Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem a szuleimnek elmonda...

Nem merem a szuleimnek elmondani, hogy nem tetszik ez az egyetem sem, mert felek, hogy csalodnanak; de annyira kikeszit?

Figyelt kérdés

Bolcseszkaron vagyok, de nem megy. 2 nyelvem van felveve, es mar ott tartok, hogy egyik sem megy. Felszolit a tanar, es en csak ulok, es nezek ki a fejembol, mert nem ertem, nem tanultam elozoleg. A masik nyelvnel pedig 0 vagyok, a tobbiek sokkal tobbet es jobban tudnak, mint en.

A legnagyobb gond az, hogy otthagytam mar 1 egyetemet, mert az nem tetszett es erre akartam jonni.

Vizsgaimbol csupan 2 sikerult, szoval nem tudom, hogy lesz tovabb.


2014. márc. 12. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem inkább állj a szüleid elé és mond meg, hogy nem erre számítottál, a többiek sokkal jobban ismerik a nyelvet, le vagy maradva. És igen egy kis kitartás nem ártana, szóval ne hagyd ott a sulit, hanem nyáron neki kell feküdni, és be kell hozni a lemaradást.
2014. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 A kérdező kommentje:

De hatalmas a lemaradas, es nem eleg ra 3 honap.

Es oszinten szolva, de arra gondoltam, hogy nullarol kezdjuk, mint mas idegenyen nyelvet tanulok. Ok olyan tanultak, hogy szavak, ige, fonev, melleknev, majd mondatalkotas...

Mi bementunk, es daraltak nekunk a nyelvtant, pedig sok szot nem is ismerek.

2014. márc. 12. 13:52
 33/81 anonim ***** válasza:
76%

"gondoltam"

és te nagyon okos fiatalembernek tartod magad, ugye? nem volt olyan, hogy felvételi tájékoztató? tanterv? tudod, ahol lehet látni, hogy milyen tárgyak lesznek? vagy az is idegen nyelven volt?

2014. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt semmifele leirasa a tantargynak.

Es nem vagyok fiu!

2014. márc. 12. 14:00
 35/81 anonim ***** válasza:
88%

ja csak úgy mindenféle leírás, tájékoztató, követelményrendszer, felvételirendszer nélkül meghirdetnek szakokat :)

ja persze tudom, ott ahol te laksz, ott hasra ütnek és úgy indítanak szakokat :D

2014. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 A kérdező kommentje:
64! Te tenyleg minden annyira tudsz! Annyi volt a tajekoztaton, hogy mikor lesz felveteli, hol, mibol, es egy minta. A szakrol nem volt felteve se orarend se tanterv, semmit. Bar ha lett is volna, nem sokat ertem volna vele, mert nev utan nem sok dolgora lehet kovetkeztetni.
2014. márc. 12. 14:06
 37/81 anonim ***** válasza:
75%

Ha az első egyetemed lenne, azt mondanám, semmi gond, tanulópénz. De ez már a második. Ha kiszállsz, egyrészt irtózatos kudarcélményed lesz, ami a továbbiakban is visszahúz, másrészt a szüleid is érthetően kételkedni fognak további taníttatásodat illetően.


Tudom, mit beszélek: van egy csoporttársam, aki először elcseszett egy szakot, mondván, nem ilyennek képzelte. Ment arra, amit helyette szeretett volna, azt is elszúrta (ugyanilyen indokokkal, mint te: le van maradva, nem tudja pótolni, stb. Csak épp mérnök szakon). Elment OKJ-re, otthagyta a francba. 28 éves koráig egy gyárban gürizett, amikor végiggondolta az életét. Most 30, a mi szakunkon az egyik legjobb eredménnyel, de lényegesen többet tanul érte, mint az, akinek friss a gimis tudás a fejében. Nincs önálló egzisztenciája, társa, gyerekei... Én azt mondom, szorítsd össze a fogad, és csináld meg ezt, ha foggal-körömmel is. Különben jó esély van rá, hogy egy év múlva ugyanitt tépelődsz majd a harmadik egyetemed/szakod miatt is...

2014. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 A kérdező kommentje:

Igy is eleg kudarc szamomra, hogy egy csomo vizsgam visszamaradt, plusz minden heten tobbszor leegek masok elott, mert hulye vagyok, es nem tudok szinte semmit.

Nem tartja bennem semmi a lelket, nem erzem ora utan azt, hogy sikeres lennek ebben, amit csinalok.

2014. márc. 12. 14:09
 39/81 anonim ***** válasza:
51%

tudod van az internet nevű csoda, oda beírod a sulit ahova jelentkeztél, rákeresel a szakodra és ott le van írva minden

mégis melyik drága országban vagy te?

2014. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:
Mar ott tartok, hogy elni sincs kedvem, egesz nap sirok, semmi boldogsagot nem talalok az eletben.
2014. márc. 12. 14:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!