AKARSZ!


Nem mered elmondani a szüleidnek? Akkor hogy képzeled? Kibuksz titokban, a támogatásukat amit a "nagyvárosban" élő lányuknak küldenek pedig zsebre vágod?


Szegény szülők!

2014. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 A kérdező kommentje:

Nem lehet netrol nyelvet tanulni! Esetleg abban az esetben, ha az ember nem dolgozik, nem csinal mellette mast. Minden hetre konyveket kell kiolvassak. Esetleg ne is aludjak, csak tanuljak, tanuljak?

Meg honnan tudjam, hogy kovetkezo oran a tanar mit ismetel at, es mit tanuljak meg? Odalok elenk egy szamomra ismeretlen anyagot, amit mar kellene tudjak

2014. márc. 12. 15:17
 64/81 anonim ***** válasza:
70%
Kifogás, kifogás és nyafogás. Mást is tudsz?
2014. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
78%

Milyen nyelven olvasod azokat a könyveket? Na azon kéne kommunikálnod a többiekkel. Az agyamat eldobom (eldobnám, ha nem tudnám hogy az egész sztorit csak kitalálta) hogy valaki diplomás ember akar lenni, de nincs agya a nyelvtanuláshoz, és egy infantilis ember szintjén kommunikál.


Látjátok, ezért mondom én hogy kamu. Feltettünk egy csomó alap kérdést, és egyiket sem tudja megválaszolni. És persze nem is akarja mert akkor lebukna.

2014. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
59%
"könyveket kell kiolvasnunk hétről-hétre"... Ha még a bölcsészkar is ennyire rosszul megy, akkor tényleg ne erőltesd az egyetemet. Nem bántásból, de én mérnökire járok + dolgozom, mégis tudok időt szakítani arra, amire szeretnék/kell, és tekintve, hogy jártam társadalomtudományi képzésre is, én nem hiszem el, hogy egy bölcsészképzés + esetleg munka mellett ennyire nincs időd semmire. Ne keresd a kifogásokat, valószínűleg a szüleid sem akarják, hogy kikészítsd magad, állj eléjük őszintén, és keress inkább egy jó szakmát, ami érdekel.
2014. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
52%

Ami evidens (feltéve, hogy nem kamu), az az, hogy nem vagy egyetemre való. Se az előzőre, se erre, se a következőre. Válassz egy szakmát vagy menj el dolgozni. És igen, a szüleid csalódottak lesznek, de nem az egyetem miatt, hanem hogy minimális életrevalóság sincs a lányukban, csak kifogásokat keres és nyavalyog. Az könnyű.


Kapsz még pofonokat az élettől, ne félj, ennél sokkal keményebbeket is...

2014. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell erőltetni, dolgoz.
2014. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
100%

én is külföldön tanulok. Tudom h baromi nehéz, főleg az első félév. Azt se tudod hol vagy és h kell tanulni. Én a nyelvet jól beszéltem mégis rendgeteg szót nem ismertem. De nem hisztiztem hanem bejártam az órákra, tanultam a diákat, szótáraztam mint egy hülye. És nem vettem fel 100 kreditet csak 20at első körben. És láss csodát, eltelt egy év és már semmi gondom sincs, nem vagyok hülyébb mitn a többi helyi, belerázódtam. Az első év az egyetemen mindenkinek nehéz de túl kell élni szorgalommal. Szóval szerintem neked se kéne elhagynod magad rögtön, senki se mondta h könnyű de meg lehet csinálni.

Jártam nyelvszakra én is korábban de azt otthagytam fél év után, mert nem láttam sok értelmét vagyis sok jövőt benne. És sok ember azt hiszi h gagyi bölcsész szak de nem volt könnyű mert filológiát tanítottak meg országok történelmét, földrajzi izéket tök feleslegesnek tartottam ugyanakkor nehéznek is...főleg a nyelvész izék voltak borzalmasak..na mindegy a lényeg h igen, nehéz külföldön tanulni de ha akarod akkor képes vagy rá én még heti 20 órát dolgozom is mellette és magánéletem is van. Szóval ha meg akarod szerezni ezt a diplomát akkor szépen összekapod magad, ha vmit el akarsz élni az életben akkor szépen behozod a lemaradt dolgokat, nem tudom nálatok h van nálunk most van csak vége a vizsgaidőszaknak, van pár hét nyugi akkor beiratkozol egy intenzív tanfolyamra és tanulsz mint a hülye. Áldozatot kell hozni, de persze az egész elhatározás kérdése

2014. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
47%
Most már tényleg érdekelne, hogy hova jársz, melyik országban élsz. Én is külföldre készülök tanulni, nem egyetemre, hanem szakmát szeretnék, ennek ellenére az ország nyelvéből a felsőfokú, angolból a középfokú nyelvtudás felvételi követelmény. Itt valami nagyon nem stimmel.
2014. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!